Григорій: значення імені, походження, характер та доля

Коротке значення імені Григорій – “неспаний”. Наскільки радісними чи суворими будуть свята та будні дитини та дорослої людини, залежить також і від обраного батьками імені для неї. Сильний, швидкий, мужній, а часом і злий – з такими характеристиками асоціюється Григорій.

Григорій: значення імені, походження, характер та доля

Значення імені

У грецькій літературі має кілька поширених трактувань: “бадьорий”, “пильний”, “страж”, “недремний”. Значення імені Григорій асоціюється із підвищеною активністю. Тому батькам хлопчика слід подбати про русло, в яке вона попрямує.

Походження імені Григорій пов'язане з християнством, що асоціюється з ідеальною порядною особистістю. Історія свідчить про багатьох відомих людей, які викликають повагу до поколінь. Воля, волелюбність, активність, здоров'я – серед яскравих його переваг.

Григорій: значення імені, походження, характер та доля

Значення та походження імені Григорій вказує на схильність особистості діяти, не надто довго думаючи про наслідки. Недоліки чоловіка компенсуються його рішучістю. Під впливом емоцій він здатний на серйозні та незворотні вчинки. Поширеність імені підтверджується прізвищами, похідними від цього: Григорчук, Гришин, Григор'єв.

Похідні

В даний час ім'я отримує один хлопчик із тисячі. Вважається, що Григорій у зміненому варіанті може звучати як Георгій, Єгор, Юрій.

Близькі можуть називати його такими зменшувальними варіантами, як Гриня, Гриша, Горя, Гришута, Гринюша, Гришенька. Однак деякі форми викликають роздратування у володаря імені.

В англійській існує аналог – Грегорі, в італійській – Грегоріо, в німецькій – Грегор.

Іменини та церковний календар

У православ'ї ім'я Григорій було перетворено на Єгора, а пізніше – на Юрія. У християнстві воно асоціюється з кількома святими: чудотворцем, просвітителем, богословом, кожен з яких вклав душу в справу Христа.

Відповідно до християнських свят, Григорій відзначає день народження 23 січня та 7 лютого. При хрещенні не потрібно друге ім'я. За іншими версіями, Григорій святкує іменини у наступні дати за місяцями:

 • січень – 1, 18, 21, 23;
 • лютий – 7, 12;
 • березень – 17, 25;
 • травень – 3;
 • червень – 28;
 • серпень – 21;
 • вересень – 10, 12;
 • жовтень – 11, 13, 18;
 • листопад – 18, 27, 30;
 • грудень – 3, 6, 11.

Вважається, що в зимовий день іменин можна визначити, якою видасться весна: іній на деревах віщує теплі та сонячні дні, а його відсутність говорить про мокру та холодну погоду, з грозами та дощами.

Характер

Чоловік з ім'ям Григорій надійний, доброзичливий до оточуючих, з широким кругозіром, дотепний і веселий, цікавий і уїдливий співрозмовник, відрізняється цілеспрямованістю та заповзятливістю, має певну частку авантюризму. Заради виграшу готовий виявити хитрість та зберігати секрети. Невибагливий у побуті, він вважає за краще виглядати блискуче на людях.

Григорій: значення імені, походження, характер та доля

Досить поширене ім'я Григорія. Значення імені відображено у таких характеристиках:

 • тип темпераменту – сангвінік;
 • основні якості – зухвалість, гарячість, рвучкість;
 • схильність нав'язувати іншим свою думку;
 • переважне прагнення вперед;
 • впертість, принциповість, безкомпромісність;
 • уразливість, злопам'ятство;
 • серйозність;
 • скромність, делікатність при зовнішній грубості.

У поведінці з жінками виявляє обережність. Складається враження, що він нерішучий, але насправді це не так. Він прагне обтяження себе, не схильний до тривалих романів. У жінках чоловік з ім'ям Грицька цінує розум, відданість, заповзятливість, здатність до однодумності та взаємодопомоги.

Він володар яскравої сексуальності, але серйозних відносин допускає лише в тому випадку, якщо абсолютно впевнений у своєму виборі. Підкорює жіночу стать чарівністю та оригінальними вчинками.

Підвищена емоційність та темперамент штовхають його на пригоди та грошові витрати. Але така схильність не перешкоджає йому здобути пристойну освіту та гарну професію. Терпіння і м'якість сприяють особливому успіху Григорія.

Дитинство

Хлопчик відрізняється великою активністю та допитливістю. Це непосида, що прагне взяти участь у всіх заходах, які закликають його інтерес. Якщо батьки зупинилися на імені Григорій, значення для дитини полягає в тому, що вони з великою ймовірністю зазнають складнощів у вихованні хлопчика, до якого необхідно застосувати особливий підхід. Малюкові потрібно демонструвати власний приклад, не забуваючи про ласку та терпіння.

Григорій: значення імені, походження, характер та доля

У школі хлопчик розпорошується одразу на кілька справ, через що буває не здатний виконати жодного. Загалом Грицько намагається відповідати стандартам громадськості, цінує культуру, бажає справити позитивне враження.

Він, як правило, не ініціатор бійки, не підтримує фізичне насильство, але кривднику віддасть по заслугах. Велика сила реалізується в рухливості та безстрашності хлопчика. Відкритість, прагнення всього нового супроводжується у ньому наївністю. Пізніше до нього прийде усвідомлення себе, а також розуміння того, що не всі думки варто говорити вголос.

Незалежно від складності натури, значення імені Григорій та характер людини поєднують такі якості, як доброта, справедливість, правдивість, уважність, повага до дорослих, кмітливість вже з дитячого віку. І тільки нестримність хлопчика додасть деяких турбот опікунам: значення імені Григорій пов'язане з такою безпосередністю, яка виражається у прямоті висловлювань, адресованих як одноліткам, так і людям похилого віку.

Зрілість

Коротке ім'я Григорія – Гриша. Воно характеризує чоловіка як інтелігентну особистість, говорить про надсприйнятливість до негативних висловлювань, уразливості на свій рахунок. Іноді без визнання переваги молодої людини неможливо підтримувати дружні стосунки з нею.

Він хоче виглядати бездоганно за будь-яких обставин, у нього розвинене чоловіче самолюбство. Часто він надає підвищеного значення своєму іміджу та одязі. У нього талант завжди залишатиметься стильним. У суспільстві займає стабільне становище, має повагу з боку оточуючих.

Завдяки аналітичному розуму він успішно вибудовує плани на майбутнє. Енергійність, твердість і впертість тягнуть за собою Григорієв як до великих перемог, так і до неприємностей. Запальність та азартність супроводжують їх до глибокої старості.

Зацікавлений у техніці, прикладних науках. Вільний час присвячує читанню, всебічно розвинений, та його багатогранність забезпечує йому різноманітні змогу самореалізації. Щоб досягти бажаного йому може бракувати напору та амбітності.

Професія

Таємниця імені Григорій та його значення у плані спеціальності віщує взаємодію чоловіка з цікавими та небезпечними для нього сферами діяльності. Він може стати військовим, випробувачем, льотчиком, альпіністом, спортсменом, тренером, конструктором, дільничним, поліцейським, рятівником.

Григорій: значення імені, походження, характер та доля

З нього також вийде чудовий журналіст, актор, інженер, фотограф, водій. Вміє долати труднощі, що допомагає йому просуватися кар'єрними сходами і впевнено почуватися в бізнесі. Григорію з його високою самооцінкою та фізичними можливостями підійдуть професії, які спонукають швидко змінювати становище та рухатися.

Близьким не варто турбуватися з приводу напряму його діяльності: він неодмінно виявиться найкращим у своїй справі. Ризик та адреналін підуть йому на користь і не внесуть небезпеки у його насичене життя. Незалежно від професії, яку він вибрав, Григорій ніколи не потребуватиме грошей.

Кохання та стосунки

У особистих відносинах значення імені Григорій проявляється у схильності до холостяцького життя, а також у тому, що ця людина особливо цінує щирість. Як правило, його дружиною стає звичайна забезпечена дівчина, з достатньою базою для сімейного життя, що відповідає його ідеалам і здатна створити затишок у будинку та смачно готувати, яку він більшою мірою поважатиме, ніж любитиме.

Григорій: значення імені, походження, характер та доля

Імпозантний на побаченні, він перш за все вислухає співрозмовницю, а потім, застосовуючи ласку та скромність, здобуде перемогу над своєю обраницею. Одружуватися Григорій віддає перевагу тільки любові, відпускаючи на її пошук довгі роки. Має до певної міри меланхолійні риси, що не уживається з жіночою різкістю чи вульгарністю.

Жінка має визнавати геніальність Григорія, а також дозволяти йому лідирувати у стосунках. Він не розлучається, як правило, сумлінно виконує батьківський та матеріальний обов'язок.

Як проявляється у сексі ім'я Григорій? Значення імені своєрідно позначається на виборі супутниці: все грубе і безглузде болісно відкидається, перевага віддається красі та витонченості. Іноді через перебірливість та гидливість цього чоловіка складно знайти собі партнерку. Він має бути впевнений на всі сто відсотків у сексуальній сумісності з нею.

Йому непросто вибудовувати стосунки через його вимогливість. Лише при усталеному психологічному зв'язку він виявить винахідливість. Він любить, щоб ініціатива виходила з боку обраниці: при цьому Григорію легко впоратися з собою та вивести стосунки на новий рівень.

Ключі до характеру

Нормою у відносинах для Григорія є підтримка стабільності побуту, заробляння грошей. Його дружина повинна виявляти силу, але залишатися терпимою для її характеру.

Григорія більшою мірою привабить не сексуальність партнерки, а її здатність визнати в ньому талант, що спонукає його дотримуватися високих цілей. Похвала та увага справлять у ньому неймовірні речі.

Перевантаження обіцянками шкодить Григорію, і через фізичну неспроможність він може відхилятися від домовленостей. Він людина почуттів та настрої. У спілкуванні з ним не можна забувати, що фінансові проблеми не повинні витісняти з його життя творчість.

Здоров'я

Відповідно до різних джерел у Григорія є шанси захворіти через душевну вразливість. Щоб вийти з депресії, йому не обійтись без сторонньої допомоги. За іншими джерелами він наділений богатирським здоров'ям. Загалом хвороби загрожують Григорію у зрілому віці, а в юності він до них не схильний.

Народжені влітку сприйнятливі до хвороб шкіри, стресів; осінні – сердечники, які часто страждають від підвищеного тиску. Зимові Григорії відчувають недостатність травної функції; мають ризик підхопити холецистит, панкреатит. Народжені навесні мають ризик мати проблеми з опорно-руховим апаратом, схильні до артритів та артрозів.

Серцеві та легеневі захворювання можуть зробити Григорія слабовільною та вразливою людиною. Щоб зміцнити здоров'я, йому варто включити до раціону омега-3, розторопшу, овес, рис, гарбуз. Корисними будуть піші прогулянки лісом.

Езотеричні характеристики

Знак зодіаку імені – Водолій. Талісманами вважаються ікона, ключ. Планета Григорія – Сатурн. Камені – нефрит, граніт. Кольори – фіолетовий, синьо-зелений, білий. Рослини – шовковиця, кипарис, нарцис, спека.

Коротке ім'я Григорія – Гриша, чудово поєднується з такими жіночими іменами, як Оксана, Анастасія, Єлизавета, Тетяна, Марія, Дар'я, Катерина, Тамара, Віра, Роза, Поліна. Найменше йому підійдуть Ангеліна, Анжела, Олена, Лариса, Наталія, Вікторія, Ганна, Крістіна, Інна.

Значення імені за літерами

Перша буква імені наділяє його володаря сильною інтуїцією. Загальне значення складається зі складових відповідно до букв:

 • Г – дар надздібностей, схильність до екстрасенсорики; прагнення саморозвитку; відсутність тактовності;
 • Р – оптимізм; потреба у вірній супутниці, що надає підтримку; відповідальність, терпіння, принциповість;
 • І – романтичність, зануреність у мрії;
 • Про – енергійність і чуйність, впертість і доброта;
 • Й – впертість, завзятість, що дозволяє з великою швидкістю досягати поставленої мети і зростати в кар'єрі.

Грицько – активний, добрий, чуйний, не здатний на зраду близького. Консервативний, прив'язаний до своїх звичок. Закохується якось і на все життя.

Цікаві факти про ім'я

Григорії, народжені восени, практичні, навесні – відрізняються дотепністю та егоцентричністю. Літні – мають врівноваженість і товариськість. Народжені взимку – замкнуті, але розумні та уважні.

Григорій: значення імені, походження, характер та доля

Відомі носії імені:

 • Григорій Шелехов – дослідник Сибіру;
 • Григорій Распутін – відомий політичний діяч;
 • Григорій Орлов – улюбленець Катерини Другої;
 • Григорій Чухрай – кінорежисер;
 • Григорій Магістрос – вчений;
 • Григорій М'ясоїдов – живописець.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua