Баночний масаж від целюліту в домашніх умовах: техніка виконання, фото до і після, відгуки

У XXI столітті боротьба з целюлітом зробила крок далеко вперед, і кожна жінка має можливість впоратися з цією неприємністю з допомогою апаратних методик. Масаж за допомогою банок — технологія, заснована на позитивному впливі вакууму. Він дозволяє розподіляти жирові клітини під шаром епідермісу і робити поверхню шкіри гладкою. Виконати масаж можна в косметологічному салоні і в домашніх умовах.

Баночний масаж і його користь

Баночний масаж у XXI столітті поширений як ефективний засіб проти целюліту, однак на цьому його потенційна користь не закінчується. Такий метод корекції фігури укладає в собі численні оздоровчі властивості, які широко застосовуються в профілактиці, лікуванні ряду захворювань, а також реабілітації пацієнтів.

Стародавні китайські медики зазначали, що баночний масаж усуває застій крові і енергії «Ци», а також допомагає зменшити дію зовнішніх патогенних факторів, які впливають на ослаблене здоров’я.

Микола Балашов, автор книги «Лікувальна фізкультура»

https://med.wikireading.ru/116435

З технічної точки зору, баночний масаж являє собою маніпуляції масажиста-косметолога з допомогою спеціальних насадок, сферичної або куполоподібної форми, з яких за допомогою електричного апарату викачується повітря. Через штучне створення вакууму шкіра всмоктується всередину насадки, тим самим створюючи натяг тканин і приплив крові до них. За рахунок цього відбувається місцева активізація внутрішніх резервів організму. Основний ефект досягається шляхом руху насадки по масажних лініях або в період тривалого перебування банки на одній точці. Такий метод часто застосовується для боротьби з «вушками» на стегнах.

Обробка проблемних зон може здійснюватися «нерухомим» методом

До позитивних властивостей баночного масажу відносяться:

 • глибокий розігрів тканин оброблюваного ділянки;
 • нормалізація руху крові і лімфи, в результаті чого відбувається прискорене звільнення організму від зайвої рідини;
 • заспокійливу і розслабляючу дію на м’язи, а також на нервову систему;
 • зменшення больового синдрому при защемлениях і м’язових спазмах;
 • відновлення нормального артеріального тиску;
 • уповільнення запальних процесів в організмі;
 • поліпшення якості, здоров’я шкіри у тому числі боротьба з акне, дерматозом і герпесом;
 • відновлення роботи м’язів і зв’язок після травм;
 • активація природних резервів шкіри, спрямованих на підтримання її молодості і краси.

У давньоєгипетському тексті по медицині баночний масаж пропонується для лікування лихоманки, болю, запаморочення, менструальних спазмів, поганого апетиту і прискорення «кризи» захворювання.

Микола Балашов, автор книги «Лікувальна фізкультура»

https://med.wikireading.ru/116435

Спрямована дія баночного масажу проти целюліту виражається в наступних факторах:

 • виведення зайвої рідини з покривних тканин, розгоні лімфи;
 • рівномірний розподіл жирових відкладень на проблемних ділянках;
 • згладжуванні нерівностей, горбків і впадинок — боротьба з проявами «апельсинової кірки»;
 • прискоренні місцевого метаболізму, який дозволяє швидше розщеплювати наявні ліпіди і повільніше відкладати знову надходять;
 • поліпшення кровопостачання на оброблюваних ділянках — важливий фактор для підвищення еластичності шкіри.
Проведення масажу за допомогою латексної банки без нагнітача можливо в домашніх умовах

Ефективність застосування баночного масажу була доведена терапевтом В. Х. Василенко в 1926 році під час клінічних досліджень з кількома пацієнтами.

Показання та протипоказання

Використовуючи баночний масаж проти целюліту, паралельно ви коригуєте та інші сфери свого здоров’я, що обумовлено великим списком показань до цього виду терапевтичних і косметологічних процедур. Вакуумні методики застосовуються у разі:

 • патологій опорно-рухового апарату, в числі яких міжхребцеві защемлення грижі, радикуліт, м’язові ущільнення, хронічні болі в області шиї, спини і кінцівок, викликані малою рухливістю і тривалим перебуванням в одному положенні;
 • неврологічних розладів, вроджених і набутих, в тому числі під час складних захворювань центральної нервової системи;
 • патологій судинної системи, застої лімфи і порушення обмінних процесів;
 • дерматологічних проявів: кропив’янки, нейродерматита, хронічного фурункульозу;
 • реабілітації пацієнта, який отримав травми кісток і м’яких тканин;
 • порушення мімічної та жувальної мускулатури, а також для лікування пародонтозу.

Для застосування вакуумних банок в боротьбі з целюлітом специфічні показання не виділяються. Ви можете проводити процедуру навіть у тому випадку, якщо ви не страждаєте від нерівностей на проблемних ділянках — для профілактики. З цією метою досить робити масаж 1-2 рази в місяць. Повноцінний курс варто пройти при перших же проявах «апельсинової кірки» і погіршенні якості шкіри — в’ялості і сухості покривних тканин.

Визначаючи, наскільки баночний масаж актуальний у вашому випадку, не забудьте розглянути супутні цього методу протипоказання. До них відносяться:

 • пухлини будь-якого характеру, незалежно від розташування на вашому тілі;
 • виснаження і зневоднення організму;
 • висока температура, у тому числі спричинена гострими інфекційними захворюваннями;
 • підвищена чутливість судин, їх схильність до пошкоджень;
 • гострі неврози, що супроводжуються неконтрольованими припадочными станами;
 • хвороби серця, викликані порушенням його роботи, запальними процесами в окремих частинах органу;
 • гіпертонічна хвороба третього ступеня;
 • гостра серцево-судинна недостатність;
 • варикозне розширення вен;
 • тромбофлебіт;
 • друга половина вагітності;
 • наявність гнійних і грибкових уражень шкіри.

З обережністю до цієї процедури підходьте в тому випадку, якщо:

 • невідомий точний діагноз;
 • ви тільки що з спортзалу або приймали гарячу ванну;
 • пацієнту понад 80 років;
 • протягом дня вживався алкоголь.

Важливо! Ні в якому разі не можна проводити вакуумний масаж банками в області очей, вух, серця, сосків молочних залоз, а також живота у вагітних жінок.

Зони, на яких проводиться баночний масаж

Охоплення процедури проти целюліту за допомогою вакуумних банок включає три основних зони: сідниці, стегна і живіт. При особливих показаннях і бажання клієнта, в салоні роблять масаж спини, рук і гомілок.

Сідниці

На сідницях відкладається найбільше жиру, і тут же найбільш виражено проявляють себе нерівності, викликані нерівномірним розподілом цих відкладень в підшкірно-жировій клітковині. У той же час тут сама щільна шкіра, а розташування судин, порівняно з стегнами і животом, не так близько до эпидермису. Це знижує ймовірність випадкового пошкодження і дискомфортних відчуттів.

Відео: баночний масаж сідниць

Стегна

Порівняно з сідницями, стегна мають більш тонкий підшкірно-жировий шар. За рахунок цього на поверхні можна розгледіти великі судини, а також локальні сітки капілярів. Цей фактор говорить про необхідність більш обережного проведення процедури, так як ділянки з великим скупченням судин не повинні піддаватися сильному натягу з-за надмірного вакууму в банку.

Перш за все, для контролю над ситуацією, орієнтуйтеся на власні відчуття. Якщо ви відчуваєте сильний біль в оброблюваній зоні, необхідно знизити тиск в посудині. Про дискомфорт повідомте фахівця, який проводить процедуру. При самостійному виконанні, в банку впустіть трохи повітря. У будь-якому випадку уникайте вакуумного впливу в підколінній зоні і на внутрішній стороні стегна, ближче до пахової області.

Відео: обробка зовнішньої сторони стегна і зони біля колін з допомогою банки

Живіт

Шкіра на животі — найбільш чутлива з трьох зазначених зон. Процес обробки ускладнюється тим, що в цій області розташовуються внутрішні органи, кровообіг яких порушується через необережне використання вакуумного апарата. З цієї причини не варто проводити самостійний антицелюлітний масаж банками на животі під час місячних і при підозрі на вагітність, а також в момент її протікання, навіть якщо ви вже маєте досвід проведення таких процедур в домашніх умовах.

Відео: антицелюлітний масаж банками на животі

Виконання процедури в домашніх умовах

Чітке дотримання методики виконання антицелюлітного вакуумного масажу забезпечує безпеку й ефективність всієї процедури. Першим і найважливішим правилом є виключення можливих протипоказань, перед тим, як ви перейдете до активних дій. Перешкодою можуть стати надмірна сухість шкіри, її підвищена чутливість, а також дуже низький больовий поріг. Наявність таких факторів розглядаються в індивідуальному порядку. В залежності від складності кожного з них, під час роботи необхідно налаштовувати рівень тиску в насадці.

Перед безпосереднім переходом до масажу обов’язково підготуйте свою шкіру до засмаги. Для цього виконайте три послідовні дії:

 1. Прийміть душ з використанням щітки або нежирного скрабу, які допоможуть підготувати епідерміс, прискорити приплив крові до оброблюваних ділянок і підвищити ефективність майбутньої процедури.
 2. Первинне розтирання — долонями і за допомогою легенів пощипування розітріть і розімніть проблемні ділянки до стану почервоніння.
 3. Нанесіть на шкіру масажне масло або антицелюлітний крем з хорошою маслянистої текстурою, надлишок на поверхні не повинно бути.

Масло необхідно для якісного ковзання баночки по шкірі, що, в свою чергу, є профілактикою ушкодження покривних тканин і порушення вакуумного середовища всередині насадки. Всі дії виконуються по головним масажних лініях, за яким слід кровообіг і лимфоток в організмі. Порушення цієї умови призведе до погіршення самопочуття.

Галерея: схеми масажних рухів

Порядок виконання

Для самостійного масажу використовуйте одну суху баночку, яка щільно прикладається до шкіри. Рухи виконуються за прямою, хвилястою і спіралевидної лініях. Якщо у вас немає асистента, то для зручності проведення процедури необхідно лягти на бік, зігнути ноги в колінах трохи перед собою, так, щоб ви могли легко дотягнутися рукою до передньої, так і задньої частини стегна.

Порядок виконання самомасажу:

 1. Починати масаж потрібно від підколінної западини вгору до сідниці з лівого боку. Поперемінно проведіть баночкою по зовнішньому, внутрішньому краю стегна ззаду, а потім по його центру. Необхідна кількість проведених масажних дій залежить від ширини ваших стегон. На кожній ділянці повторюйте комбінацію прямою, хвилястою і спіралевидної ліній, не менше трьох підйомів від підколінної зони з кожної сторони.
 2. На наступному етапі плавно перейдіть із стегна на сідницю, зробивши баночкою, щільно прилягає до шкіри, круговий рух по всій поверхні проблемної зони, від внутрішнього до зовнішнього краю. Таким чином, починаючи з сідничної складки біля основи стегна у напрямку до зовнішнього краю тазу, обробіть поверхню сідниці з лівого боку.
 3. Після цього перейдіть на бічну сторону стегна. З ділянки трохи вище коліна у напрямку до поясу виконайте ті ж рухи, які робили спочатку, чергуючи типи ліній. Аналогічні маніпуляції проведіть з передньою частиною, закінчуючи руху біля пояса. На останньому етапі важливо огинати баночкою пахову область.
 4. Повторіть комплекс на правій стороні і переходьте до живота, якщо це актуально у вашому випадку. На цій зоні руху виконуються строго за годинниковою стрілкою, щоб не порушувати природний струм біологічних рідин в організмі і роботу внутрішніх органів. Робіть масаж від зовнішнього кола, що охоплює всю площу живота, до внутрішнього, чітко оточує пупок, і назад. Виконувати ці рухи слід до інтенсивного почервоніння шкірного покриву. Не можна опускати банку нижче відстані трьох складених разом пальців вашої руки, доданих до нижнього краю пупка. Далі шкіра тоншає і йде перехід в пахову область, де зростає ризик пошкодження судин. Виконувати антицелюлітний масаж живота найзручніше лежачи на спині, у розслабленому стані, або в положенні напівсидячи, так щоб поверхня проблемної зони була повністю розкрита.
Вакуумний масаж можна робити за допомогою баночки з нагнітачем

Поки виконуєте кожен етап самомасажу, стежте за тим, щоб вакуумна баночка щільно присасывалась до шкіри. При цьому ділянка тканин, втягнутий всередину, не повинен перевищувати 1-3 см у висоту. По закінченні процедури шкіра може бути злегка роздратовано, характерно наявність плям і почервоніння. Для зняття дискомфорту і попередження додаткових ушкоджень, на оброблені ділянки наноситься зволожуючий крем з заспокійливим ефектом.

Тривалість і частота сеансів

Якщо ви виконуєте вакуумний масаж вперше, то час обробки кожної проблемної зони не повинно перевищувати 10 хвилин. На сідницях тривалість може досягати 15 хвилин. Збільшити час можна з другого сеансу. При високій чутливості шкіри — тільки з другого курсу процедур. Загальна тривалість не може бути більше 15-20 хвилин за один сеанс.

Навіть при великій жирової прошарку і сильно вираженому целюліті, виконувати баночний масаж щодня не можна. Між процедурами повинен бути як мінімум один день, щоб організм мобілізував свої ресурси і направив їх на відновлення тканин. Для досягнення стійкого ефекту в боротьбі з нерівностями шкіри, необхідно пройти курс, що складається з 15 сеансів. При незначних проявах «апельсинової кірки», це кількість знижується до 10. Часта поява целюліту можна контролювати та попереджати, проходячи протягом року два таких курсу.

В домашніх умовах час завершення процедури можна визначити за станом шкіри. Якщо ви відчуваєте невелике печіння на оброблюваній ділянці і бачите виражене почервоніння, значить, необхідно переходити на іншу зону або завершувати сеанс, відповідно.

Види банок для вакуумного масажу

Для проведення процедури використовуються вакуумні баночки, виконані з різного матеріалу: скло, силікон, латекс і гума. Всі вони поділяються за єдиним принципом — одні працюють з допомогою спеціального нагнітача повітря, в інших вакуум створюється за допомогою стиснення.

Скляні

Скляні банки, виготовляються із загартованого щільного скла, якому не страшно тиск і сильний натиск. З точки зору ефективності, це кращий варіант, так як допомагає створити більш щільне зчеплення пристосування з поверхнею шкіри.

Увага! Не плутайте медичні банки, які встановлюються за допомогою вогню, з банками для масажу. В останньому випадку до скляним насадкам прикріплені гумові груші. За допомогою класичних банок теж можна виконувати антицелюлітну процедуру, однак, це дуже трудомісткий процес, який пов’язаний з великим ризиком отримання опіків.

Мінусом сучасного варіанту скляних банок є крихкість матеріалу — будь скол, отриманий при падінні, приводить їх у непридатність.

Сучасні банки для вакуумного масажу з грушею для створення тиску в скляній насадці

Гумові

Порівняно зі скляними, гумові — більш практичні і безпечні банки, які в меншій мірі викликають больові відчуття. Вони виготовляються з високоякісної медичної гуми. Перед застосуванням пристосування для масажу необхідного діаметра розпарюють в гарячій воді протягом десяти хвилин. Після цього його відразу прикладають до підготовленої шкірі і натисканням на корпус банки створюють вакуум.

Негативна сторона гумових банок криється в тому, що вони вбирають в себе косметичні засоби, які наносяться на тіло, і з-за цього не служать довго.

Вакуумні банки, виконані з медичної гуми не відрізняються довговічністю

Силіконові

Завдяки податливості та гігієнічність матеріалу, силіконові банки вважаються одними з самих зручних, тому користуються великим попитом. Вони легко встановлюються на шкіру з допомогою невеликого стиснення корпусу пристосування, швидко очищаються, без труднощів переустанавливаются, якщо тиск всередині вийшло дуже сильним. До того ж, порівняно з усіма іншими варіантами, вони набагато дешевше.

Але і в цих банок є недоліки. Насамперед, це неможливість тримати постійну форму в момент процедури, що вимагає певної вправності перший час, поки ви не звикнете.

Банки з силікону можуть бути прозорими або мати різні кольори

Латексні

За основними характеристиками схожі з силіконовими, але дорожче і продаються переважно в комплекті з двох штук. Перша банку призначена для масажу великих ділянок, друга — для малих, наприклад, на обличчі.

За зовнішнім виглядом баночки з латексу мало чим відрізняються від силіконових

Банки з нагнітачем

Придбати повноцінний набір банок з нагнітачем різного діаметру, від 6 до 24 штук, можна в аптеці або спеціалізованому салоні. Разом з ними продається спеціальний міні-насос, який і дозволяє створювати вакуум. Плюс такого пристосування до швидкого встановлення на шкіру і можливості контролювати силу всмоктування покривних тканин при викачуванні повітря. Однак цей факт стає причиною травмування, якщо ви не маєте досвіду проведення вакуумного антицелюлітного масажу.

З допомогою насоса ви створюєте необхідну напругу в банках

Статичний метод

Є ще один спосіб виконання масажу — статичний. Він передбачає відсутність масажуючих рухів. Кожна банку встановлюється за допомогою вакууму на конкретну точку і утримується на ній протягом 10-25 хвилин. Підготовчий, завершальний етап і періодичність виконання ті ж, що і у «пересувного» методу. Більшою мірою для цієї процедури підходять скляні варіанти і банки з нагнітачем, ручним або електричним, в залежності від того, де проходитиме сеанс, вдома або в салоні. При самостійному виконанні в домашніх умовах, вам знадобиться асистент.

Галерея: схеми розміщення банок

Можливі наслідки

Процедура баночного масажу викликає появу плям, синців та набряків, про яких нерідко говорять самі пацієнтки, які пройшли повний курс. Однак всупереч негативним відгукам, потрібно підкреслити, що подібні явища характерні для вакуумної обробки покривних тканин.

Багато дослідників сходяться на думці, що це мікро крововиливи на шкірі, що включають в себе формені елементи крові, білкові субстрати плазми, ендогенні (внутрішнього походження) фізіологічно активні речовини, такі як гістамін, простагландини, нейромедіатори, гормони та ін

П. П. Михайличенко

Книга «Вакуумний масаж: діагностика, лікування, профілактика хвороб, довголіття»

В даному випадку мова йде не про гематомах, при яких відбувається розрив судин, а про шкірних экстравазатах, що характеризуються підвищенням чутливості судин і капілярів. Поява плям пов’язано з потужним припливом крові до оброблюваних ділянок. Колір і інтенсивність відмітин залежить від стану м’язів, товщини підшкірно-жирової клітковини, а також стану нервової системи пацієнта.

При правильному виконанні баночного антицелюлітного масажу з дотриманням всіх рекомендацій і призначень лікаря, а також дотримуючись графіка проведення сеансів, погіршення стану вен, розриву судин, їх активного прояву на поверхні шкіри не відбувається. Патологічні зміни в роботі організму і хронічні захворювання не провокуються вакуумним масажем при дотриманні всіх правил його проведення. Він може лише «проявити» ті відхилення, які вже є.

Вираженість целюліту після перших кількох сеансів — ще одна характерна особливість баночного масажу, яка свідчить про те, що процес боротьби з нерівностями йде за планом. На цьому етапі з підшкірно-жирових шарів виводиться зайва рідина, знімається набряк, і целюліт проступає більш чітко. Баночний масаж не збільшує масштаби целюліту. У цьому питанні багато залежить від досвідченості масажиста, у якого ви проходите курс.

Одне з можливих наслідків, характерних для вакуумного масажу проти целюліту — поява плям на шкірі

Відгуки про банкове масажі

Антицелюлітний баночний масаж є одним з найбільш суперечливих методів боротьби за гладку шкіру. Велика частина жінок, що залишає відгуки про цю процедуру, відзначає її високу ефективність, незважаючи на те, що поява синців, припухлості і загострення проблеми після перших кількох сеансів лякає і ставить під сумнів необхідність продовжувати курс. Інша ж частина виступає категорично проти таких методів досягнення краси, так як не приймає вищевказаних наслідків.

До того як я відкрила для себе чудові обгортання з глиною, я пробувала займатися банковим масажем для позбавлення від целюліту. І на жаль, цей експеримент виявився для мене дуже сумним. І тут справа не в синцях. А в самому механізмі даного способу. Як тільки ви починаєте його робити, вам доведеться дійти до кінця, тому що під час цього масажу у вас валиться весь жировий шар і перші моменти настає погіршення проблеми. Тоді я цього не знала й прийшла просто жах, коли замість обіцяної боротьби з целюлітом у мене все лише погіршилося.

Azura

http://citykey.net/review/prezhde-chem-nachinat-horosho-podumayte

Мені робили масаж на ноги і зони «галіфе» — це мої проблемні частини. Спочатку масажист втер крем, трохи розтер ноги, налив масло і повідомив, що треба трохи потерпіти. Відразу обмовлюся, що я вмію терпіти біль. Не плачу, не охаю, не скаржуся. Але було дуже боляче. Тривала процедура півгодини. Після закінчення масажу мене обгорнули харчовою плівкою, веліли хвилин через 40 прийняти душ і відпустили з миром. Будинки на всій поверхні ніг, яка піддавалася маніпуляціям я виявила синці (масажист попереджав, що вони будуть). На наступний день було ще складніше — коли водять вакуумної баночкою по свіжих синців, отримуєш відчуття дуже сильні. Але я мужньо відходила весь курс масажу і розпрощалася з 4 см в області сідниць. Ноги стали більш підтягнутими, целюліт майже не видно. Так що процедура ефективна. Рекомендую тим, хто вміє терпіти біль.

anna3005

http://otzovik.com/review_680468.html

У своєму житті я пробувала різні види масажу: і ручний та апаратний, і медовий, і тайський, і підводний, і баночний. Перше що я можу сказати — це дуже боляче в проблемних зонах, на сідницях, стегнах, я просто стискала зуби. В області спини це навіть приємно. Я не відходила всі 10 сеансів, як годиться, я подужала 6. Може бути і подужала б все якби бачила хороший результат. Після сеансу садна, причому їх багато. Після 6 сеансів шкіра стала більш пружною, але не так щоб дуже. Такий пружності шкіри можна домогтися, регулярно використовуючи антицелюлітні креми, і набагато більшої пружності при ручному масажі, але набагато менш болісно. Загалом, як виявилося, даремно витратила гроші і даремно терпіла все це. Я сумніваюся, що після 4 сеансів, які я не пройшла щось би змінилося. Радити дану процедуру я не можу!

Aneya777

http://otzovik.com/review_447979.html

Що кажуть лікарі про антицелюлітному масажі

Досліджуючи форуми косметологів і лікарів, можна відзначити і їх неоднозначне ставлення до процедури вакуумного масажу. З одного боку, багато з них рекомендують користуватися апаратними методиками в салоні за допомогою професійних вакуумних насадок. З іншого — ви побачите скептичне ставлення до банків, в принципі. Порівнюючи їх застосування з ручним масажем, фахівці частіше віддають перевагу другому. Вони зазначають, що при правильному підході до проведення процедури, прояв синців, саден, синців і плям не повинно бути занадто явним. В іншому випадку можна говорити про непрофесійність масажиста. На противагу цьому переконання виступає інша частина фахівців, стверджуючи, що видимі наслідки є ознакою розгону застійних явищ — скупчилася лімфи, спазму м’язів, рубцевої і жирової тканини. Чим серйозніше ці явища, тим темніше будуть плями і сильніше набряки після масажу. При регулярному проходження антицелюлітних курсів такі симптоми поступово зникають.

Відео: ефективність баночного масажу

Баночний масаж швидко справляється з поставленим завданням, але потребує ретельної підготовки, в тому числі моральної, адже процес доведеться повторити протягом 15 сеансів. Дотримання правил і уважний підхід до власного самопочуття допоможе визначити оптимальний рівень вакууму в банках і домогтися гарних результатів у встановлений термін.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: