Борис: значення імені, походження, характер та доля для дитини

Ім'я, дане людині при народженні, впливає нею протягом усього життя. Встановити походження та значення імені Бориса досі не вдалося. Це не заважає мамам та татам з року в рік обирати його для своїх хлопчиків. Музикант Гребенщиков, письменники Пастернак і Акунін, тенісист Беккер – ім'я носять багато успішних людей.

Версії походження імені Борис

Їх є кілька. Багатьом дослідникам подобається теорія про походження імені Бориса від старослов'янського Борислава. «Той, хто бореться за славу», «борець», «славний у боротьбі» – його можливі значення. Ім'я Борислав зараз практично не трапляється.

Борис: значення імені, походження, характер та доля для дитини

Також є ймовірність, що ім'я утворилося від тюркського слова «бариш». У цьому випадку його значення – «який отримує вигоду». Не можна не згадати і перське ім'я Бариз, яке перекладається як спадкоємець. Дехто вважає, що від нього ім'я Борис і походить.

Святі покровителі

Отже, точне значення імені Борис поки що залишається загадкою, з якої можуть продовжувати битися дослідники. Натомість відомий його головний покровитель. Усіх чоловіків, які його носять, боронить святий мученик – князь Борис. Цікаво, що це перший російський святий, який був канонізований Російською та Візантійською Церквами.

Борис та його брат Гліб були молодшими дітьми князя Володимира. Чутки про їхнє неймовірне благочестя поширилися ще тоді, коли хлопчики були маленькими. Князь Володимир був віроломно вбитий своїм старшим сином Святополком, який захопив владу. Він же підіслав убивць до молодших братів.

За розпорядженням великого князя Ярослава Мудрого тіла нещасних хлопчиків було поховано у храмі Василя Великого. Якийсь час обитель згоріла, проте останки братів збереглися. Над гробницею мучеників відбувалися неймовірні зцілення, відбувалися дива.

Дитина

Що відомо про значення імені для хлопчика? Борис поводиться добре чи погано? З перших років життя ця дитина виявляє завзятість, прагне самостійності. Маленькому Борі властива скритність. Він неохоче присвячує маму та татові у свої плани. Про події його життя батьки нерідко дізнаються постфактум.

Борис: значення імені, походження, характер та доля для дитини

Борис – старанний учень. Він має чудову пам'ять, завдяки якій він засвоює навіть найскладніший матеріал. Однак ця дитина може конфліктувати з вчителями, тому що для неї дуже важливо відстояти свою думку.

Підліток

Як поводиться хлопчик на ім'я Боря (повне ім'я Борис) у підлітковому віці? Цього юнака приваблюють веселі компанії, пригоди, інтриги. Має завищену самооцінку, що може створювати йому проблеми.

Справжніх друзів у Борі небагато. До дружби цей хлопець ставиться дуже серйозно, не дурить і не зраджує. Борису подобається виділятися з юрби однолітків, що може призвести до екстравагантних вчинків. Він сповнений енергії, яку бажано направити у правильне русло. Серйозне захоплення допоможе хлопцеві знайти свій шлях. Борис може займатися танцями, музикою, живописом, він сприйнятливий до всіх видів мистецтв.

Плюси і мінуси

Які є переваги у чоловіка на ім'я Борис? Значення імені приписує його власнику загартовану волю, рішучість у діях, завзятість, прагнення незалежності. Борис не боїться роботи, постійно ставить собі нові завдання. Якщо шляху до успіху виникають перепони, він долає їх.

Борис: значення імені, походження, характер та доля для дитини

Борис – людина, яка позитивно ставиться до життя. Цьому хлопцеві не чуже й почуття гумору.

Які вади цього чоловіка можна виділити? Навколишніх може дратувати його скритність. Про плани Бориса часто не знають найближчі люди, він ставить їх перед фактом, що відбувся. Цей хлопець має владний характер, іноді веде себе як справжній деспот. Борису подобається підкоряти собі інших, нав'язувати їм свої рішення та погляди. Образи він не забуває, здатний на помсту, може відпускати злі та уїдливі жарти.

Таємниця

Чоловік на ім'я Борис «запрограмований» на успіх. Кожен програш йому стає серйозним потрясінням. Кожна поразка може призвести до внутрішнього конфлікту.

Погано якщо Борису не вдається реалізувати себе, досягти своєї мети. Чоловік стає дратівливим, упертим, нетерпимим до слабкостей оточуючих. Визнання своїх помилок – справжнє катування для нього, він не вміє вибачатися.

Пори року

В яку пору року народився Борис? Цей факт також впливає на його характер.

 • Запальність – риса, властива «зимовому» Борисові. Вивести із себе цього хлопця легко, досить незначного приводу. Ця людина має твердий характер, маніпулювати їм неможливо.
 • «Осінній» Борис із дитинства дивує всіх своєю практичністю. У всьому цей хлопець намагається побачити якусь вигоду для себе. Він дуже серйозний, намагається витрачати свій час на користь. Його нелегко спіймати на вечірках.
 • Доброта – головна перевага «літнього» Бориса. Він відданий своїм друзям, вони можуть покластися на нього у важку годину.
 • «Весняний» Борис обережний, не схильний до ризику. Ця якість іноді допомагає йому, а іноді заважає.

Дружба, спілкування

Що означає Борис? Його власник має непростий характер. Він вимогливий і до оточуючих, і себе. Ця людина вірна своїм принципам, гаряча. Він легко вплутується в суперечку, може ставати необ'єктивним та грубим.

Сумувати у суспільстві Бориса не доведеться. Ця людина вміє віддано дружити і також несамовито ненавидіти. У хвилини натхнення він прекрасний, дарує оточуючим радість та веселощі. Його старі друзі знають, що з цим хлопцем можна вирушати у розвідку.

Схильність до лицемірства у Бориса відсутня. Однак цей чоловік часто забуває про те, що люди хочуть знати правду далеко не завжди.

Кар'єра

Чоловік на ім'я Борис впорається з будь-якою працею. З успіхом працювати може і фізично, і розумово. Насамперед їм рухає бажання задовольнити свої амбіції. Заради кар'єри Борис легко принесе у жертву особисте життя. За вдачею ця людина трудоголік.

Борис: значення імені, походження, характер та доля для дитини

Борису до душі ремонт та благоустрій земельних ділянок. Також він може чудово проявити себе в медицині, юриспруденції, будівництві, мистецтві, політиці.

Борис може стати сильним керівником. Підлеглі не люблять такого начальника за повну відсутність дипломатичного, деспотичного. Проблемою може стати його прагнення всього досягати власною працею. Борису-начальнику знадобиться вміння делегувати повноваження.

Сексуальність

Борис любить жінок, і прекрасна стать відповідає йому взаємністю. Швидка перемога не для цього чоловіка, йому подобається процес завоювання. Всерйоз зацікавити його може лише недоступна дама, яку потрібно домагатися. Борис стає справжнім романтиком, коли хтось викрадає його серце. Однак він дуже швидко остигає.

Борис: значення імені, походження, характер та доля для дитини

Цьому чоловікові подобається боротися із жіночими комплексами. Увага Бориса може привернути невпевнена у собі, слабохарактерна дама. З нею він буде терплячий, ніжний, дбайливий.

Глибокі емоційні захоплення Борису далекі. Цей чоловік здатний зустрічатися із кількома дівчатами одночасно. Розлучатися він намагається на гарній ноті, з багатьма колишніми коханими підтримує дружні стосунки.

Шлюб, сім'я

Як впливає сімейне життя на чоловіка на ім'я Борис? Значення імені допоможе розібратися й у цьому. На перший план ця людина незмінно ставить власні амбіції. Інтереси сім'ї для нього не такі важливі.

Борис: значення імені, походження, характер та доля для дитини

У сімейному житті ця людина поводиться як деспот. Він вимагає від другої половини підпорядкування, відмовляється шукати компроміси. Борис дозволяє собі інтрижки на боці, проте від своєї дружини чекає на вірність. Щастя він зможе знайти лише з терплячою, чесною та відкритою жінкою.

Сім'ю Бориса зміцнює народження дітей. Цей чоловік стає дбайливим та люблячим батьком.

Сумісність

З ким варто та не варто заводити стосунки Борису? Валерія, Ганна, Алла, Лариса, Валентина, Наталія, Ірина, Світлана, Ольга, Тамара – жінки, які йому підходять. Уникати йому варто Надію, Марину, Любов, Тетяну, Юлію.

Здоров'я

У дитинстві Борис не має проблем зі здоров'ям. Йому загрожують лише травми через рухливість, любов до пригод.

У дорослому житті можливі проблеми із серцем, шлунком. Також Борису, який не вміє відпочивати та розслаблятися, загрожують нервові зриви. Постійна перенапруга також може спровокувати потяг до спиртних напоїв. Борису необхідно дотримуватися режиму дня, правильно харчуватися.

Гороскоп

Характер та поведінка чоловіка на ім'я Борис залежать від того, який знак зодіаку ним керує.

Борис: значення імені, походження, характер та доля для дитини

 • Борис-Овен – чоловік пристрасний, імпульсивний та емоційний. Ця людина завжди готова до боротьби, їй подобається з кимось змагатися. Дипломат із нього ніякий, він не вміє користуватися обхідними шляхами. Борис-Овен оптимістичний, прагне контролювати своє життя. Йому бракує терпіння, зате хоробрості та ініціативи в нього надміру. Життя цього чоловіка нагадує бурхливу річку.
 • Борис-Телець – натура непослідовна, рвучка і суперечлива. Цей чоловік спокійний лише тоді, коли все складається так, як хочеться йому. Він упертий, рішучий, наполегливий, честолюбний. Борис-Телець вкрай неохоче змінює свої звички. У своїх силах він упевнений, дбайливий та домовить.
 • Борис-Близнюки – особистість яскрава, винахідлива, вразлива. Цей чоловік легкий на підйом, до відкриття його спонукає природна допитливість. Він жваво цікавиться подіями, що відбуваються у світі, багато читає. Борис-Близнюки мінливий, швидко спалахує і остигає. Багата уява змушує його іноді перебувати у певній віддаленості від реальності.
 • Борис-Рак – чоловік дратівливий, агресивний. Часто можна почути, як він на когось або на щось скаржиться. Ця людина переконана, що доля несправедлива до неї. З віком він стає справжнім занудою, до життя ставиться песимістично.
 • Борис-Лев – людина, яка націлена на успіх. Друзям подобається його відкритість, шляхетність, товариськість. Борис-Лев прагне стати центром всесвіту. Цей чоловік має величезний запас життєвих сил, щедрий, веселий. Якщо він має велику мету, він готовий пожертвувати всім заради її досягнення. Критика, навіть невинна, здається йому особистою образою.
 • Борис-Дева – хлопець завбачливий, розважливий, організований. Слабке його місце – самолюбство. Ця людина здатна образитися на будь-який жарт на свою адресу. Потай він страждає від невпевненості у собі. Ніхто більше за нього не потребує схвалення та підтримки близьких.
 • Борис-Терези – натура подвійна, суперечлива. Ця людина постійно сумнівається, їй нелегко дається прийняття рішень. У конфліктній обстановці він почувається незатишно, прагне рівноваги та гармонії. Борис-Терези – природжений дипломат, якому завжди вдається знайти компроміс. Також він схильний до ідеалізму та мрійливості, глибоко відчуває красу.
 • Борис-Скорпіон впевнений у собі, рішучий, хоробрий. Ця людина може впасти на дно та відродитися з попелу. Людей він бачить наскрізь, не соромиться висловлювати правду у вічі. Також він дуже злопам'ятний, завжди мститься за нанесені образи.
 • Борис-Стрілець – особистість прямолінійна, щира. Іноді його поведінка шокує оточуючих. Людей приваблює його здатність радіти життю в будь-якій ситуації. Борис-Стрілець – улюбленець удачі. Цій людині постійно щастить.
 • Борис-Козеріг – людина послідовна, терпляча. Він честолюбний, прагне високого соціального статусу. Роботи цей чоловік не боїться, до своєї мети просувається впевнено, найбільше воліє домагатися самостійно. Бракує йому відкритих почуттів та пристрастей. Залізний стрижень усередині дарує йому надзвичайну витривалість, робить непохитним.
 • Борис-Водолій відрізняється щирістю, наївністю. Він – гуманіст, у оточуючих намагається помічати лише добре. Довго ображатись цей чоловік не вміє, легко робить перший крок до примирення. Чужі інтереси він часто ставить вище за свої, особливо якщо йдеться про його близьких. Потай Борис-Водолій мріє покращити світ. Потрібно віддати йому належне, він справді намагається вжити кроків у цьому напрямку.
 • Борис-Риби – чоловік примхливий, вразливий, уразливий. Він уміє пристосовуватися до людей та обставин, що допомагає йому завжди залишатися на плаву. Борис-Риби – романтик у душі, він тонко відчуває настрій оточуючих. Йому не властиво публічне вираження своїх емоцій, він ніколи не влаштує бурхливу сцену. Цій людині легше тихо піти, ніж спробувати наполягти на правильності своїх переконань. Ніхто не має уявлення про те, що діється у нього на душі.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua