Чоловічі турецькі імена. Вибір імені для хлопчика

Як правило, турецькі імена мають арабські, тюркські або персидські корені. Чоловіче турецьке ім'я (як, зрештою, і жіноче) майбутньому малюкові обирає батько – голова сім'ї. Дитині можуть дати ім'я відповідно до місяця, в якому вона була зачата або народжена, або на честь якогось релігійного або навіть політичного свята. Сьогодні вибір гарного турецького імені для хлопчика нескладно, оскільки є безліч онімів, які звучать мелодійно в російській мові.

Тонкості вибору

Чоловічі турецькі імена. Вибір імені для хлопчика

Вкрай важливо, стверджують фахівці, орієнтуватися не на красу та нестандартність імені, а на те, наскільки воно підходитиме дитині. Деякі батьки, тільки-но побачивши дитину, змінюють своє рішення і дають йому той онім, який, як їм здається, підходить йому значно краще. Ім'я несе у собі певної сили, але воно розкривається у людині, наділяючи його певними якостями.

Воно впливає на долю хлопчика, тому важливо не помилитися у виборі. Найчастіше батьки інтуїтивно розуміють, що дали малюкові “вірне” ім'я. Сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитися з турецькими онімами та їх значенням.

Мурат

Мабуть, одне з найпопулярніших та найкрасивіших турецьких чоловічих імен. У перекладі з арабської означає “бажаний”. Це ім'я наділяє свого володаря добротою та силою духу. Він гордий і амбітний, проте завжди готовий прийти на допомогу рідним та близьким. Мурат працьовитий, усидливий і розумний. Він має чудову інтуїцію.

Емін

Чоловічі турецькі імена. Вибір імені для хлопчика

Це ім'я набуло популярності завдяки російському співаку азербайджанського походження. Він має арабське коріння і перекладається як “вірний”, “надійний”. Власник цього імені мають спокійну і врівноважену вдачу. Він – особистість досить потайлива, тому у тому, що він душі, знають лише обрані. При цьому Емін вміє привертати до себе людей.

Іскандер

А ви знали, що це чоловіче османське ім'я – це варіант оніму Олександр? Саме так називали Олександра Македонського мусульмани. Ім'я має арабське коріння і означає “захисник людей”.

Іскандер товариський і розумний. Він має допитливий розум і завзятість. Швидше за все, аналітичний склад розуму дозволить йому досягти успіхів у точній науці. При цьому Іскандер вирізняється надмірною амбітністю. Одружується власник цього імені раз і назавжди, але супутницю вибирає довго.

Вовкан

Це арабське ім'я, яке перекладається як “вулкан”. Власник цього оніму повністю виправдовує його значення та відрізняється вельми суперечливим та складним характером. З одного боку, він – особистість глибока і здатна на щиру прихильність. Однак Волкан часом ухвалює необдумані рішення, а на шляху до мети може йти головами. Він непередбачуваний та емоційний. Вовкан вимагає від своєї другої половинки повного підпорядкування.

Селім

Чоловічі турецькі імена. Вибір імені для хлопчика

Це ім'я має татарське коріння і перекладається як “здоровий”, неушкоджений”. Це дуже популярне ім'я в мусульманських країнах. Одна з найбільш уживаних форм – Салім.

Селім – особистість вельми товариська, часом навіть надто. Він – душа компанії, але при цьому дуже прихований. Те, що в нього на душі, ніхто не знає. Друзі він вибирає довго і ретельно, але ті, ким він цінує, можуть покластися на нього в будь-якому питанні. Селім надійний та відповідальний. При цьому він досить легковажний. Йому потрібна постійна зміна місць, нові знайомства.

Емре

Це чоловіче турецьке ім'я перекладається як “брат”. На жаль, про якості характеру, якими це ім'я наділяє свого власника, відомо небагато. Емре – спокійна та врівноважена особистість. У суперечках він вважає за краще шукати компроміс або зовсім відмовляється від власної точки зору, тому що не хоче конфлікту. Емре ніколи не страждає від самотності, має багато друзів і знайомих.

Яман

Це милозвучне турецьке ім'я для хлопчика є одним із найбільш підходящих. У перекладі з турецького воно означає “безстрашний воїн”. Яман великодушний, гордий, мужній. Але при цьому він відрізняється скромністю і не любить вирізнятися з натовпу. Їм неможливо маніпулювати чи зневажати, але він завжди готовий врегулювати конфлікт мирним шляхом.

Яман прагне тиші та затишку. Він цінує щирість та красу душі. При цьому йому необхідний певний ступінь свободи.

Висновок

Чоловічі турецькі імена. Вибір імені для хлопчика

Багато турецько-російських родин дають своїм дітям подвійні імена, щоб жодному з батьків не було прикро. Проте слід врахувати, що це двоїстість може негативно зашкодити характері хлопчика. Імена можуть вступити у протидію. Це зрештою викличе певну двоїстість особистості.

Зверніть увагу, що 95% чоловічих турецьких імен, які сьогодні особливо популярні, аж ніяк не полегшують долю своїх власників. Це аксіома. Батькам при виборі турецького імені для хлопчика важливо керуватися такими правилами:

  • не називати дитину на честь померлого чи загиблого родича;
  • не покладатися надмірно на значення імені, оскільки воно необов'язково вплине на характер вашої дитини;
  • не звертати уваги на мелодійність та красу оніму.

Найчастіше діти підсвідомо погоджуються або погоджуються з тим чи іншим ім'ям. Називайте дитину різними онімами і стежте за її реакцією. Вона підкаже вам правильний вибір.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua