Місячний посівний календар на вересень 2022

Місячний календар на вересень – прекрасний помічник для садівника і городника, враховує всі фази місяця і її положення в зодіакальних знаках, завдяки чому можна планувати посіви і посадки овочевих культур і квіткової флори в гармонії з природою. Зеленим кольором позначені найродючіші дні, червоним – самі безперспективні.

Коротко про головне

Місячний посівний календар на вересень 2022

Сприятливі дні  у вересні 2022 з посівного місячним календарем: 1,2,5,6,9,10,27,28,29

Несприятливі дні  у вересні 2022 з календарем садівника-городника: 7,8,11,12,13,16,17,21,22

Місячний посівний календар на вересень 2022 з дням

1 вересня

Перша чверть в Скорпіоні. Плоди рослин, посаджених в цей день, будуть рясними, а зелень – соковитою і швидкозростаючою. Сприятливі посіви і посадки будь-яких овочевих культур, крім сімейства бобових.

Фруктові дерева і чагарники будуть витривалі і стійкі до перепадів температур.

Бульбоцибульні квіти бордових і фіолетових відтінків будуть особливо великими і красивими: гладіолуси, жоржини, тюльпани, гіацинти, гиппеаструм, пурпурні кали, іриси, шафран.

2 вересня

Зростання місяця в Скорпіоні. Сприятливі посіви і посадки сімейств: пасльонові, гарбузові і хрестоцвіті. Коренеплоди з яскравим смаком і запахом: часник, цибуля, імбир, хрін, редис, редька. Пряна зелень.

Квіти сімейств: цибульні, Лілійні, Амарилісові.

Плодові дерева і чагарники.

3 вересня

Зростання місяця в Стрільці сприятливий лише для посадки невеликих однорічних квітів.

4 вересня

Місяць росте в Стрільці. Не рекомендується садити і сіяти, так як урожай буде незначним.

Можна садити невеликі однорічні квіти всіх відтінків синього: цинерарія, незабудка, дельфініум, агератум, іпомея, барвінок, лаванда, волошка, тирлич, геліотроп, гортензія садова, дзвіночок, клематис, блакитний льон, цикорій.

5 вересня

Молодий місяць в Козерозі. Посаджені в цей день рослини має розвинену кореневу систему, дають хороший урожай і насіння високої якості. Пасльонові: томати, баклажани, перець. Гарбузове: кабачки, патисони. Коренеплоди: картопля, ріпа, редис, бруква, цибуля, часник. Капуста кольрабі і білокачанна. Всі види зелені.

Плодові дерева і чагарники.

Квіти дворічні і багаторічні.

6 вересня

Зростання місяця в Козерозі – продуктивний знак, особливо для посадки культур з несолодкими плодами: баклажани, патисони, кабачки, огірки, перець, картопля, ріпа, редис, бруква, лоба, дайкон, часник, цибуля. Арахіс, квасоля, горох.

Плодові і декоративні дерева і чагарники.

Квіти – дворічні і багаторічні.

7 вересня

Місяць у знаку Водолія. Невідповідний день для посіву та посадок, а лише для підгортання і розпушування.

8 вересня

Зростання місяця в знаку Водолія. Обприскування від шкідників. Видалення зайвих пагонів. Зрізання квітів. Розпушування, оранка, підгортання. Викопування бульб і цибулин.

9 вересня

Перша чверть в Рибах. Можна садити і сіяти будь-які культури. Особливо врожайними будуть баштанні і пасльонові: гарбуза, дині, кавуни, кабачки, патисони, перці, огірки, помідори. Соковиті коренеплоди: дайкон, лоба, кольрабі, ріпа, редис. Капуста білокачанна і листова. Суниця, полуниця, виноград. Всі види зелені.

Квіти цибулинні і бульбові, переважно світлої гами: крокус, цикламен, зефирантес, білоцвіт, бульбова бегонія, нарциси, лілії, анемони, кали.

10 вересня

Повний місяць у Рибах. Можна садити низькорослі рослини з великими плодами з великим вмістом води: диня, кавун, гарбуз, кабачки, огірки, баклажани, томати. Капуста брокколі, брюссельська і білокачанна. Салат, шпинат, селера, щавель.

Квіти бульбові і цибулинні.

11 вересня

Місяць убуває в знаку Овна. Час відпочинку для рослин і городників.

12 вересня

Остання чверть в Овні не підходить для посадок і посівів.

13 вересня

Остання чверть в Овні. Збір, сушка плодів, насіння і трав.

14 вересня

Остання чверть у Тельці. Допустимі посадки популярних овочів і зелені. Можна пасинкувати і прищипувати овочеві культури.

Посаджені квіти однорічні, багаторічні, дворічні і бульбоцибульні матимуть рясне і тривале цвітіння.

15 вересня

Зменшення місяця в Тельці не знижує ефективність посадок. Але перевагу варто віддавати рослинам, плоди яких мають щільну оболонку: квасоля, арахіс, кабачок, патисон, гарбуз. Коренеплоди з нейтральним або солодкуватим смаком: буряк, морква, картопля, лоба, дайкон.

Сприятливо сіяти і садити будь-які квіти.

16 вересня

Остання чверть в Близнюках. Малоперспективний день для посадок і посівів.

17 вересня

Зменшення місяця в знаку Близнюках. Підходить для розпушування і підгортання.

18 вересня

Місяць убуває в Раку. День соковитих листових овочів. Капуста цвітна, брюссельська, брокколі, савойська, пекінська, селера, спаржа, щавель, шпинат, салат.

19 вересня

Остання чверть в Раку. Кабачки, патисони, гарбуз, диня, кавун. Всі види капусти і зелені.

20 вересня

Остання чверть в Раку дає смачні плоди, але насіння – малопридатні для зберігання. Низькорослі рослини, схильні до вилягання: кабачки, патисони, гарбузи, диня. Капуста брюссельська, брокколі, цвітна, пекінська. Щавель, селера, спаржа, петрушка, кріп. Салатна і шпинатна зелень.

21 вересня

Місяць убуває у Леві. Несприятливими є посіви і посадка. Зате можна зрізати квіти – вони збережуться довше.

Найактуальніше час для підготовки льоху до зими – не буде цвілі.

22 вересня

Зменшення місяця у Львові. Розмноження садових культур живцями. Збір і сушка насіння, плодів, лікарських трав, викопування і сушка коренеплодів. Підготовка плодів на тривале зберігання.

23 вересня

Місяць в Діві, спадна. Огірки, боби, виноград, суниця, полуниця та інші вусаті і в’юнкі рослини.

Декоративні та ампельні рослини зі звисаючими або повзучими пагонами.

Всі квіти, крім клубнелуковічних.

24 вересня

Місяць в Діві убуває. Допустимі посадки вусатих і витких рослин: огірки, виноград, полуниця, квасоля, горох. Капуста цвітна, брюссельська, брокколі. Ріпчасту цибулю, кріп, петрушка, базилік, м’ята, меліса.

Всі квіти, крім клубнелуковічних.

25 вересня

Остання чверть в Діві. Хороший день для однорічної і багаторічної квіткової флори, особливо з кистьовими і численними суцвіттями, типу флокс волотисте, армерия, деревій, дербенник, пушкиния і шавлія.

26 вересня

Молодик в Терезах. Невеликі однорічні квіти.

27 вересня

Перша чверть в Терезах. Сприятливий час для посіву та посадки всіх овочів, крім коренеплодів.

Знову актуальна посадка фруктово-ягідних дерев і чагарників сімейства розоцвітих і спірейних: малина, ожина, вишня, черешня, мигдаль, груша, яблуня, слива, персик, горобина, глід, ірга, волжанка, спірея і ін.

Квіти – все, крім луковично-бульбових. Прекрасний день для посадки квітів червоно-рожевої палітри: троянди, півонії, айстри, хризантеми, гвоздики, маки.

28 вересня

Зростання місяця в Скорпіоні. Ідеальний день для роботи на городі, посіву-посадки овочевих культур, коренеплодів і зелені. Плоди рослин будуть рясними, насіння – якісними.

Квіткова флора однорічна, дворічна і багаторічна. Бульбоцибульні квіти. Плодові чагарники і дерева.

29 вересня

Перша чверть в Скорпіоні – родючий знак. Посаджені рослини будуть врожайними, а насіння підходять для зберігання. Плоди – великі, з вираженим смаком і запахом.

Плодові дерева і чагарники витривалі і стійкі до захворювань.

Квіткова флора – найрізноманітніша, в тому числі бульбоцибульні квіти.

30 вересня

Молодий місяць в Стрільці. Квіти небесно-блакитний та синій гами.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua