Місячний посівний календар на жовтень 2022

Місячний календар допомагає вибрати гармонійне час для посіву та посадки овочевих культур, плодових дерев, чагарників і квіткової флори. Містить фази місяця і знак зодіаку, в якому вона перебуває. Зеленим тоном відзначені найпродуктивніші дні, а червоним – самі невдалі.

Коротко про головне

Місячний посівний календар на жовтень 2022

Сприятливі дні  в жовтні 2022 з посівного місячним календарем: 2,3,4,7,8,26,27,30,31

Несприятливі дні  в жовтні 2022 з календарем садівника-городника: 5,6,9,10,13,14,15,18,19,20

Місячний календар садівника-городника на жовтень 2022 з дням

1 жовтня

Перша чверть в Стрільці. Допустимі посадки невеликих однорічних квітів. Збір, сушіння насіння і лікарських рослин. Викопка бульб і цибулин для зберігання.

2 жовтня

Перша чверть в Козерозі. Дуже сприятливий день для посіву та посадки овочевих культур, коренеплодів і зелені: огірки, томати, перець, баклажан, капуста білокачанна, цвітна, брокколі, кольрабі, лоба, дайкон, морква, ріпа, хрін, пастернак, редис, картопля, буряк, цибуля , часник. Всі види зелені.

Плодово-ягідні дерева та чагарники. Хвойні дерева.

Однорічні квіти.

3 жовтня

Зростання місяця в Козерозі. Можна проводити необхідні роботи в городі: посів, посадка, пересадка, підживлення, добриво, полив. Успішно розвиватимуться пасльонові, бобові та хрестоцвіті. Коренеплоди та зелень.

Плодові дерева і чагарники. Однорічні квіти.

4 жовтня

Перша чверть в Козерозі. Вдалий день для посадок і посіву сімейств: пасльонові, бобові, хрестоцвіті. Коренеплоди та зелень.

Посаджені плодові дерева і чагарники будуть витривалими. А також хвойні дерева і вічнозелені чагарники: ялиця, ялина, ялівець, кипарис, туя, тис, самшит, барбарис.

Квіти однорічні.

5 жовтня

Перша чверть у Водолії непередбачувана в плані енергетики. Рекомендується відпочинок рослинам.

6 жовтня

Місяць росте у Водолії. Неблагополучна дата посіву та посадки. Можна розпушувати грунт і підгортати рослини. Виставляти домашні рослини на свіже повітря.

7 жовтня

Місяць росте в Рибах. Ідеальний час для посіву та посадки рослин з самими соковитими плодами: диня, кавун, гарбуз, кабачки, огірки, томати, баклажани. Полуниця, суниця, виноград. Коренеплоди. Всі види капусти і зелені.

Квіти бульбоцибульні, переважно самої світлої гами: лілія, кливия, амариліс, птицемлечник, білоцвіт, еухаріс, гемантус, зефирантес, нарциси, кали, крокуси.

8 жовтня

Зростання місяця в знаку Риб. Баштанні, гарбузове, вусаті і в’юнкі рослини: огірки, виноград, полуниця, суниця, боби, кабачки, патисони, гарбуз, кавун, диня. Пасльонові: баклажани, томати, перець. Капуста і зелень. Коренеплоди з розмитою смаком: картопля, буряк, морква.

Бульбова і цибулинні флора.

9 жовтня

Повний місяць у Овні. Невідповідний день для роботи на городі і в саду.

10 жовтня

Місяць убуває в Овні. Посаджені рослини будуть слабкими і неврожайними.

11 жовтня

Місяць у Тельці убуває. Підходить для посадки і посіву пасльонових і гарбузових культур з розмитою або солодкуватим смаком: томати, баклажан, кабачок, патисон, капуста білокачанна і кольорова, буряк, морква, картопля. Листові овочі, спаржа, ревінь, щавель, рукола, шпинатна і салатна зелень.

Дворічні і багаторічні квіти червоно-рожевої палітри: троянди, півонії, маки, гвоздики, айстри, армерия, камелія, азалія, дицентра, ехінацея пурпурова і ін.

12 жовтня

Зменшення місяця в Тельці. Допустимі посадки і посіви пасльонових, гарбузових і хрестоцвітних. Особливо смачними і соковитими будуть овочі червоної гами: томати, перець, морква, редис, сорти червоної капусти, червона цибуля. Пряна зелень: петрушка, базилік, м’ята, меліса, естрагон, майоран, шавлія, любисток, кервель, аніс, кріп.

Посаджені багаторічні і дворічні квіти матимуть рясне, тривале цвітіння.

13 жовтня

Зменшення місяця в Близнюках знижує ефективність посадок і посівів. Сприятливо обприскування від шкідників, прополка, видалення порослі, обрізка вусів, пасинкування, прищіпки, щеплення.

14 жовтня

Остання чверть в Близнюках. Посаджені рослини будуть мати слабку кореневу систему і плоди без вираженого смаку.

15 жовтня

Місяць у Близнюках продовжує спадати. Не рекомендуються садово-городні роботи, крім прополки, проріджування і розпушування без поливу, обрізки вусів у суниці.

16 жовтня

Місяць убуває в Раку. Дає пристойний урожай, але насіння не підлягають довгому зберіганню. Можна садити низькорослі рослини з неміцним стеблом і плодами, схильними до вилягання: кабачок, патисон, гарбуз, диня. Томат, жовтий перець, баклажан. Капуста і зелень.

Прекрасний день для розведення бульбоцибульних квітів.

17 жовтня

Остання чверть в Раку. Не підходить для посадки високих рослин з міцним стеблом. Можна сіяти і садити овочі: баклажани, патисони, кабачки. Капуста білокачанна, броколі, брюссельська і кольорова. Всі види зелені.

Один з кращих днів жовтня для посадки бульбоцибульних квітів.

18 жовтня

Місяць убуває в знаку Лева. Неродючий день. Зате зібрані насіння і трави швидше сушаться, а зрізані квіти і викопані коренеплоди зберігаються довше.

19 жовтня

Остання чверть в знаку Лева. Несприятлива дата для посіву та посадки рослин. Але вдалий час для збирання і заготовок на тривале зберігання всіх культур. Сушіння насіння і трав. Заготівлі про запас: консервування, квашення, соління, виготовлення соків і вина.

20 жовтня

Місяць у Леві убуває. Час відпочинку для рослин, садівників і городників.

21 жовтня

Остання чверть в Діві в цей день не знижує ефективність посівів і посадок, але урожай може бути недостатньо соковитим. Можна садити бобові і в’юнкі рослини: квасоля, горох, соя, арахіс, полуниця, виноград і ін. Картопля, морква, редька, хрін, пастернак, цибулю, часник. Цвітна капуста.

Їстівна і декоративна зелень. Квіти – все, крім клубнелуковічних.

22 жовтня

Місяць в Діві убуває. Можна садити: огірки, квасолю, горох, арахіс. Виноград, полуниця, суниця. Ампельниє і в’юнкі рослини. Томати, перці, баклажани. Сорти кочанной і листової капусти. Їстівна зелень. Всі види коренеплодів.

Квіти багаторічні, дворічні, однорічні.

23 жовтня

Місяць убуває в знаку Терезів. Слід надавати перевагу посадки стеблеплодних і бульбоплідні рослин: кольрабі, лоба, дайкон, редька, ріпа, редис, пастернак, цибулю, часник, морква, картопля, буряк.

Посаджені однорічні та багаторічні квіти будуть відрізнятися особливою красою і пахощами. А зрізані квіти довго не в’януть в букетах.

24 жовтня

Старіюча місяць в Терезах. Чи не надто вдалий день для посадки плодових культур, але можна садити невеликі надземні овочі, бобові і пасльонові: горох, квасоля, арахіс, соя, помідори черрі, солодкий перець, огірки. Зелені сорти капусти: брюссельська, Романеско, брокколі. Селера, спаржа, салат, зелень з розмитою смаком.

Квіти – все, крім клубнелуковічних.

25 жовтня

Народження місяця в Скорпіоні. Магічний день для рослин. Час відпочинку і накопичення вітальної сили і енергії.

Вдалі посадки квітів пурпурової і бордовою гами: гібіскус, квітка дракона, фіолетовий тюльпан, вишнева петунія, гербер, рудбекія вишнева, горицвіт, астільба, альстромерія. Пурпурнолістние декоративні рослини: гейхера, очиток видний, амарант, колеус, гейхерелла, язичник, бузина, живучка.

26 жовтня

Зростання місяця в Скорпіоні. День успішної посадки і посіву овочевих культур, дає рослинам витривалість, врожайність і високу якість насіння.

Найсприятливіший день в жовтні для посадки плодових дерев і чагарників.

Квіткова флора – вся, включаючи бульбоцибульні квіти.

27 жовтня

Перша чверть в Скорпіоні – продуктивний час для роботи в городі і в саду. Підходить для посадки і посіву всіх культур, крім бобових. Підсилює смакові якості плодів, а самий рясний урожай передрікає плодам зі специфічним смаком і запахом: цибулю, часник, перець, хрін, імбир, редис, пряні трави – кінза, кріп, кмин, аніс, коріандр, фенхель, орегано, гірчиця листова.

Один з кращих днів для посадки ягідних чагарників і фруктових дерев.

Квіти однорічні, дворічні, багаторічні. Бульбові і цибулинні квіти.

28 жовтня

Місяць росте в знаку Стрільця. Невдалий час для посіву та посадки рослин з метою подальшого збору плодів і насіння.
День підходить для розведення квіткової флори – невеликі однорічні та дворічні квіти. Орхідеї. Рослини-сукуленти.

29 жовтня

Перша чверть в знаку Стрільця. Садити можна невибагливі квіти, однорічні та багаторічні.

30 жовтня

Перша чверть в Козерозі. Можна сіяти і садити будь-які культури, крім м’яких овочів недовгого зберігання (томати, перець).

Капуста білокачанна, кольорова і кольрабі. Коренеплоди та зелень.

Квіти – все, крім клубнелуковічних.

Передостанній вдалий день жовтня для посадки плодових дерев і чагарників.

31 жовтня

Молодий місяць в Козерозі. Дає посадженим рослинам розвинені коріння, рясний урожай, великі плоди і багато насіння відмінної якості.

Сприятливо консервування овочів та фруктів. Виготовлення вина.

Посадка плодових дерев і чагарників.

Розведення квітів – одно-дворічних і багаторічних.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua