Місячний посівний календар на листопад 2022

Місячний календар допомагає садівникам і городникам відстежувати фази місяця і її знаходження в зодіаку, вибираючи вдалий час для посівів і посадок овочевих культур, плодових дерев і чагарників, зелені і квіткової флори. Зеленим тоном відзначені найсприятливіші дати, а червоним – найнеблагополучніші.

Коротко про головне

Місячний посівний календар на листопад 2022

Сприятливі дні  в листопаді 2022 з посівного місячним календарем: 3,4,7,8,26,27,30

Несприятливі дні  в листопаді 2022 з календарем садівника-городника: 1,2,5,6,10,11,15,16,24,28,29

Місячний календар садівника городника на листопад 2022 з дням

1 листопада

Перша чверть у Водолії. Невідповідний час для посівів і посадок овочевих культур. Сприятлива оранка, розпушування, підгортання.

2 листопада

Зростання місяця в знаку Водолія. Бракує позитивної енергії, посаджені рослини будуть недостатньо сильні і погано сходять.

3 листопада

Зростання місяця в Рибах. Родюча місяць. Можна сіяти і садити все овочі сімейств: пасльонові, гарбузові, хрестоцвіті і бобові. Коренеплоди та зелень. Полуниця, суниця, виноград.

Цибулинні і бульбові квіти.

4 листопада

Триває зростання місяця в Рибах, що створює благодатні умови для посіву та посадки овочевих культур, коренеплодів і самої соковитої зелені: селера, спаржа, ревінь, салат-латук, щавель, шпинат, рукола, цибуля-порей, салатний цикорій, огуречник.

Квіти сімейства лілійних, цибулинних, амарилісових.

5 листопада

Перша чверть в Овні. Посаджені рослини будуть погано зав’язувати плоди.

6 листопада

Зростання місяця в знаку Овна. Не рекомендуються посіви і посадки. Сприятлива сушка і прибирання овочів і бульб на зберігання, сушка трав і насіння.

7 листопада

Місяць росте в знаку Тельця. Сприятлива дата для посіву та посадки овочів: огірки, томати, солодкий перець, баклажани, кабачки, гарбузи і сімейство капустяних. Всі види їстівної зелені, пряні і лікарські трави.

Плодові дерева і чагарники.

Квіти однорічні, дворічні і багаторічні.

8 листопада

Повний місяць в знаку Тельця. Можна садити найбільші і соковиті культури: кабачки, гарбуз, диня, кавун, патисони, баклажани. Капуста і зелень.

Фруктові дерева та ягідні чагарники, особливо сімейства розоцвітих: полуниця, малина, вишня, черешня, слива, персик, абрикос, айва, мигдаль, гранат, груша, яблуня.

Однорічні квіти.

9 листопада

Місяць убуває в знаку Тельця. Позитивної енергії місяця досить для посіву та посадки популярних культур: боби, огірки, томати, баклажани, кабачки. Коренеплоди: картопля, морква, буряк, ріпа, редис, цибулю, часник. Їстівна зелень і трави.

Однорічні квіти червоно-рожевої палітри: астра, гвоздика, півонія, левкой, бегонія, бальзамін, антирринум, калібрахоа, Клеома, космея, сальвія, майорець, годецію.

10 листопада

Остання чверть в Близнюках. У цей день посадки і посіви неактуальні. Сприятлива обрізка вусів у суниці, видалення порослі, проріджування, викопування бульб і цибулин.

11 листопада

Місяць убуває в Близнюках. Не рекомендуються посадки і посіви в цей місячний день.

12 листопада

Зменшення місяця в Раку. Посіви і посадки: кабачки, гарбуз, патисони, томати, баклажани, перець. Капуста білокачанна, кольорова, брюссельська і брокколі. Салатна зелень. Коренеплоди з розмитою смаком: морква, буряк, картоплю.

Бульбові-цибулинні квіти світлої гами: лілія, крокус, цикламен, зефирантес, амариліс, нарцис. Асфоделі, анемони, кали.

13 листопада

Остання чверть в Раку. Підходить для посадки культур з коротким стеблом і плодами, схильними до вилягання: гарбуз, диня, кавун, кабачок, патисон, баклажан. Невеликі надземні пасльонові: томати, перець. Коренеплоди з нейтральним смаком. Всі сорти капусти. Селера, спаржа, шпинат, салат.

Цибулинна-бульбові квіти.

14 листопада

Остання чверть в Раку. Невеликі овочі, коренеплоди і зелень.

Квіти бульбові і цибулинні.

15 листопада

Остання чверть у Леві. Несприятливий день для роботи з рослинами.

16 листопада

Місяць у Леві убуває. Невідповідний день для вирощування культур.

Успішна викопування бульб і цибулин, збір і сушка овочів, трав і насіння. Зрізані квіти збережуться довше і не зів’януть при перевезенні.

17 листопада

Місяць убуває в Діві. Хороший день для посадки всіх коренеплодів.

Щільні овочеві культури: бобові і гарбузове. Пряна зелень. Капуста цвітна та броколі.

Однорічна і багаторічна квіткова флора.

18 листопада

Остання чверть в Діві. Кучеряві і вусаті: огірки, квасолю, горох, соя, арахіс, полуниця, виноград. Баштанні – гарбуз, кавун, диня, патисон, кабачок. Коренеплоди з насиченим смаком: ріпа, редька, бруква, дайкон, редиска, цибуля, часник. Пряна зелень. Капуста кольрабі, капуста цвітна, щавель, кріп, петрушка, базилік, м’ята, меліса і інша зелень.

Квіти – все, крім клубнелуковічних.

19 листопада

Зменшення місяця в Діві. Посіви і посадки: полуниця, виноград, огірки і сімейство бобових. Кабачок, патисон. Коренеплоди. Цибуля. Пряна зелень. Капуста цвітна та броколі.

Всі квіти, крім клубнелуковічних.

20 листопада

Місяць убуває в Терезах. Сприятливі посадки і посіви: квасоля, горох, огірки, полуниця, суниця, виноград. Кабачок, баклажан, перець, томат. Капуста білокачанна, кольорова, коренеплоди і зелень.

Квіти – однорічні та багаторічні.

21 листопада

Остання чверть в Терезах. Сімейство бобових. Полуниця, суниця. Овочі червоно-помаранчевої гами: морква, буряк, редис, томати. Салат, шпинат, щавель, базилік, селера, спаржа, цукрова кукурудза. Капуста цвітна, червонокачанна, савойська, пекінська, брюссельська і брокколі.

Всі квіти, крім клубнелуковічних.

22 листопада

Місяць в Скорпіоні убуває, але забезпечує схожість насіння, сприяючи зростанню коренів, листя і плодів: хрестоцвіті, гарбузове та пасльонові. Пряна зелень. Коренеплоди з різким смаком: цибуля, часник, ріпа, редис, хрін, імбир.

Багаторічні і дворічні квіти. Цибулинні і бульбові квіти.

23 листопада

Остання чверть в Скорпіоні. Допустимі посіви і посадки томатів, перців, баклажанів і кабачків. Всі сорти капусти. Коренеплоди з різким смаком і ароматом. Пряна зелень: кріп, кмин, кінза, чабер, чебрець, аніс, фенхель, коріандр, базилік, петрушка, естрагон, чебрець, материнка, листова гірчиця.

Квіти дворічні і багаторічні пурпурних відтінків. Бульбоцибульні флора.

24 листопада

Молодик в Стрільці. Неблагополучний день для посадок і посіву.

25 листопада

Перша чверть в Стрільці. Квіти однорічні синьо-блакитної гами: лобелія, сальвія, віола, барвінок, дельфініум, блакитна петунія, Феліція, агератум, аюга, іпомея, волошка, незабудка, лаванда однорічна, брахікома, вербена, запашний горошок, блакитні айстри і хризантеми. Орхідеї і рослини сукуленти.

26 листопада

Перша чверть в Козерозі. Посіви і посадки в цей місячний день забезпечать швидке зростання, хорошу врожайність і відмінну якість насіння. Сімейства: пасльонові, гарбузові, хрестоцвіті, зернові. Всі коренеплоди і зелень.

Декоративні та плодові дерева і чагарники.

Дворічна і багаторічна флора.

27 листопада

Зростання місяця в Козерозі. Один з кращих днів у місяці для посадки дерев і чагарників.

Сімейства для посіву та посадки: гарбузове, пасльонові і хрестоцвіті. Коренеплоди. Пряна зелень.

Багаторічні і дворічні квіти.

28 листопада

Перша чверть у Водолії. Сприятливий відпочинок рослин.

29 листопада

Перша чверть в знаку Водолія. Неблагополучний час для посадки рослин з метою збору врожаю. Ефективна оранка, підгортання, розпушування.

30 листопада

Перша чверть в знаку Риб. Сприятливо садити сімейства: гарбузове, бобові, вусаті і в’юнкі рослини. Огірки, полуниця, суниця, малина, виноград, лимонник, агрус. Зелену цибулю, листова і пряна зелень. Щавель, селера, капуста цвітна, брюссельська, пекінська, брокколі.

Цибулинні і бульбові квіти.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua