4 цікаві факти про алергію

4 цікаві факти про алергію

Мільйони людей по всьому світу страждають від алергії.

З наукової точки зору алергія – це реакція імунітету на здавалося б нешкідливі речі, на кшталт арахісової олії чи шерсті котів.

Лейкоцити, які захищають наш організм, активно входять у роботу, зіштовхуючись з імуноглобуліном E (IgE). В результаті провокується сильне запалення.

Ось кілька цікавих фактів про алергію. 8 продуктів провокують 90% випадків харчової алергії . Є більше 170 продуктів, що викликають алергію, але вісім з них становлять 90% випадків. Це молоко, яйця, арахіс, лісові горіхи, пшениця, соя, риба та молюски. 


Алергію можна перерости

Від алергії можна позбутися віку, але все залежить від її серйозності. Дослідження показують, що 60-80% дітей можуть до 16 років позбутися алергічної реакції на молоко чи яйця. А ось перерости алергію на арахіс вийде лише у 20%. Лісові горіхи, риба та молюски ще більш вибагливі, алергія на них проходить лише у 14, 4 та 5 відсотків дітей відповідно. Люди неодноразово повідомляли, що після укусу кліща Amblyomma americanum вони стикалися з алергією на червоне м’ясо, зокрема свинину та яловичину. Буває алергія на воду Як не дивно, але люди дійсно мають алергію на воду. Це так звана аквагенна кропив’янка. 


Найчастіше її викликає попадання під дощ чи інший контакт шкіри із водою.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua