Коли справа не тільки у ЗОЖ: довгожителі розповідають про свої шкідливі звички

Сьогодні людство хвилює не так відповідь на запитання «Як дожити до ста років?», як відповідь на запитання «Як прожити ці роки здоровим і щасливим?» Послухаймо тих, кому це вдалося.

Коли справа не лише у ЗОЖ: довгожителі розповідають про свої шкідливі звички

Суші та сон

Японська довгожителька Місао Окава померла у віці 117 років. Вона казала: “Смачна їжа – ось основний ключ до моєї молодості”. І додавала, що дожити до ста років їй було б складно, якби вона не їла щодня свої улюблені суші та не дозволяла собі поспати довше у ті дні, коли їй цього справді хотілося.

Яйця, печиво та жодних шлюбів

Італійка Емма Морано також померла у віці 117 років. Морано, як і багато довгожителів, зізнавалася, що їй пощастило зі спадковістю. Але, крім того, у неї був гастрономічний секрет: вона з'їдала три яйця на день, два з яких були сирими (паразитологи цей підхід, щось нам підказує, навряд чи схвалили б), і все життя любила печиво. А ще вона вважала, що її довголіттю сприяв той факт, що вона рано розлучилася і більше ніколи не була одружена.

Доброта і знову доброта

Коли справа не лише у ЗОЖ: довгожителі розповідають про свої шкідливі звички

Американка Гертруда Уівер до своєї смерті у віці 116 років називала секретом довголіття доброту. «Ставтеся до людей правильно. І будьте ласкаві з кожним рівно настільки, наскільки вам хочеться, щоб вони були добрими у відповідь», — радила вона. До речі, вчені довели, що альтруїзм, який цілком можна вважати синонімом доброти, якщо не збільшує життя, то точно збільшує рівень щастя в ньому та його якість.

Віра та свинина

Ще одна американська довгожителька Джералін Теллі, яка пішла з життя у віці 116 років, вважала, що їй допомогли лише дві речі: побожність і свинина. Джералін особливо підкреслювала, що її багата на свинину дієта включала не тільки звичні стейки, але також свинячі ноги та вуха.

Голодування та новини

Японець Дзіромемон Кімура помер у 116 років, а до цього активно давав інтерв'ю і розповідав про те, як йому вдалося «дійти до такого життя». За словами чоловіка, він завжди тримав у голові фразу «їж менше – і живи довго». Тому стежив за розміром порцій, а також не забував залишатися в курсі останніх новин, читаючи щоденно свіжу пресу.

Оливкова олія та кросворди

Коли справа не лише у ЗОЖ: довгожителі розповідають про свої шкідливі звички

Американець Бернардо ЛаПалло, який не дожив до свого 116-річчя кілька місяців, зізнавався, що його довгому життю сприяли «слухняність та помірність». Але, втім, не лише. Ще він щодня натирав шкіру оливковою олією, корисні властивості якої, вважав ЛаПалло, хороші не тільки при «прийомі всередину», і вечорами обов'язково розгадував кросворди, щоб тримати мозок у тонусі.

Коли справа не лише у ЗОЖ: довгожителі розповідають про свої шкідливі звички

Француженка Жанна Кальман померла у віці 122 років. Вона донині є найстарішою мешканкою планети, чий вік підтверджений без жодних «але». Вона приписувала своє довге життя оливковій олії, сигаретам, шоколаду та портвейну, склянку якого випивала щовечора. Звучить непогано, правда?

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua