Лікар назвала небезпеку вживання потемнілих бананів

Лікар назвала небезпеку вживання потемнілих бананів

Дієтолог пояснила, що потемніння банана сигналізує про початок процесів гниття фруктів.

«Зовсім темні банани — це вже все, процеси гниття пішли, і, як і будь-який гнилий фрукт, він негативно впливає насамперед на печінку. А це руйнування»

Соломатина також додала, що в потемнілих бананах міститься підвищена кількість цукру, тож людям із діабетом або зайвою вагою також слід утриматися від їх вживання.

«Чим зріліший банан, тим більше накопичення цукрів. А це означає, що більше підвищення рівня глюкози в крові. У бананів сама по собі калорійність висока, і навіть якщо немає жодних проблем з інсуліном, з інсулінорезистентністю та схильністю до підвищення рівня цукру в крові, все одно: якщо ми не витратимо цю енергію, вона перероблятиметься у жир», — пояснила експерт.

Проте лікар уточнила, що не варто уникати кожного потемнілого фрукта. Якщо потемніння у малих кількостях, то це не становить загрози, повідомила вона. Соломатина також нагадала, що поява чорних крапок на деяких бананах може бути обумовлена ​​їх сортом.

Проте людям з підвищеною чутливістю до цукру слід вживати зеленіші банани, які не будуть сильно впливати на рівень глюкози в крові.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua