Антицелюлітний масаж в домашніх умовах: як правильно робити, відео уроки для початківців

Якщо ви вирішили спробувати позбутися целюліту в домашніх умовах, то вам варто скористатися спеціальними техніками антицелюлітного масажу. Самостійно процедуру можна провести руками або за допомогою масажерів і додаткових коштів. При систематичному і правильному виконанні такого масажу ви пропрацюєте проблемні області і таким чином зупинити процес утворення целюліту.

Користь антицелюлітного масажу

Вплив антицелюлітного масажу проявляється на рівні системи кровообігу, коли посилюється приплив крові до проблемній зоні. В результаті розм’якшуються жирові відкладення, які вимиваються разом із зайвою рідиною, а також солями. При виконанні процедури активізується лімфатична система, що перешкоджає виникненню застійних явищ в зоні масажу.

Стимуляція обмінних процесів запускає механізм оновлення клітин, очищення організму, а також виведення продуктів розпаду з допомогою відтоку лімфи. Капіляри насичуються киснем, і клітини отримують необхідні поживні речовини.

Оскільки при процедурі відбувається активний вплив на проблемну ділянку, то шкіра в цьому місці стає більш пружною і гладкою. Вона не обвисає, як це часто трапляється при дієтах. Поступово зникає «апельсинова кірка», а м’язи підтягуються і знаходять тонус.

Ефект від антицелюлітного масажу зберігається і після закінчення курсу, оскільки вам не доводиться повністю перебудовувати свій спосіб життя, як при дієтах.

Відео: антицелюлітний масаж — сподівання і реальність

Види антицелюлітного масажу

В домашніх умовах масаж проти целюліту виконується з допомогою рук, спеціальних масажерів або таких простих пристосувань, як скалка або пластикова пляшка.

Ручний масаж

Масаж проти целюліту власними руками — найбільш поширений і простий спосіб. Його перевага в тому, що вам не потрібні інші пристосування. Для прискорення ефекту і додаткової стимуляції можна використовувати спеціальні суміші і олії.

При виконанні масажу без додаткових пристосувань, тобто тільки за допомогою рук, застосовуються різноманітні техніки. В сукупності вони дозволяють підвищити м’язовий тонус, забезпечити постачання кров’ю масажованого ділянки і усунути вогнище целюліту:

 1. Погладжування. Цей прийом починає процедуру, потім його виконують при переході до наступного кроку та при закінченні сеансу. Техніка дозволяє розігріти і підготувати шкіру до головного етапу масажу. Виконувати погладжування потрібно легкими ковзаючими дотиками долонь до шкіри, а надмірного тиску слід уникати.
 2. Розтирання. Щільно торкаючись до шкіри, кілька разів проведіть широко розсунутими пальцями по відповідній ділянці тіла. На литках потрібно рухатися вгору по нозі, а після цього можна переходити до стегон, розтирання яких виконується по колу. Це дозволяє вивести зайву рідину з масажованого ділянки, підвищити тонус шкіри, запустити процес «спалювання» жиру. Руху должныть бути інтенсивні.
 3. Вижимання. Тиск на шкіру виконується основою великого пальця при стиснутих пальцях. Кисті розташовуються поперек або уздовж масажованої області.
 4. Натискання. При виконанні поверхневого натискання здійснюється захоплення пальцями певної ділянки шкіри і подальше відтягування, а при глибинному — захоплюється значний шар шкіри за допомогою роз’єднаних долонь, які розгладжувальним рухом поступово зводяться разом. Ви відчуєте, як валик жиру прокочується під вашими долонями.
 5. Поплескування. Використовуйте долоні або стисніть пальці в кулак, потім долонями або кісточками пальців виконайте удари по шкірі.
 6. Розминання. При поверхневому прийомі шкіра відтягується руками, потім потрібно трохи почекати і відпустити. При глибокій техніці відбувається захоплення внутрішніх тканин на великому ділянці і їх розминання.
 7. Потряхіваніе. Використовуйте мізинець і великий палець, щоб захопити м’яз, а іншими пальцями підніміть знаходиться між ними ділянку шкіри, після чого виконайте його потряхіваніе в різних напрямках. Темп рухів змінюється по наростаючій.
 8. Щипки. Незначні за розміром ділянки шкіри злегка стиснуті пальцями, а потім відпускаються. Виконується кілька разів з високою інтенсивністю.

Пощипування є технікою масажу, дає высокорезультативный ефект, і здійснюється з нарощуванням інтенсивності впливу.

Ручний масаж передбачає виконання простих, але інтенсивних рухів, тому з незвички руки можуть швидко втомлюватися

Перед початком такого масажу необхідно розігріти руки — вони повинні бути сухими і досить теплими і зробити пілінг або просто розтерти шкіру жорстким рушником, щоб вона набула м’якість. Для області, що масажується рекомендується використовувати антицелюлітний крем. Далі виконуйте наступні дії:

 1. Виконуйте погладжування відкритими долонями для підготовки шкіри до головної частини масажу. Час розігріву — близько 5 хвилин.
 2. Почніть з опрацювання ділянок від коліна до стегна, використовуючи масажні рухи розтирання, вичавлювання, пощипування з переміщенням складок шкіри. Використовуючи пальці постарайтеся зібрати жир біля коліна і перетягніть цей валик вгору по нозі. Проробіть це рух двічі, опрацьовуючи по черзі ноги.
 3. Використовуйте кулаки — промассируйте поверхню ніг кулаками, натискаючи на кісточки пальців і рухаючись вгору до стегна, після чого виконайте техніку поплескування по цих ділянках. З допомогою захоплюючих рухів опрацюйте глибокі шари.
 4. Для області сідниць, зони стегна і живота здійснюйте кругові рухи, злегка натискаючи на шкіру. Для цього покладіть одну руку над іншою. Наступний рух: захопіть частина шкіри декількома пальцями і перекочуйте її, піднімаючись вгору. При здійсненні рухів вниз ніжно погладжуйте шкіру.

Час сеансу становить від півгодини до 1 години і залежить від областей тіла, з якими ви будете працювати. Всі рухи необхідно виконувати по 5-6 разів.

Відео: правила і техніка виконання антицелюлітного медового масажу в домашніх умовах

Процедура з використанням масажерів

Якщо для ручного антицелюлітного масажу в домашніх умовах доводиться прикладати чимало зусиль, то за допомогою спеціального масажера процедура спрощується, а її ефективність значно підвищується. Апарат допомагає «розбивати» найглибші жирові відкладення при тривалим впливі.

Для виконання процедури вдома використовуються наступні види масажерів:

 1. Вакуум — це компресор, який створює регульоване розрідження повітря. За допомогою цього апарата виконується точковий масаж, при якому встановлюється насадка на пацієнт ділянку, а потім плавно знімається. В результаті руху поршня в приладі по напряму вгору повітря відсмоктується, а при русі вниз — нагнітається. Шляхом переміщення насадки відбувається перекочування шкіри, що активізує кровообіг.
 2. Банки. Динамічний масаж, при якому чашки різного розміру переміщаються по поверхні тіла по напряму відтоку крові і лімфи. Банки можуть бути пластикові овального або круглого типу, силіконові або комбіновані, виготовлені з гуми і скла.
 3. Вібромасажер — апарат з декількома насадками, які функціонують з допомогою обертового елемента. Шляхом передачі целлюлитной шкірі вібрацій відбувається усунення глибокого шару жирових відкладень.

Ви можете скористатися й звичайним масажером у вигляді ролика з шипами. Процедура здійснюється по масажних лініях з переважним використанням кругових рухів.

Ступінь розрідження повітря можна регулювати на апараті в ході масажу

Техніка масажу вакуумом і банками

Банки для процедури антицелюлітного масажу купують в аптеці поштучно або в комплекті. Крім цього можна використовувати вакуумний масажер, який дозволяє самостійно відрегулювати силу вакууму і застосовувати різні насадки. Технологія використання цих апаратів наступна:

 1. Після очищення шкіри за допомогою скрабу здійснюється розігрівання тканин, розслаблення зв’язок і м’язів шляхом легких масажних рухів долонями.
 2. На підготовлену ділянку тіла необхідно нанести невелика кількість масла, щоб банку або вакуум легко можна було переміщати по поверхні.
 3. Необхідно підібрати чашу, відповідну за розміром массажируемому ділянці. Силіконову банку стискають в руках, після чого прикладають до шкіри. При застосуванні вакууму з насосом його спершу прикріплюють до тіла, а потім проводять відкачування повітря.
 4. Проводиться масаж повільно по напряму відтоку лімфи. Завершивши процедуру на одній масажної лінії, необхідно від’єднати апарат і перейти до іншого. На початку масажу рекомендується встановлювати слабку ступінь вакууму — шкіра повинна втягуватися приблизно на 1 див. Далі сила всмоктування збільшується при подальшому проходженні по тих же ділянках.
 5. Після закінчення сеансу виробляють погладжують і вібруючі руху.

Загальна тривалість сеансу становить близько 10-20 хвилин залежно від площі ділянки. Шкіра повинна придбати стійке почервоніння.

При першому здійсненні баночного або вакуумного масажу слідкуйте за тим, щоб час сеансу не перевищувало 5 хвилин.

Силіконову банку потрібно здавити перед тим, як прикласти її до шкіри

Техніка масажу вібромасажером

Ручні вібромасажери компактні і прості в застосуванні. Вони можуть працювати від мережі або від акумулятора. За допомогою таких пристроїв можна точково опрацювати зони з целюлітом, а використання масажних насадок зробить процедуру ще більш результативною. Техніка передбачає виконання наступних дій:

 1. Розпарте шкіру у ванні або під гарячим душем, після чого ретельно витріть тіло і нанесіть масло.
 2. Увімкніть вібромасажер і проводите їм по проблемній ділянці плавними круговими рухами. Почніть з ніг і стегон, далі переходите до живота і поверхні рук. На початку процедури рекомендується встановити регулятор інтенсивності на повільну швидкість, а для глибокого опрацювання ділянок слід переходити до високої швидкості.

Кожній зоні необхідно приділяти приблизно 15 хвилин, а саму процедуру потрібно виконувати через день.

Вібромасажер точково опрацьовує проблемні зони

Масаж з використанням підручних засобів

Крім масажерів, для процедури домашнього масажу можна застосовувати підручні засоби — качалку, гребінець або щітку, писок, ложки, пластикову пляшку.

З допомогою качалки

Масаж з використанням качалки називається слов’янським. Цим методом опрацьовують зони стегон і рук. Його принцип полягає в наступному: по шкірі необхідно проводити качалкою без надмірного натиску.

Правила виконання такого масажу:

 1. Перед початком сеансу шкіру слід розігрівати протягом 5 хвилин, злегка масажуючи. Після цього розподіліть по шкірі рясне кількість масла.
 2. Для кращого прокатування використовуйте плівку, в яку потрібно обернути качалку. Прокатывайте нею ноги по направлнеию до верхньої області стегон. Промассируйте передню і верхню поверхню ніг по черзі. Після цього прокатите качалкою по сідницях вниз до ніг. Час — близько 2-3 хвилин.
 3. Поступово підсилюйте натиск. Після ніг промассируйте сідниці. Не допускайте утворення синців і больових відчуттів. З метою ретельного опрацювання жирового шару злегка простукаєте проблемну область. Час виконання — близько 10 хвилин.
 4. На завершення слід провести качалкою (без прокатування) від коліна до верхньої частини стегна для того, щоб позбутися від токсинів.

Зробити процедуру ще більш результативною допоможе спеціальне тісто для масажу. Ложку меду змішайте з ложкою яблучного оцту, потім додайте трохи соди, розведеної у воді, і борошно.

Рухи при масажі качалкою повинні бути такими, як ніби ви розкатуєте тісто

За допомогою щітки

Для проведення антицелюлітного масажу можна використовувати щітку. Підійде і звичайна домашня гребінець. Проте краще застосовувати спеціальну щітку з силіконового матеріалу з натуральною щетиною або з штучного гіпоалергенного матеріалу, довжина якої повинна складати не менше 2 см, а ширина пучків — не менше 4 мм, Вибирайте щітку розміру вашої руки. Кінчики щетинок повинні бути м’якими.

Техніка виконання такого масажу передбачає виконання наступних дій:

 1. Перед процедурою необхідно розпарити щітку під струменем води.
 2. Ретельно намильте шкіру і розтирайте поверхню в області проблемного ділянки круговими рухами в напрямку знизу вгору. Можна рахувати про себе: 30 раз провести від колін до стегон для кожної ноги, 50 раз — по кожній сідниці круговими рухами, 50 разів промассировать талію і живіт погладжуючими рухами вгору, 30 разів — від ліктів, до плечей, для кожної руки.
 3. На завершення змийте піну і потримайте оброблені ділянки під струменем холодної води протягом 1 хвилини.

Під час використання підходящої щітки ви побачите почервоніння шкіри вже після 5 масажних рухів. Такий спосіб особливо підходить для масажу ніг, оскільки в цій області рухи можуть виконуватися широко і з великою інтенсивністю. Проводити процедуру рекомендується через день, так як це досить грубий спосіб масажу.

Масаж щіткою ідеально підходить для опрацювання зони ніг і стегон

Масаж ложками

Столові ложки добре підійдуть для опрацювання зон з целюлітом. Цей вид масажу був винайдений німецьким лікарем Рене Кохом. Завдяки впливу ложками, проводиться точкове вплив на масажованих ділянки. Час сеансу — близько півгодини для кожної зони.

При здійсненні процедури рекомендується використовувати мельхіорові або срібні ложки.

Техніка виконання масажу ложками:

 1. Перед тим як приступати до процедури, зробіть пілінг і зволожити шкіру кремом.
 2. Охолодіть столові ложки і змастіть їх маслом або рідким медом. Краще використовувати мед, оскільки він володіє тонізуючими і поживними властивостями, сприяє усуненню токсинів.
 3. Починайте процедуру з рухів за годинниковою стрілкою з інтенсивним тиском, а потім проти — у вигляді легкого погладжування. Здійснюючи кругові рухи ложками, переходите від ніг до сідниць, живота і внутрішньої поверхні рук.
Масаж ложками осуществялется круговими рухами за годинниковою стрілкою і проти

З допомогою мочалки або рукавиці

Якщо у вас під рукою немає спеціального масажера або щітки, то ви можете використовувати губку або серветку. Підійдуть будь-які вироби, виготовлені з пластику або текстилю, а наявність об’ємних елементів на їх поверхні тільки посилить результат масажу.

Ця техніка виконується тими ж прийомами, що і масаж за допомогою щітки. Головне, що потрібно пам’ятати, — це здійснювати процедуру по масажних лініях.

Для масажу за допомогою мочалки відмінно підійде рукавичка для душу — вона не буде випадати з рук, і нею легше проводити по масажних лініях

Пластиковою пляшкою

Пластикова пляшка також підійде для проведення масажу. Вона дозволяє швидко обробити значну площу шкіри. Для отримання найкращих результатів слід використовувати мед.

Техніка проведення масажу пляшкою:

 1. Підготуйте шкіру — проведіть процедуру очищення з допомогою скрабу, потім нанесіть на проблемну ділянку невелику кількість меду.
 2. Візьміть невелику пляшку — близько 0,6 літрів, щоб її було зручно тримати в руці. Наповніть пляшку в міру гарячою водою.
 3. Використовуйте прийоми прокатування для початкового розігріву, розминання та розтирання шкіри. Спочатку прокатывайте пляшку з проблемній зоні з наростаючою інтенсивністю, окремі ділянки намагайтеся розтерти пляшкою, як ніби раздавливаете горіх. Дотримуйтесь правил рухів по масажних лініях.
 4. Потім виконайте пляшкою різкі похлопывающие руху по шкірі. Ви повинні відчути, як мед стає тягучим, а рухи більш важкими.

В середньому час процедури складає близько півгодини. Після масажу очистіть шкіру від меду.

Особливості масажу різних частин тіла

При здійсненні антицелюлітного масажу окремих частин тіла намагайтеся враховувати їх особливості і слідувати декільком правилам:

 1. Ноги масажують з внутрішньої сторони рухами по напрямку до стегна, а при опрацюванні зовнішньої сторони ніг руху виробляються в протилежну сторону.
 2. Масаж сідниць роблять круговими рухами від ніг до попереку, а також в сторони від куприка.
 3. Руки масажують рухами від внутрішньої поверхні ліктя по колу. Намагайтеся, щоб рухи були плавними з поступовим наростанням темпу.
 4. При масажі живота слідкуйте за м’якістю і плавністю рухів. Не надавайте зайвого тиску на внутрішні органи. Робіть рухи в сторони, за годинниковою стрілкою і від верхньої області живота до нижньої.
 5. Не можна масажувати лобок, зону паху, область під колінами, а також внутреннию поверхню стегна, близьку до паховій зоні.

Відео: як робити антицелюлітний масаж в домашніх умовах

Як зробити крем або масло для масажу в домашніх умовах

Масаж з нанесенням крему або масла на попередньо розігріту шкіру набагато ефективніше, особливо при виконанні процедури допомогою вібромасажера або вакууму.

Мінеральне масло або крем, приготовлені вдома, живлять шкіру натуральними мікроелементами, прогрівають її, посилюють вплив на підшкірні шари, забезпечують ковзання при масажі.

Перший рецепт: додайте в мигдальне масло (120 мл) кілька крапель олії ялівцю, кипариса або лимона. Наноситься масло рухами.

Інший рецепт засоби для тонізуючого ефекту: змішати оливкову олію в кількості 125 мл з 2-3 краплями олії м’яти, евкаліпта, виноградної кісточки або лимона.

Для антицелюлітного масажу також підійде крем з перцем і кави для прискорення кровообігу, виведення токсинів і зменшення набряклості. Для однієї порції крему потрібно 30 мл молочка для тіла і 2-3 краплі олії ялівцю. Змішайте інгредієнти з перцем-кайєном і ложкою меленого кави до отримання однорідної суміші. Перед нанесенням сресдтво підігрійте до теплої температури. Можна додати апельсиновий сік.

Мелена кава при виконанні антицелюлітного масажу не тільки відмінно розжене кров, але і своїм ароматом підніме настрій

Як часто і коли краще виконувати масаж

Масаж краще робити в ранкові години до сніданку або перед сном, але як мінімум по закінченні двох годин після вечері. В цей час м’язи розслаблені, що забезпечує їх результативну опрацювання з включенням в процес глибоких шарів. Ідеальний час для масажної процедури — ранок, оскільки її ефект буде підкріплюватися вашої активність протягом дня.

Антицелюлітний масаж проводиться з періодичністю 3-4 рази в тиждень, так як підшкірний шар змінюється дуже повільно. Не варто проводити сеанси кожен день — процедури з перервами дадуть більш ефективні результати.

Намагайтеся здійснювати масаж через день. Перерва між сеансами не повинен перевищувати двох днів.

Видимий ефект зазвичай виникає після 6-7 сеансів, а максимальний ефект може проявитися з часом, навіть через два тижні після завершення курсу. Для усунення целюліту необхідно не менше 15 сеансів в одному курсі тривалістю від 10 хвилин до 1 години, виходячи з виду масажу. Через три місяці курс можна повторити.

Протипоказання

Антицелюлітний масаж не можна здійснювати у таких випадках:

 • при варикозному розширенні вен, тромбофлебіті, у разі надмірній ламкості капілярів, внаслідок порушення системи кровообігу;
 • при вагітності, грудне вигодовування, менструаціях;
 • у разі наявності серцево-судинних захворювань або розладів ендокринної системи;
 • при наявності тріщин, порізів, подразнень і інших ушкоджень шкіри, а також капілярних сіток;
 • в стадії простудного захворювання або загострення інших хвороб;
 • людям, які страждають від зайвої ваги.

Відгуки

А я сама собі роблю баночний масаж — дуже хороший результат. Головне не лінуватися. Я взагалі не вірила, що з целюлітом можна боротися самій в домашніх умовах, вирішила зробити і подивитися. І була дуже здивована. В стегнах — мінус 3 см, на стегнах — теж мінус 3 див. Це за 15 сеансів. Шкіра розгладжується, стає більш пружною. У мене немає зайвої ваги, просто після пологів дуже сильно виліз целюліт, тому і см не так багато пішло. Підсадила на масаж свою сестру, у неї проблемна зона — живіт і боки. Так за 8 сеансів у неї пішло 4 див. Плюс дієта. На самомасаж у мене йде у день 40 хв. Спочатку я безперервно кожен день зробила 9 сеансів. Потім перерва, і ще 6 через день-два. Зараз знову почну курс, поки не позбудуся цієї гидоти повністю. Потім потрібно буде робити раз на тиждень для збереження результату. А масажистів я обдзвонила — вартість від 400 грн, а в салонах — 600 грн. Це треба 15 тисяч на курс.

Kustik

https://khabmama.ru/forum/viewtopic.php?t=165340

Дівчата, я купила масажну щітку, антицелюлітний масло і антицелюлітний крем. І по можливості через день або через два протягом 1,5 місяця сама собі робила масаж, а після мазала антицелюлітним кремом. Результат мене дуже порадував, не скажу, що целюліт зовсім зник, але ноги розгладилися, попа стала більш пружною. Хочу ще продовжувати, але не вистачає сили волі), А в салон йти як-то дорого.

Гость_Ольга_*

кhttps://www.kleos.ru/forum/index.php?/topic/150-antitsellyulitnyy-massazh/

Антицелюлітний масаж вдома — це доступна і результативна процедура. Ви можете користуватися підручними засобами, такими як рукавичка для душу, скалка або пластикова пляшка, або придбати спеціальні вакууми, банки та інші масажери. Не менш корисним буде і простий масаж руками. Але головне — регулярність сеансів і коректне застосування масажних технік.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: