3 та 5 травня – іменини жіночі та чоловічі. Хто святкує день Ангела?

Однією з найважливіших дат для людини є день іменин. Це дата пам'яті святого, на честь якого названо людину. Не завжди це число збігається із днем народження. Тому свята народження та іменин можуть відзначати у різні дні.

Багато людей все ж таки не знають про свій день Ангела або не надають йому значення.

Іменини 5 травня за церковним календарем

3 та 5 травня - іменини жіночі та чоловічі. Хто святкує день Ангела?

“Святці” – важлива книга для православних християн. У ній зібрано імена всіх православних святих з датами їх народження та пам'яті. У списку значаться лише ті, хто шанується та канонізований православною церквою. 5 травня іменини за Святцями відзначають такі чоловіки:

  • Віталій.
  • Лука.
  • Клімент.
  • Федір.
  • Платон.
  • Анастасія.

Віталій

5 травня чоловічі іменини зазначає Вталій.

3 та 5 травня - іменини жіночі та чоловічі. Хто святкує день Ангела?

Покровитель – преподобний Віталій, чернець олександрійський.

Преподобний Віталій жив до 60 років у монастирі, присвячуючи себе Господеві. Коли йому виповнилося 60 років, чернець пішов до Олександрії, де незвичайним способом намагався допомогти загиблим жінкам. Він працював цілий день, а ввечері купував їжу та одяг і віддавав блудницям. Багато хто з тих, кому він допоміг, набували віри, виходили заміж або починали заробляти чесною працею.

Ніхто не знав про його справи, і погані чутки про нього поширювалися досить широко. Святий Віталій страждав від пліток, але нікому не дозволяв говорити про свої діяння. Після смерті люди довідалися про ту допомогу, яку надавав чернець, і стали молитися і просити вибачення у нього. Мощі Віталія мали цілющу силу.

Віталій – від латинського «життєвий».

Люди, які мають таке ім'я, дуже добрі і веселі. Самостійність виявляють у другій половині життєвого шляху. Спочатку вони все ж таки інфантильні. Віталії дуже розумні та врівноважені, що дозволяє їм досягти успіхів у житті.

Лука

За церковним календарем 5 травня відзначає іменини та Лука.

3 та 5 травня - іменини жіночі та чоловічі. Хто святкує день Ангела?

Покровитель – святий апостол Лука.

У 2000 році преподобний архієпископ Лука зарахований до лику святих. Життя та служіння Богові цього святого є прикладом для всіх православних християн сучасного світу.

Лука – від латинського “світло”.

Носій імені Лука – дуже незвичайна особистість. Прагнення об'єднати строгість і гумор у житті дозволяє досягти високих досягнень як у плані роботи, і у сфері спілкування з близькими людьми.

Клімент

День Ангела 5 травня у Климента.

3 та 5 травня - іменини жіночі та чоловічі. Хто святкує день Ангела?

Покровитель – апостол Климент.

Один із 70 святих апостолів, єпископ Римський. Все своє життя присвятив православній церкві та служінню Богу. Він жив у лихоліття, коли всі християни були в немилості. Постійні гоніння та заслання не завадили Клименту проповідувати християнство. Незважаючи на те, що його родина була в спорідненості з язичницьким імператором, Климент ще юнаком покинув Рим і приєднався до проповідників християнської віри. Священномученик за віру був засланий до глухих прибережних місць, але й там він ніс слово Боже. Після знайомства з апостолом Петром Климент прийняв хрещення і все життя проповідував християнство. Єпископ був страчений імператором Трояном. Його зв'язали та скинули в море.

Одна з найзнаменитіших фраз єпископа: «Сяйво – у правді, істина – у свободі, віра – у надії».

Климент – від латинського «милостивий».

Головною особливістю людей з таким ім'ям є їхня зібраність, зосередженість і увага до деталей. З емоційної точки зору такі люди досить стримані, але вміють поринути у почуття цілком.

Федір

Іменинник 5 травня – Федір.

3 та 5 травня - іменини жіночі та чоловічі. Хто святкує день Ангела?

Покровитель – преподобний Феодор Сікеот, Анастасіупольський єпископ.

Був народжений у місті Сікеях. З народження затятий християнин. Довгий час жив пустельником при святому храмі великомученика Георгія. Надалі служив єпископом в ім'я Бога. Мав дар зцілення та відчував нечистоту.

Коли Федорові виповнилося 10 років, він захворів і при смерті був віднесений до церкви. Зі склепіння купола, на якому було написано образ Христа, на дитину капнула роса, яка його зцілила. Після хвороби до хлопчика став святий Георгій. З цього часу віра зміцнила сили і помисли Федора. Він став самітником і молився в ім'я Христа в повному мовчанні.

Спочатку він жив у ямі, де був отвір для повітря, потім у клітці, де міг уміститися тільки він. Надалі Федір влаштував невелику обитель, куди приходили молитися віруючі. Самотнє і приховане життя Федора було присвячене Господу. Але все ж таки він вийшов на світ і став єпископом, чим зробив величезний внесок у розвиток християнства. Але єднання з Богом було єдиним бажанням Федора. Він був святим для людей уже за життя. На богослужіннях його відбувалися дива. Він мав дар передбачення.

Федір – від грецької «дарований Богом» чи «Божий дар».

Одне із перших православних імен. Люди, названі цим ім'ям, дуже мужні та справедливі. У дитинстві зовсім не примхливі. Вважають своїм обов'язком служити людям.

Платон

5 травня іменини у Платона.

3 та 5 травня - іменини жіночі та чоловічі. Хто святкує день Ангела?

Покровитель – святий Платон (Йованович).

Священний мученик народився в Югославії наприкінці 19 століття. Присвятив себе суворому православному життю. На початку Першої світової війни почалися переслідування православних священиків. Єпископа Платона вбили, а тіло викинули у річку. Святий зміг привести у віру велику кількість людей, проповідуючи та повчаючи, спрямовуючи на правильний шлях.

Платон – від грецького “потужний”.

Людина з ім'ям Платон завжди має свою думку, яку важко змінити. Він наполегливий і незалежний. В міру егоїстичний і наполегливий.

Жіночі іменини 3 та 5 травня

5 та 3 травня – такі дні, коли не знайдеш у Святцях жіночого імені.

Але можна відзначити, що народжених у цей день дівчаток варто назвати Анастасіями на згадку про преподобного Анастасії Синоїту.

Цей святий відзначений великим служінням Божественному слову. Його твір у 12 томах «Пояснення Шестоднєва» став великим надбанням християнської церкви.

3 травня жіночі іменини відзначає Анастасія.

3 та 5 травня - іменини жіночі та чоловічі. Хто святкує день Ангела?

Сучасне святкування іменин

Нині святкування іменин повертається, як і наречення за святцями. Звичайно, глибокий зміст обряду давно зник, але слід від традиції залишився. Найчастіше існує поверхове розуміння особливості дня Ангела. Віруючі люди приходять до церкви в такі дні, схиляючись перед іконою «тезки».

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua