Місячний посівний календар садівників і городників на грудень 2022

Місячний календар враховує фазу місяця і її знаходження в знаках зодіаку. Дозволяє вибрати сприятливі дні для посіву та посадки різних овочевих культур, зелені, квітів, плодових дерев і чагарників. З елёним кольором позначені найгармонійніші дні, а червоним – найнеблагополучніші.

Коротко про головне

Місячний посівний календар садівників і городників на грудень 2022

Сприятливі дні  в грудні 2022 з посівного місячним календарем: 5,6,19,20,24,27,28,29

Несприятливі дні  в грудні 2022 з календарем садівника-городника: 2,3,4,8,12,13,21,22,25,26,30,31

Місячний посівний календар на грудень 2022 з дням

1 грудня

Перша чверть в Рибах. Можна садити сімейства: бобові, гарбузові і пасльонові. Квасоля, соя, горох, арахіс. Огірки, суниця, виноград. Кавун, диня, гарбуз, патисон, кабачок. Баклажан, томат, солодкий перець. Капуста білокачанна, кольорова, брюссельська і брокколі. Салат, шпинат, кріп, петрушка, цибуля, селера, щавель, спаржа. Коренеплоди з нейтральним і солодкуватим смаком: картопля, морква, буряк.

Бульбові і цибулинні квіти.

2 грудня

Зростання місяця в знаку Овна. Невідповідний день для посіву та посадки. Ефективно видаляти бур’яни і боротися комахами-шкідниками.

3 грудня

Перша чверть в Овні. Невідповідний час для садово-городніх робіт.

4 грудня

Перша чверть в Овні. Несприятливий день для посіву та посадки. Можна сушити насіння і лікарські трави.

5 грудня

Перша чверть у Тельці. Один з кращих днів для посіву та посадок всіх видів овочів, зелені та квіткової флори. Сімейства: бобові, гарбузові, пасльонові, капустяні. Коренеплоди, листові овочі і зелень.

Плодово-ягідні чагарники і дерева.

Квіти: однорічні, дворічні, багаторічні і бульбоцибульні.

6 грудня

Перша чверть у Тельці. Прекрасний день для посіву та посадки всіх овочевих культур, коренеплодів, зелені та квітів.

Ягідні і декоративні чагарники. Плодові дерева: груша, яблуня, слива, персик, абрикос, черемха, черешня, вишня, горобина, мигдаль, хурма, гранат.

7 грудня

Зростання місяця в Близнюках. Боби, огірки, суниця.

Актуально розпушування, підгортання, оранка, заміна грунту в горщиках.

8 грудня

Повний місяць у Близнюках. Несприятливими є будь-які посадки і посіви.

9 грудня

Місяць убуває в Раку. Відповідний день для і посадки культур сімейств: гарбузове, пасльонові, хрестоцвіті. Томати, баклажани, солодкий перець, кабачок, патисон, гарбуз, кавун, диня. Капуста білокачанна, кольорова, брюссельська і брокколі. Картопля, морква, буряк. Листові овочі і соковита зелень. Щавель, селера, спаржа, ревінь, салат, шпинат, рукола, цибуля-порей, цикорій, огуречник.

Квіти сімейства лілійних, цибулинних, амарилісових.

10 грудня

Остання чверть в Раку. Благодатні умови для посіву та посадки зелені, коренеплодів і овочів. Пасльонові – баклажан, томат, перець, гарбузове – кабачок, патисон. Коренеплоди: морква, буряк, картоплю. Капуста кольрабі, кольорова, білокачанна, броколі, брюссельська, савойська.

Квіти бульбоцибульні, особливо світлої палітри: лілія, білий ірис, крокус, цикламен, кала, зефирантес, анемона, асфодель, амариліс, нарцис.

11 грудня

Місяць убуває в знаку Рака. Сприятливі посіви і посадки овочів сімейств: гарбузове, пасльонові, капустяні. Зелень і коренеплоди з розмитою смаком: картопля, батат, буряк, морква, селера, спаржа, шпинат, салат.

Цибулинні і бульбові квіти.

12 грудня

Остання чверть у Леві. Несприятливий день для посівів і посадок.

Вдалий збір, сушка овочів, насіння і трав. Викопка бульб і цибулин. Зрізані квіти довше зберігаються при перевезенні.

13 грудня

Місяць убуває у Леві. Невідповідний день для посадок, пересадок і посівів.

14 грудня

Зменшення місяця в Діві. Бобові, вусаті і в’юнкі рослини: горох, квасоля, полуниця, суниця, виноград, огірки. Гарбузове: кабачок, патисон. Надземні пасльонові: томати, перець, баклажани. Капуста білокачанна, кольорова, савойська, брюссельська і брокколі. Їстівна зелень.

Квіти: однорічні, дворічні, багаторічні.

15 грудня

Остання чверть в Діві. Можна сіяти і садити сімейства: бобові, гарбузові, пасльонові, хрестоцвіті, зернові. Пряна зелень.

Квіти однорічні, дворічні, багаторічні. Особливо рясним буде цвітіння рослин з дрібними квітами та гронами суцвіть: турецька гвоздика, дзвіночок, примула, лиатрис, дельфініум, люпин, шавлія, флокси.

16 грудня

Остання чверть в Діві. Кучеряві і вусаті: квасоля, горох, соя, арахіс, огірки, полуниця, виноград. Патисон, кабачок, баклажан, томат, перець. Капуста, листові овочі і зелень: щавель, селера, спаржа, шпинат, салат, петрушка, кріп, меліса, м’ята, базилік.

Вся квіткова флора, крім бульбоцибульних квітів.

17 грудня

Остання чверть в Терезах. Допустимі посадки і посіви: боби, огірки, полуниця. Капуста червонокачанна, брокколі, савойська, брюссельська, пекінська. Зелень.

Всі квіти, крім клубнелуковічних.

18 грудня

Зменшення місяця в знаку Терезів. Модно садити томати, баклажани, огірки, полуницю і виноград. Капуста цвітна, червонокачанна, брюссельська, пекінська і брокколі.

Вся флора, крім бульбоцибульних квітів.

19 грудня

Остання чверть в Скорпіоні. Хороший день для посадки і посіву сімейств: пасльонові, гарбузові, бобові, зернові, хрестоцвіті. Посаджені коренеплоди будуть соковитими і смачними. Пряна зелень: петрушка, кріп, кмин, кінза, аніс, чебрець, чебрець, фенхель, коріандр, кардамон, естрагон, гірчиця.

Однорічна, дворічна і багаторічна флора. Бульбові і цибулинні квіти.

20 грудня

Місяць в Скорпіоні убуває. Можна садити: огірки, томат, баклажани, кабачки, перець і коренеплоди з вираженим смаком і запахом: цибулю, часник, редис, редька, ріпа, імбир, хрін, лоба, дайкон. Всі види капусти. Зелену цибулю, листова і пряна зелень.

Квіти однорічні, дворічні, багаторічні і бульбоцибульні.

21 грудня

Місяць убуває в Стрільці. Невдалий день для посіву та посадки рослин.

22 грудня

Збиткова місяць в Стрільці. Неблагополучний день для посадки і посіву.

23 грудня

Нова місяць в Козерозі недостатньо сильна для посівів і посадок. Можна садити невибагливі дворічні і багаторічні квіти.

24 грудня

Перша чверть в Козерозі. Дуже сприятливий день для посадки чагарників і плодових дерев.

Посаджені коренеплоди будуть розвиватися швидко.

Вся квіткова флора, крім бульбоцибульних квітів.

25 грудня

Місяць росте в знаку Водолія. Несприятливий час для вирощування рослин.

26 грудня

Перша чверть у Водолії – не час для посіву та посадки.

27 грудня

Перша чверть в знаку Риб. Родючий день для посіву та посадки сімейства бобових, гарбузових і надземних пасльонових. Квасоля, горох, огірки, полуниця. Томат, перець, баклажан, гарбуз, диня, кавун, патисон, кабачок, капуста білокачанна.

Квіти бульбоцибульні.

28 грудня

Перша чверть в Рибах. Можна садити надземні пасльонові: томат, баклажан, солодкий перець. Гарбузове, баштанні: кабачок, патисон, кавун, диня, гарбуз. Кучеряві, вусаті: суниця, полуниця, огірки, виноград. Листові овочі і зелень: салат, шпинат, рукола, спаржа, селера, щавель, портулак, мангольд, цикорій салатний, трава огіркова.

Цибулинні і бульбові квіти.

29 грудня

Триває зростання місяця в Рибах. Сприятливо садити і сіяти овочі з надземними плодами з великим вмістом води. Огірки, полуниця, диня, кавун, гарбуз, кабачок, патисон, томат, перець, баклажан, капуста білокачанна, щавель, селера. Сприятливий полив, обприскування, підживлення, добриво, заготівля компосту.

Квіти бульбові, цибулинні, Амарилісові.

30 грудня

Перша чверть в Овні. Несприятливий день. Посаджені рослини будуть погано зав’язувати плоди.

31 грудня

Невідповідна дата для посівів і посадок. Ефективна сушка насіння і трав.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua