Розум, мова і тіло: який різновид аскези тобі підходить за знаком зодіаку

Аскези, як піт-стопи, допомагають перевести дух, щоб рухатися далі. Розповідаємо, яку тобі треба взяти паузу, щоб потім почуватися краще.

Розум, мова і тіло: який різновид аскези тобі підходить за знаком зодіаку

Види аскез

Аскези діляться на три типи: тіло, мова та розум. Наступні поради за знаками зодіаку будуть ґрунтуватися на цих моментах.

Аскези тіла:

 • Корекція харчування, в основному упор роблять на рослинну їжу.
 • помірні фізичні навантаження,
 • паломництва,
 • простота.

Аскези мови:

 • говорити правду,
 • не критикувати,
 • не обговорювати,
 • не пліткувати,
 • не перебивати,
 • не кричати,
 • уникати суперечок,
 • не переконувати нікого ні в чому.

Аскези розуму:

 • контроль почуттів та емоцій,
 • читання духовної літератури,
 • самоаналіз,
 • утихомирення гордині,
 • каяття,
 • шанобливе ставлення до людей,
 • прояв поваги тощо.

Овен

Аскеза розуму. Овен звик вирішувати всі питання з позиції сили, тому представникам знака потрібна аскеза, яка допоможе стати мудрішими та стриманішими. Наприклад, упокорення гордині та шанобливе ставлення до інших. Астрологи рекомендують Овнам шукати компроміси, а не відчайдушно тиснути на людину поряд. Щоб дійти цього, потрібно спробувати обходитися без криків, скандалів та провокацій кілька тижнів чи місяців. Термін має бути більше 21 дня.

Телець

Розум, мова і тіло: який різновид аскези тобі підходить за знаком зодіаку Джерело: Unsplash (@heatherbarnes)

Аскеза тіла. Тільцям зірки радять обмежити себе у головному задоволенні – смачній їжі. Представники знаку люблять м'ясні делікатеси і не мислять життя без солодощів. Щоб покращити свій енергетичний потенціал, їм потрібно на якийсь час взяти добровільну посаду. Спростити свій раціон наскільки це можливо. Найчастіше мова про повну відмову від їжі тваринного походження на користь різних круп, овочів та фруктів. Така аскеза допоможе замислитися про високе.

Близнюки

Аскези мови та розуму. Близнюки люблять балакати про все на світі та спілкуватися. Через цей постійний інформаційний шум їм часом складно зосередитися. Тому людям цього знака потрібно періодично давати собі час для усамітнення. Тобто свідомо відмовлятися від відвідування вечірок та обговорення всього на світі. В ідеалі кілька днів провести на самоті. Якщо така можливість надасться, скористайся нею. Період тиші допоможе дійти важливих для себе одкровень, у тому числі і на звичні теми.

Рак

Розум, мова і тіло: який різновид аскези тобі підходить за знаком зодіаку Джерело: Unsplash (@ahtziri)

Аскеза розуму. Раки уразливі і гордовиті за своєю натурою. Ці якості витягують з них сили, адже вони постійно чекають на якусь каверзу і будь-яку дію з боку на їх адресу приймають близько до серця. Щоб скинути баласт у вигляді недовірливості, потрібно періодично утихомирювати гординю. Зробити це можна через практики, які допомагають зрозуміти, що люди не намагаються зачепити тебе за живе. Декілька тижнів у такому режимі можна назвати «часом образ». Витримавши таку аскезу, можна вийти на новий рівень спілкування з оточенням більш зрозумілий і приємний.

Лев

Аскеза розуму. Якщо Раки думають, що їх усі незримо критикують, то Леви несуть на собі зворотний бік медалі під назвою гордині. Вони впевнені, що весь світ повинен крутитись навколо них, що всі їм зобов'язані. Такий підхід часто змушує представників знака розчаровуватися, коли з їхньою думкою та ініціативою не зважають або реагують не так, як їм хотілося б. Аскеза з упокорення гордині може виявлятися у питаннях: «Що потрібно ближньому?», «Як я можу допомогти?». Фокус на користь інших допоможе подивитися на багато чого під іншим ракурсом і здивує змінами у спілкуванні. Крім того, така аскеза не перекреслює любов Львів до себе, але робить їх егоїзм здоровішим — представники знака самостверджуються не за рахунок піднесення на тлі інших, а тому, що приносять цим іншим користь чи щиро цього хочуть.

Діва

Аскеза мови. Дівам, щоб покращити якість свого життя, треба відмовитися від критики — перестати засуджувати інших за те, що вони зробили не так, як могли б зробити Діви. Представники знака часто справді багато в чому добрі, завдяки своїй упертості та терплячості, але їхня буркотливість не даємо їм як слід насолодитися життям. Тому єдиний вихід – це спокійне ставлення до недосконалостей. Крім того, аскеза відмови від критики включає і вміння бачити в навколишніх перевагах, а не тільки їх «криві руки». Така практика допоможе розслабитись.

Терези

Аскеза розуму. Терези часто ставлять інтереси друзів і рідних ваших. Ця якість, з одного боку, заслуговує на похвалу. Але з іншого — така жертовність заважає реалізовуватись. Щоб вирватися з лещат чужих бажань і мрій, Терезам потрібно взяти аскезу контролю почуттів та емоцій. Однак, на відміну від Овнів, представникам знаку не варто заглушувати егоїстичні мотиви. Навпаки, така практика в їхньому випадку каже, що настав час подумати про себе. Активна фаза аскези повинна виявлятися у виконанні власних «хочу» та «треба». Спочатку така позиція викликає подив у рідних людей, які звикли користуватися добротою Терезів, але важливо не піддаватися їхньому тиску.

Скорпіон

Розум, мова і тіло: який різновид аскези тобі підходить за знаком зодіаку Джерело: Unsplash (@icons8)

Аскеза розуму. Скорпіони не підпускають людей, навіть близьким іноді не довіряють. Така закритість та відстороненість часто заважає їм у житті. Щоб змінити ситуацію, потрібно виявити трохи більше довіри до людей. Поставити собі за мету, наприклад, на 14-21-й день приборкати свою природну настороженість. Це допоможе розслабитися і зрозуміти, що не всі люди довкола хочуть зрадити та обдурити, є багато і тих, хто щиро хоче дружити та співпрацювати. Загалом, Скорпіонам треба іноді влаштовувати такі перепочинки, щоб не піддаватися параноїдальним думкам.

Стрілець

Аскеза тіла. Прозвучить, може, дивно, але непосидючим Стрільцям треба періодично відмовлятися від подорожей — далеких і не дуже. Як мінімум на кілька місяців важливо засісти на одному місці – постаратися не бігти, а насолодитися своєю квартирою та оточенням. Для Стрільців така аскеза здасться покаранням, але це почуття переслідуватиме недовго. Як тільки представник знаку порине в побутові турботи разом зі своїми рідними та відчує тепло будинку, тяжке відчуття минеться.

Козеріг

Аскеза розуму. Аскеза для Козерога це вивчення духовної літератури. Представники знаку — трудоголіки, вони постійно зосереджені на матеріальних цілях. Тому їм необхідно врівноважувати таке навантаження. Занурення у духовні практики чи літературу позбавить відчуття постійної метушні, а також подарує розуміння, що не всі у цьому житті піддаються контролю.

Водолій

Аскеза мови. Водолії не хочуть відмовлятися від дорогоцінної свободи говорити все, що їм заманеться і коли заманеться. Вони іноді навіть не помічають, що своїми словами роблять дуже близьким, тому що вважають, що вони просто не вміють приймати правду. Саме тому їм потрібна аскеза мови, щоб зупиняти свої пориви незручної правди та критики. Вона допоможе сконцентруватися на емпатії – бажанні зрозуміти інших, а не заглушити їх своєю думкою. Така аскеза зробить Водоліїв кращим і сильнішим.

Риби

Розум, мова і тіло: який різновид аскези тобі підходить за знаком зодіаку Джерело: Unsplash (@chrisjoelcampbell)

Аскеза тіла. Аскеза для Риб – розвивати самостійність та витривалість, у тому числі у справах, що стосуються харчування та фізичних навантажень. Коли представники знаку махають рукою на свій раціон і не приділяють часу активності, починають занурюватися в апатичні настрої. Аскеза тіла допоможе подбати про себе в цьому ключі – розбудити себе, розворушити. Відповідальність за власне самопочуття, а не потурання лінощів підвищить самооцінку, дасть Рибам можливість відчути, що вони контролюють своє життя, а не просто пливуть за течією.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua