Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам

Коли з'явилася ця колода карт, ким був її автор і в чому інноваційність його задуму. Розповідаємо історію однієї з найпопулярніших шкіл Таро. Бонус: розшифрування старших арканів.

Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам

Карти Таро – це інструмент езотериків та тих, хто захоплюється містикою. З їхньою допомогою роблять розклади на майбутнє, любов, успіх у кар'єрі та інші хвилюючі людини теми. Для непосвячених різниці між колодами Таро немає, але занурені в тему ворожіння та пророцтво люди знають, що колода колоді — ворожнеча.

Видів колод Таро близько 60. За своїми ознаками вони поділяються на п'ять класифікацій, або шкіл. Одна з них – школа Райдера-Вейта. У нашій статті розповімо, чим Таро цієї школи відрізняється від інших, чому свого часу їх назвали революційними, ким був їхній творець — Артур Вейн — і звідки в назві взялося друге прізвище.

Школи Таро

Колоди Таро діляться п'ять класифікацій, чи шкіл. Так їх називають окультисти. Ось які школи Таро існують:

 1. Райдера Уейта.
 2. Алістер Кроулі.
 3. Папюса.
 4. Марсельська.
 5. Російська.

Відмінність шкіл полягає у структурі колоди, символів, які зображають на арканах — так називають карти в Таро, — їхньому трактуванні та ритуалах. Також у кожної школи є своя графіка та палітра. В одних вона світла, в інших – темна, або готична.

На темних здебільшого малюють погань, а сюжети колоди запозичені з демонології. Такими колодами користуються містики, які працюють із темною стороною людини. В основу зображень світлих Таро лягли біблійні сюжети та притчі. Герої на арканах представляють сили добра.

З темними колодами можуть працювати лише сильні та вольові фахівці. Людині, яка не має необхідної сили, такі аркани не відкриються. Зі світлими колодами може працювати адепт з будь-яким рівнем енергетики.

Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@contentpixie)

Класичні темні колоди Таро:

 • Люцифер. Складається із 105 карт, на яких багато каббалістичних знаків.
 • Тіней. Мета набору – виявити негативні аспекти в аурі людини, вплив на неї чаклунських сил.
 • Некрономікон. Автор колоди – чорний маг Альхазред.

Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@selfcareemporium)

Класичні світлі колоди Таро:

 • Універсальний ключ. Автор – Давид Корсі.
 • Таро янголів. Розроблена італійцями Пічо та Берті.

Є колоди, які не такі однозначні — складно сказати, що вони точно темні або світлі.

Таро Райдера-Вейта більше тяжіють до світлих, бо:

 1. Для роботи з ними не потрібна якась особлива духовна сила. Їх можуть розкладати новачки.
 2. Вони можуть дати відповіді на будь-які питання, а не тільки пов'язані з чаклунством.

Тобі колись робили розклад Таро?

 • Так, але нічого не справдилося. Думаю, що це все дурниця!
 • Так. Звертаюся до фахівців, коли хочеться конкретики за своєю долею. Щоразу все було в крапку!
 • Ні, я не вірю в таке. Окультизм у будь-якій формі – зло.
 • Ні але хочу!
 • Хто вигадав Таро Райдера-Уейта і чому вони так називаються

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Так виглядав Артур Уейн. Він був членом масонського ложа та редактором журналу «Невідомий світ». Вейн написав кілька книг на окультну та езотеричну тематику. Містикою Артур став захоплюватися 21 рік, коли вперше потрапив до бібліотеки Британського Музею. Уейн вважається одним із першопрохідників у вивченні історії західного окультизму. Джерело: wikipedia.org

  В 1910 Артур Вейн, британський містик і окультист, висунув свою версію арканів. Його доопрацювання згодом назвали революційною. До версії Уейна молодші аркани прописували цифрами, він же вигадав для них картинки. Задуми Вейна змалювала художниця Памела Колман-Сміт, а першим, хто погодився видати таку колоду, став бізнесмен Вільям Райдер. Звідси й з'явилася назва нової колоди.

  За 112 років колоду копіювали понад 100 мільйонів разів, у своїй роботі її використовують окультисти з 20 країн, а зображення з карток не раз брали за основу журнальних ілюстрацій або картин.

  Значення старших арканів таро Райдера-Вейта

  У кожній колодці Таро є старші аркани та молодші, розподілені за чотирма мастями: пентаклі, мечі, жезли та кубки. Докладно розповімо про 22 старші аркани, тому що вони пророкують події та символізують основні принципи життя: духовність, мораль та взаємини зі світом.

  1. Дурень, або Блазень

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: darmaga.ru

  Цей аркан – символ внутрішньої дитини. У гаданні може бути вісником нової справи чи ідеї, що призведе до несподіваних змін. Також аркан говорить про інфантилізм і дурні вчинки. Дурень буває різним: веселим, смішним, злим та сумним. Але його головне кредо – жити справжнім. Поява Шут в розкладі з одного боку, добре, адже це говорить про відкритість людини всьому новому. З іншого боку, Блазень означає відсутність контролю над ситуацією та ненадійність.

  2. Маг

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@vivalunastudios)

  Карта говорить про зібраність та вміння людини приймати рішення в критичних ситуаціях. Цей аркан у розкладі каже, що людина, якій гадають, зараз чи незабаром зіткнеться із серйозним випробуванням, де доведеться проявити свій інтелект. Все вийде, якщо відімости інтуїтивні рішення і керуватися розумом.

  3. Жриця

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: forum.astrologics.ru

  Це символ потужної інтуїції, яка підсвітить найвигідніші шляхи. Як і інші карти, Жриця може змінювати значення залежно від того, які її карти оточують. При хорошому розкладі вона віщує добрі стосунки та вигідну співпрацю, також вказує на пробудження внутрішнього чуття, на яке можна сміливо покластися. При поганому — Жриця може стати провісником бажання обдурити когось і спокусити, щоб отримати свою вигоду. Але найчастіше цей аркан несе добре.

  4. Імператриця

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@vivalunastudios)

  Kapta Tapo Імператриця підтримує міцний зв'язок з природою, обладнаючи необмеженим енергетичним запасом і силою. Вона наповнює життям молодих і віднімає час у літніх. Символізує собою почекання, розвиток і poct, а також збір великого вражаючи. У фізичному плані Імператриця вказує на плодороддя, а в духовному – творче початок. Якщо ж говоримо про розум, то бачимо винахідливу особистість, що прагне до новизни. Це натяк на вічні транформації, але не забувай, що процес подів супроводжується білью.

  5. Імператор

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: oracloo.com

  Частіше всього карта Tapo Райдера – Вейта Імператор служить символом спраги обернути стабільність і спокоєм. Це сильне бажання позбавити себе від непотрібної відповідальності і змусити всіх грати за власними правилами. Символізує собою затишок, завдяки якому виникає бажання оволодіти власним житлом і самостійно його влаштувати. Людині хочеться отримати спокій і комфорт, що зумовлює машинами і іншим майном. Сприймай аркан Імператор як господаря з позитивними і негативними сторонами. Він підштовхує до раціонального мислення, порядку і дисципліни, але при цьому любить владу і ніколи не буває згодом отриманим результатом. Але картку все ж звикають розшифровувати з доброприємної сторони.

  6. Жрець, або Ієрофант

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: darmaga.ru

  На гаданні аккан Tapo Райдера – Уейта Ієрофант грає сильнішого довіри, створеного на основі вічних цінностей. З давніх часів сприймається в якості доброприємного символу. Більше того, стародавні сприймали картку Жрець як основного ангела-хронітеля. Якщо дістався в розпорядженні, то зможеш досягти успіху в будь-якій справі. Не забувай, що аркан відзначає собою сильну мораль, завдяки чому навіть у самих жахливих обставинах ти зможеш залишатися чолом.

  7. Закохані

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@pixnum)

  Одна із карт, яку видозмінив Вейт. До цього аркан називався Вибір, і на ньому було намальовано одного хлопця. Карта означала складне рішення. Після нововведень Вейта поряд з хлопцем з'явилася дівчина, і мапа отримала назву Закохані. З ним змінилося і трактування. У цій колоді закохані можуть бути символом розвитку романтичних відносин, якщо розклад на особисте життя. Також аркан говорить про можливі зміни, які вимагатимуть розставання зі звичним життям. Зазвичай мова про хворобливі особисті метаморфози. Але якщо людина зважиться на них, її чекає новий класний етап у житті.

  8. Колісниця

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: magistika.com

  Цей аркан також говорить про майбутні трансформації. Але спровокують їх не зовнішні чинники, а особисту ініціативу. Отже, людина відчує гостре бажання спробувати щось нове. Також Колісниця закликає вірити у свої сили і не боятися займатися чимось, якщо немає відповідного досвіду. При цьому картка попереджає, що зайва зарозумілість може зашкодити. Просунутися до своєї мети вдасться, якщо дотримуватись балансу: коли треба хвалити себе, коли треба — критикувати.

  9.Сила

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: oracloo.com

  У таро Райдера-Вейта поява карти Сила говорить про сексуальний підтекст, який виявиться несподівано для того, кому роблять розклад. Аркан каже, наскільки людина задоволена своїм інтимним життям. Додаткову інформацію допомагають читати сусідні карти. Наприклад, якщо поруч аркани Справедливість, Помірність чи Путівник, значить, у романтичних відносинах є проблеми. Можливо, часто виникають розбіжності із партнером чи складно познайомитися з кимось. Сусідство карти Диявол говорить про флірт, інтрижки та нетривалі, але яскраві стосунки.

  Але більшою мірою Сила впливає на аркани поруч – посилює їх негативні сторони. Виникнення карти має явно казати тобі про те, що тільки любов і ніжність допоможуть усунути нігтів, а ось спроби цього зробити.

  10. Путівник

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: magistika.com

  Аркан означає самопізнання і говорить про прагнення людини бути незалежною від зовнішніх подій. Карта може говорити про бажання змінити коло спілкування або змінити роботу або переїхати в інше місто. Загалом про все, що якось усуне від звичного життя. Через короткочасне пустельництво, подолання страху та некомфортні для себе ситуації людина вийде на новий рівень життя. Найчастіше мова про гарний період.

  11. Колесо Фортуни

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@vivalunastudios)

  Ця карта говорить про ситуацію чи появу у житті людини, які змусять розпрощатися з ілюзіями та взяти відповідальність за свої дії. Таро Райдера-Вейта на карті намальований силует, прив'язаний до колеса. Цей малюнок каже, що особистість, якою роблять розклад, помічає зміни навколо себе, але не в змозі на них вплинути. Колесо Фортуни дає зрозуміти, що зараз не час чинити опір долі, треба почекати. Скільки саме підкажуть сусідні карти.

  12. Справедливість

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: oracloo.com

  Аркан вказує на можливість побачити реальність інакше, переоцінити минулі рішення та вчинки. З появою аккана ти можеш бути впевнена в тому, що істина застерігає, а втрачене трапиться не тільки витикати, але ще і розумно.

  13. Повішений

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: magistika.com

  У справжній колоді Повішений – це якийсь життєвий глухий кут. Отже, людина потрапила до ситуації, з якої не знає, як вибратися. Це необов'язково щось драматичне. Можливо, про розгубленість у професійному плані — коли розумієш, що нинішня робота вже не подобається, але й нове захоплення ще не знайшлося. Особистість себе, немов у лабіринті, з якого хочеться втекти як можна швидше. Але аккан при цьому не поспішати не підганяти себе, інакше можна тільки все погіршити – затягнути петлю остаточно.

  14. Смерть

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: darmaga.ru

  Аркан Смерть не такий страшний, як здається. У таро Уейта вона означає початок нового, позбавлення від колишніх проблем та труднощів. У тому числі Смерть говорить про «відмирання» хвороб, сумнівів та низку неприємностей, які заважали весь цей час. Смерть це символ закономірного розвитку. Нагадує, що після чорної смуги завжди буває біла.

  15. Помірність, або помірність

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: magical-life.ru

  Говорить про особистість, яка вийшла на високий рівень розвитку, можливо, досягла успіху у своїй справі і тепер готова сконцентруватися на духовних цілях. Для цього доведеться відмовитись від чогось звичного. Наприклад, знизити витрати або провести час у відокремленому місці, щоб розібратися в тому, що дійсно хочеться покращити у собі. Також у розпорядженні аркан Поміркованість говорить про серйозний підхід у роботі та своєчасну підготовку. Імпровізація та поспіх вийдуть боком.

  16. Диявол

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: supertarot.co.uk

  На відміну від карти Смерті, цей аркан має значення. Він під час провокує чорні прояви сусідніх карт. Наприклад, якщо поруч карта Mag, вона буде зчитуватися як темна магія. Жерець поряд з Дияволом стане ряженим єретиком, Закохані буду символізувати секс без любові, Справедливість – обман, хабарі і неправдиві міркування, а Сила – скупість, озлобленість і відсутності.

  17. Вежа

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: magistika.com

  Поява карти Башта в розпорядженні говорить, що людина втратила пильність. Йому здається, що все добре, але насправді він витісняє неприємні для нього події — заплющує на них очі. Немов ховається у вежі від усього, що непридатного. Проте Вежа – це непоганий знак. Розчаруючі одкровення, які незабаром оголяться, допоможуть вирости і намацати інтерес до чогось нового. Вежа сигналізує про зміни, які не відбудуться без змін на рівні свідомості.

  18. Зірка

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@vivalunastudios)

  Аркан несе в собі енергію надії і мудрості. Зірка в розкладі говорить, що людина знаходиться на початку важливого шляху. Причому сам цього поки що не усвідомлює і відповідно не знає, куди і що приведе. Проте внутрішнє чуття підказує, у якому напрямі рухатись. Це і є вплив Зірки. Прояв аркана у житті можливий через людей. Допомога чи підказка можуть прийти від родичів, нових знайомих чи колег.

  19. Місяць

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@pixnum)

  У цій колоді Місяць має більший негативний контекст. Вона уособлює невпевненість у собі, страх та комплекси. Аркан може говорити про страшні думки та сумніви. Але невеликий відсоток світлого трактування все ж таки присутній. Наприклад, Місяць говорить про мрії та мрії, засновані на реальних цілях. Тому її присутність у розкладі обіцяє виконання бажання, але якщо вдасться опрацювати комплекси і блокуючі переконання.

  20. Сонце

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@vivalunastudios)

  Немає в собі позитивні трекування. Відповідає за прагнення жити, природні емоції, наявність душевного тепла, хороші дії і віру в те, що завтрашній день прийде що-небудь. Аркан – символ того, що невдовзі вдасться розібратися з внутрішніми страхами і комплектами, що з'явилися в дитинстві.

  21. Суд

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: magistika.com

  На картах Райдера-Вейта Суд – це не Страшний Суд, а скоріше Воскресіння. Тому аркан несе у собі хороше, а не страшне. Боятися цієї картки не варто. Її присутність у розкладі говорить про внутрішнє зростання, підозру і правильну розстановку пріоритетів. Також аркан говорить про появу сил, щоб справитися з врідними звичками, комплексами і дитячими страхами.

  22. Світ

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам

  Аркан віщує багато хорошого. Наприклад, що незабаром вдасться досягти гармонії та успіху в особистих справах, а також на роботі. Карта Світ – благоприємний символ, які вказує на подолання перегород, перемогу над негативними установками і додатковий прибуток.

  Суть інновації таро Райдера-Вейта, або як змінилися молодші аркани

  Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам Джерело: Unsplash (@m_malkovich) Таро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкамТаро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкамТаро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкамТаро Райдера-Уейта: чому їх називають революційними і чи підходять вони новачкам 5фото

  Ми не будемо також детально розписувати 56 молодших арканів. Сфокусуємось на особливості колоди, якої досяг Уейт. Він першим зобразив молодші аркан не цифрами, а картинками. У цьому полягає інновація. Карти однієї масті у своїй пов'язані друг з одним сюжетом. Така одноманітність дозволило використовувати ці сюжети при гаданні та трактуванні розкладів.

  Уейт створив візуал для молодших арканів, щоб новачкам було ще інтуїтивно розуміти значення розкладів.

  Коли Уейт вигадував образи молодших арканів, орієнтувався на ранні відомі зразки Таро і додавав у них деталі. Так, наприклад, у виборі символів Вейт здебільшого орієнтувався на праці мага та окультиста ХІХ століття Еліфаса Леві, французького окультиста.

  Снисаренко Юля
  zmorshki.in.ua