7 принципів правильного харчування

Харчування має бути правильним та збалансованим. Тоді у вас буде менше виникати проблем зі здоров'ям, крім цього ви будете активні та сповнені життя.

7 принципів правильного харчування

Фото: fitnessomaniya.ru

1. Більше натуральних продуктів

Ми вже звикли вживати у їжу напівфабрикати та фастфуд, однак зовсім забуваємо про те, що таким чином ми псуємо собі здоров'я. У раціоні мають бути фрукти, овочі та каші. Рибу та м'ясо краще їсти у відвареному або запеченому варіанті.

2. Дієта по долоні

Так як ми часто не можемо собі дозволити харчуватися по 5-6 разів на день, їмо рідко, але багато. За один раз готові проковтнути гору їжі, проте так робити не варто. Великий обсяг їжі збільшує шлунок та розтягує кишечник, а це призводить до багатьох проблем. Наприклад, викликає здавлювання довколишніх органів. Однак за раз необхідно з'їдати стільки, скільки вміщується в долоні.

7 принципів правильного харчування

фото: prikol.is

3. Їсти по годинниках

Встановіть свій графік прийому їжі (більша частина їжі має надходити в організм у денний час). Організм звикне до розкладу і краще засвоюватиме їжу.

4. Ретельно жувати

Не варто кудись поспішати, і прасувати пишу цілком. Повільно пережовуйте кожен шматочок їжі та насолоджуйтесь процесом. Виділена слина та ферменти допомагають переварити їжу, проковтнуті поспіхом шматки їжі погано перетравлюються кишечником і це призводить до своїх наслідків – утворюються токсини в процесі травлення, а токсини прямо потрапляють у кров.

5. Білки від вуглеводів

Білки і вуглеводи слід вживати окремо, оскільки вони мають різний час перетравлення і для цього необхідні різні ферменти.

7 принципів правильного харчування

фото: pranafood.ru

6. Новинки у малих дозах

Якщо ви пробуєте нові продукти, слід ними ласувати в малих дозах, інакше організм може не прийняти «екзотику».

7. Весь секрет у воді

Воду слід випивати до і після їди. До їди воду можна пити за 20-30 хвилин, після прийому білків має пройти 4 години, після прийому вуглеводів – 2 години.

Харчуйте правильно, і тоді вам не страшні жодні хвороби!

Лисовец Наталия
zmorshki.in.ua