6 причин, які змушують нас багато їсти.

Людина часто не може контролювати своє бажання з'їсти все і зупиняється вже тоді, коли повністю забиває шлунок їжею.

6 причин, які змушують нас багато їсти.

Фото: pexels.com

Ми публікуємо причини, чому неможливо «відмовити їжі». Зверніть увагу на ці причини, це дозволить вам почати себе контролювати.

1. Спорт не приносить задоволення.
Якщо ви постійно змушуєте займатися тим же фітнесом і в нагороду купуєте потім собі солодощі, то користі це ніякої вам не принесе. Займатися тим чи іншим видом спорту слід із задоволенням, тоді і результати будуть, і почнете контролювати себе в їжі.

2. Їжа за компанію.
Поведінка інших впливає на нас. Якщо ви з друзями пішли в ресторан, то замовлятимете однакові страви. А їжа за розмовами зникає на очах, коли мозок відволікає і зайнятий більше спілкуванням, за цей час ви можете поглинути більше їжі, ніж планували. Краще відразу плануйте замовлення і вирішіть, скільки вам потрібно їжі і не замовляйте «за компанію».

3. З усього столу взяти потроху.
Якщо на столі є велика кількість різноманітних страв, тягне спробувати все. А тут уже річ не до контролю. Дослідження підтверджують, що велика кількість страв не дозволяє контролювати калорії, тому краще, коли «вибору немає» і перед вами лише одна страва. Хоча складно уявити новорічні та інші свята без сотні салатів та закусок.

4. Звичка “вилизувати” тарілки.
Нас завжди вчили, що недоїдати все з тарілки — поганий тон. Це настільки засіло в нашій підсвідомості, що навіть велику порцію ми подужаємо. Відміряйте таку порцію, що дозволить позбутися голоду. Решта – з очей геть (просто сховайте в холодильник).

5. Поспішаємо жити.
Сучасній людині не вистачає часу на те, щоб спокійно сісти та з'їсти свою порцію страви. Але насичення під час їжі приходить не відразу і поки воно прийде, ми з'їдаємо більше, ніж потрібно. Покладіть собі невелику порцію, з'їжте її і якщо через 20 хвилин ще відчуватимете голод, тоді зможете покласти собі добавку.

6. Їмо щодня.
Цілий день ми працюємо і часто не виходить нормально харчуватися під час робочого дня. Тому багато хто любить увечері наїдатися «за весь день». Голод може бути настільки сильним, що з'їдаємо велику кількість їжі. Щоб уникнути таких вечірніх об'їдань, слід харчуватися повноцінно протягом дня. Не лінуйтеся робити собі сніданки, в обід обов'язково щільно їжте і в перервах між основними прийомами їжі віддавайте перевагу корисним перекушуванням. Тоді організм протягом дня отримуватиме достатню кількість енергії, а ввечері у вас зникне бажання з'їсти весь холодильник.

Лисовец Наталия
zmorshki.in.ua