Чим корисний риб'ячий жир?

Стародавні племена багато століть вживали риб'ячий жир в їжу, зате за радянських часів він був кошмаром кожного школяра. Так чим корисний риб'ячий жир?

Чим корисний риб'ячий жир?

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Риб'ячий жир – цінний продукт, одержуваний з жирних сортів риби, таких як оселедець, скумбрія, тріска, лосось, які мешкають в холодних водах світового океану. Риб'ячий жир містить поліненасичені жирні кислоти омега-3 і омега-6, вітаміни А і D.

Користь риб'ячого жиру

В першу чергу, риб'ячий жир є джерелом омега-3, куди входять дві жирні кислоти: ейкозапентаєнова і докозагексаєнова. Вони є незамінними для людини, оскільки організм не може синтезувати їх самостійно. Отже, єдиний практичний спосіб підвищити рівень цих жирних кислот – отримати з їжі.

Омега-3 жирні кислоти відповідають за нормальну роботу головного мозку, імунної та ендокринної систем, сприятливо впливають на функцію нервової системи. Зокрема, величезна кількість докозагексаєнової кислоти міститься в клітинних мембранах, сітківці очей, головному мозку і насінної рідини.

Ще риб'ячий жир корисний тим, що в його складі є достатня кількість вітамінів А і D. Вітамін А необхідний для нормальної роботи травної системи, органів дихання, бере участь у формуванні кісткової тканини, зубів, запобігає передчасному старінню. Вітамін D зберігає здоров'я кісток, перешкоджає розмноженню ракових клітин.

Чим корисний риб'ячий жир?

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Переваги вживання риб'ячого жиру

Зберігає здоров'я серця. Омега-3 жирні кислоти володіють кардіозахисною властивостями. Вони допомагають нормалізувати серцевий ритм, рівень тригліцеридів, «відповідальних» за розвиток інсульту і серцевого нападу.

Покращує настрій. Регулярне вживання риб'ячого жиру сприяє викиду серотоніну – гормону щастя. Безперервне вивільнення серотоніну допомагає поліпшити роботу головного мозку, що прискорює процес пізнання і прийняття рішень, підвищує почуття задоволеності життям.

Живить шкіру. Жирні кислоти омега-3 мають протизапальну дію. Це сприяє швидкому загоєння уражених ділянок шкіри.

Знижує ризик хвороб очей. Ще жирні кислоти сприятливо впливають на зір. Регулярне вживання риб'ячого жиру запобігає дегенерації жовтої плями і синдром сухого ока.

Сприяє нормальному протіканню вагітності. Омега-3 є важливим компонентом і будівельним матеріалом для нервової тканини. Отже, вони благотворно впливають на розвиток головного мозку, нервової системи і очей плоду.

Чим корисний риб'ячий жир?

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Як приймати риб'ячий жир

Прийом риб'ячого жиру допоможе заповнити нестачу омега-3 і омега-6 жирних кислот, а також підтримувати нормальний рівень вітаміну D, який ми недоотримуємо через нестачу сонця в холодну пору року. Індивідуальна потреба харчової добавки залежить від різних чинників: віку, цілей прийому, стану здоров'я.

Незважаючи на ряд корисних властивостей, вживання риб'ячого жиру має деякі обмеження. При наявності захворювань шлунково-кишкового тракту, уражень серця, атеросклерозі і гіпотиреозі слід дотримуватися обережності при його використанні. Риб'ячий жир впливає на згортання крові, рівень цукру в крові, артеріальний тиск.

Крім того, при передозуванні харчовою добавкою можуть виникнути побічні ефекти: головний біль, нудота, блювота, втрата апетиту. Тому перш ніж почати вживати риб'ячий жир, доцільно проконсультуватися з лікарем з питань дозування і тривалості передбачуваного курсу лікування.

Сподіваємося, інформація, чим корисний риб'ячий жир, виявиться потрібної для вас. Для того щоб завжди залишатися здоровим, необхідно вести активний спосіб життя, правильно харчуватися, достатньо спати і не втрачати оптимізм до життя.

Лисовец Наталия
zmorshki.in.ua