Що таке чітміл?

Неможливо весь час дотримуватися строгих харчових обмежень. Іноді тяга до шматочка піци або шоколадному десерту бере верх над голосом розуму. У таких випадках нам допоможе чітміл. Для чого це потрібно і як це працює – розбираємося з Zmorshki.in.ua.

Що таке чітміл?

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Що таке чітміл

Чітміл – це усвідомлене відхилення від встановленого плану харчування при схудненні. У перекладі з англійської мови – cheat meal – означає «махінації з їжею». Іншими словами, контрольовані планові «зриви», які допомагають змінювати раціон харчування і збільшувати кількість споживаних калорій.

Вперше поняття чітміл з'явилося в бодібілдингу. Досвідчені культуристи, що готуються до змагань, навмисного відхилялися від звичного раціону харчування раз на кілька тижнів, з метою «розкачки» метаболізму і психологічного розвантаження. Однак зараз чітміл популярний і серед тих, хто мріє позбутися зайвих кілограмів.

Навіщо потрібен чітміл

Чітміл підходить тим, хто дотримується суворої дієти і тренується в спортивному залі. Головна мета чітміла полягає в тому, щоб «перехитрити» організм. При дефіциті калорій, він включає енергозберігаючий режим і починає інтенсивно накопичувати жир. Навпаки, добре спланований чітміл допоможе прискорити метаболізм, спалюючи зайві кілограми.

Ще один ключовий елемент чітміла – психологічне розвантаження. Постійні обмеження в їжі заганяють людину в строгі рамки. Це може призвести до психологічних комплексів. Тому заплановані перерви в харчуванні допоможуть уникнути моральних і фізичних складнощів в досягненні поставлених цілей.

Однак якщо ви не дотримуєтеся певної дієти, то подібний розвантажувальний день ніяк не прискорило б метаболічні реакції в організмі. Навпаки, рясний прийом їжі призведе до переїдання і, як наслідок, ви будете набирати вагу.

Що таке чітміл?

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

переваги чітмілов

Координують рівень гормонів апетиту. Лептин – це гормон, який пригнічує апетит, а грелін відповідає за почуття голоду. При збільшенні споживання калорій, організм може регулювати кількість цих гормонів, що дозволяє контролювати апетит.

Активують роботу щитовидної залози. При дефіциті калорій, організм виробляє меншу кількість гормонів T3 і T4. Вони регулюють експресію генів за допомогою спеціальних механізмів, а також забезпечують нормальне функціонування щитовидної залози.

Заповнюють енергію. Під час виконання вправ глікоген, який міститься в печінці і м'язах, виводиться з організму. Він регулює рівень цукру в крові, а також забезпечує м'язи потрібною енергією. Щоб збільшити рівень глікогену в м'язах, необхідно споживати велику кількість вуглеводів. Саме завдяки чітмілам можна заповнити цю прогалину.

Що таке чітміл?

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Як працює чітміл

Безумовно, багато хто мріє про такий раціоні, де можна балувати себе вкусняшками і при цьому ще й худнути. Однак без дотримання певної стратегії, дозволений разовий прийом їжі переросте в калорійний апокаліпсис. Існує три варіанти проведення чітміла:

  • правило 90/10. Це означає, що 90% часу вам необхідно дотримуватися дієти, а що залишилися 10% можете віддаватися будь-якому спокусі: з'їсти фастфуд або солодощі. Наприклад, влаштовувати зрив через кожні дев'ять днів.
  • правило 80/20. Працює за таким же принципом, що і перший метод. 80% часу прямуєте плану харчування, 20% – на чітміл. «Свято живота» допускається через кожні чотири дні. Такий режим підходить новачкам, а також тим, у кого динамічний спосіб життя.
  • чит-день. Це повноцінний день відпочинку. Якщо ви на суворій дієті, але в певний день можете собі дозволити будь-яку їжу. Наприклад, випічку, морозиво, картопля фрі, гамбургери. Така стратегія підходить професійним спортсменам.

Що таке чітміл?

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Для того, щоб правильно організувати чітміл необхідно зробити упор на споживання вуглеводів. Вони потрібні для заповнення дефіциту енергії в організмі. Допускається вживання білків. З їх допомогою вийде приборкати апетит. Сміливо можете їсти: піцу, картопляні блюда, пасту, суші, випічку, солодощі.

Найкраще відмовтеся від споживання жирних страв. Жири відразу потраплять в проблемні зони, і замість потрібно результату, ви почнете набирати вагу. Також не варто зловживати клітковиною: вона «пригальмовує» процес травлення.

Ось варіант корисного чітміла: візьміть дві скибочки хліба, потім шарами викладаєте сир, авокадо, копчений лосось і смажені яйця. Таке блюдо містить всього 800 калорій, однак переваг для здоров'я набагато більше, ніж у гамбургера і картоплі фрі. Можна доповнити невеликим десертом на ваш смак.

Який вибрати чітміл, вирішувати тільки вам. Головне – вміти дотримуватися балансу між роботою над собою і розвантажувальними днями.

Лисовец Наталия
zmorshki.in.ua