Рак горла — перші ознаки, діагностика та лікування

Рак горла це злоякісна пухлина, яка утворюється в глотці через вплив тих чи інших негативних факторів. Як свідчить статистика, частіше захворювання вражає чоловіків, проте, трапляється й у жінок.

Якщо не вжиті заходи для своєчасного лікування, патологія може поширитись на інші органи та тканини. Щоб розпізнати рак горла перші ознаки не можна ігнорувати. Характер симптомів залежить від локалізації пухлини, але за їх найменшого прояву потрібно звернутися до лікаря.

рак горла перші ознаки

Як проявляються перші симптоми

Рання діагностика є дуже важливою, адже на початковій стадії у більшості випадків можна обійтися без хірургічного втручання. Коли хвороба занедбана, обов’язковим є комплексне комбіноване лікування, до якого входять хірургічна операція, променева терапія та хіміотерапія.

Перші симптоми:

 • першіння в горлі;
 • тривалий кашель;
 • зміна голосу та осиплість;
 • дискомфорт під час ковтання;
 • відчуття чужорідного тіла в горлі.

Оскільки пухлина росте і розвивається, патологія може супроводжуватися загальною слабкістю, підвищеною температурою тіла, зниженням ваги. Інколи біль проявляє себе не тільки в горлі, але й у вусі, в області шиї може бути помітною зовнішня пухлина.

Рак горла зазвичай зустрічається у людей які зловживають палінням, не кращим чином впливає і алкоголь. До групи ризику також належать ті, у кого слабкий імунітет. Якщо через професійну діяльність людина контактує з шкідливими хімічними речовинами, це також відносить її до групи ризику.

Щоб попередити виникнення раку горла, потрібно вести здоровий спосіб життя, зміцнювати імунну систему та регулярно відвідувати лікаря з метою профілактичного огляду. Одним із найбільш дієвих заходів є цілковита відмова від паління та зловживання алкоголем.

Діагностика та лікування

Обстеження та точна діагностика за допомогою сучасного обладнання допомагають встановити походження і природу пухлини, точно визначити її розташування, розміри та ін.

Зазвичай для діагностики використовуються наступні методи:

 • пряма та непряма ларингоскопія;
 • гіпофарингоскопія;
 • комп’ютерна томографія і МРТ;
 • цитологічне та гістологічне обстеження;
 • визначення рівня онкомаркерів.

За необхідності призначаються додаткові аналізи, що допомагає отримати цілісну картину хвороби. Необхідним є також ультразвукове обстеження лімфатичних вузлів, які можуть бути уражені метастазами.

Як вже згадувалося, уникнути хірургічного втручання можна лише на ранньому етапі хвороби. На жаль, в більшості випадків пацієнти приходять надто пізно, коли видалення горла вже стає неминучим.

Променева терапія застосовується перед операцією і потрібна вона для того, щоб зменшити розміри пухлини і запобігти рецидиву хвороби. У вкрай занедбаних випадках лікарі призначають хіміотерапію. Одним із нових ефективних напрямів лікування є таргетна терапія. Загалом для отримання позитивного результату застосовується комплексне лікування.

Джерела:

 • Як вчасно виявити рак? Перші тривожні ознаки https://www.bbc.com/ukrainian/features-47129908
 • Throat cancer https://www.cancer.org.au/cancer-information/types-of-cancer/throat-cancer
 • What You Need to Know About Throat Cancer https://www.webmd.com/oral-health/guide/throat-cancer-symptoms-treatments
Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua