Рюкзаки і здоров’я: як вони впливають на наше самопочуття та як обрати безпечну модель

Сьогодні більшість людей мають рюкзаки, оскільки це дуже зручні вироби для повсякденного життя. Вони підходять для навчання, роботи, подорожей та відпочинку, тому стають постійними супутниками.

Однак, рюкзак, підібраний неправильно, або неякісний виріб, може призвести до негативних наслідків: біль у спині, хвороби, погане самопочуття та навіть падіння продуктивності.

У цій статті обговоримо, як підбирати аксесуари так, щоб вони не викликали таких проблем, а вирішували їх, і на додаток робили нас впевненішими в собі.

Правила вибору гарного рюкзака

Чому потрібно підходити до вибору відповідально, ми з’ясували, тепер обговоримо як це зробити.

По-перше, важливо враховувати свої потреби. Поставте собі кілька запитань:

  • навіщо мені потрібен рюкзак;
  • що я носитиму в ньому;
  • яка вага рюкзака виходить при заповненні.

Це потрібно тому, що для різних цілей рюкзаки повинні мати різний функціонал. Наприклад, для навчання та роботи потрібна зручна організація внутрішнього простору, щоб організувати зберігання документів, підручників та техніки. Для подорожей та відпочинку – зручні кріплення, щоб комфортно носити велику вагу.

Після того як відповісте на ці питання, можна шукати модель. Добре, що купити рюкзак сьогодні не є проблемою. Довіряйте лише перевіреним сайтам, як, наприклад, магазин bagtone.ua з чоловічими сумками, і проблем з вибором не буде.

Відповідний розмір та обсяг

Рюкзаки і здоров’я

Це безпосередньо впливає на комфорт та безпеку носіння для здоров’я. Великі рюкзаки, як правило, не потрібні. Інакше, при їх повному заповненні, носити їх буде важко та небезпечно. Об’єм рюкзака визначає, яка вага в нього влізе.

Оптимальним вибором будуть моделі, які вміщують до 10-15% від власної ваги людини.

Радимо заглянути на сторінку з чоловічими рюкзаками — https://bagtone.ua/muzhskie-ryukzaki/. Там ви зможете оцінити розміри моделей та візуально визначити, яка з них підходить вам краще.

Якісний матеріал

Важливий критерій, на який багато хто, на жаль, не звертає уваги. Матеріал дуже впливає на здоров’я та самопочуття людини. Неякісна тканина може викликати алергію, почервоніння та подразнення шкіри, натирати її та перегрівати через відсутність вентиляції. Тому потрібна спеціальна підкладка на спинці рюкзака чи натуральні матеріали.

Форма та підтримка рюкзака

Відповідна форма важлива для того ж, що й правильні розміри та якісний матеріал. Вдала форма рюкзака знижує ризик травмування і забезпечує комфорт носіння.

Як рюкзак впливає на здоров’я та загальний стан

Тепер поговоримо про те, як саме рюкзак може впливати на наше тіло, а також на ходу, поставу та загальне самопочуття як фізичне, так і моральне.

Полегшує навантаження на спину та плечі

Американська асоціація фізіотерапевтів провела дослідження серед студентів. Як виявилося, більше половини з них мають скарги на біль у спині та шиї. Фізіотерапевти пояснюють це неправильним навантаженням важкої ваги на хребет. Багато студентів не носять рюкзаки, віддаючи перевагу сумкам, інші ж вибирають моделі, які не підходять їх фізіології.

Щоб підтримувати здоров’я спини та плечей, рекомендують вибирати моделі з широкими та м’якими лямками, а також з ременями кріплення для фіксації виробу навколо грудей.

Піднімає продуктивність на навчанні та роботі

Ще одне дослідження серед студентів, цього разу проведене Університетом Міннесоти, показало, що люди, які носять рюкзаки, успішніші у навчанні, ніж ті, хто носить сумки. Все завдяки тому, що з портфелем насправді ходити легше. Студенти без зайвого навантаження носять тяжкості, зберігаючи при цьому гарне самопочуття і практично не помічаючи ваги. Це дозволяє їм більше уваги приділяти навчанню, а не болям у спині.

Забезпечує щоденний комфорт

Хороший рюкзак з різними відділами та кишеньками значно полегшує життя. Буває дуже незручно діставати предмети з портфеля на ходу. Крім цього, можна витратити багато часу та нервів, намагаючись знайти потрібну річ. Якісний виріб усуває ці проблеми.

Також сучасні моделі часто оснащуються додатковими технологіями. Наприклад, бездротовою зарядкою. Для тих, хто постійно використовує мобільні пристрої, це чудова функція.

Виділяє індивідуальний стиль

Приємно, коли рюкзак не лише функціональний, а й гармонійно вписується у ваш стиль. Завдяки тому, що на ринку сьогодні дуже багато різних моделей, вибрати щось незвичайне або, навпаки, базове, не важко.

Що це дає у контексті самопочуття та здоров’я? З рюкзаком, який вам подобається, ви отримаєте гарний настрій, а це позитивно впливає на стан нервової системи.

Рюкзаки і здоров’я: як вони впливають на наше самопочуття та як обрати безпечну модель

Зменшує ризик травм

Рюкзак має відповідати фізичним показникам свого власника. Інакше не вдасться уникнути травм та хвороб. Однак вибір гарного виробу убереже від цих проблем.

По-перше, тому, що правильний рюкзак захищає плечі, спину та шию від травм. Широкі лямки, наприклад, зменшують тиск на зону плечей. А правильна форма спинки виробу захистить від болю. Підкладка з повітропроникного, приємного матеріалу не натиратиме шкіру.

По-друге, з якісною моделлю людині легше тримати поставу та рухатися. Вона зможе бігати, їздити велосипедом і ходити, не піддаючи своє тіло зайвому навантаженню. Хребет залишається у правильному рівному положенні.

Підбиваємо підсумки

Таким чином, простий, на перший погляд, рюкзак, здатний вплинути на наше здоров’я, самопочуття та впевненість у собі. Крім того, він впливає на продуктивність, чого ми навіть не розуміємо. Тож правильний вибір — вкрай важливий. Робіть його зважено та купляйте вироби лише у перевірених магазинів.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua