Навіщо потрібна ввічливість людям і чому потрібно дотримуватися правил

Навіщо потрібна ввічливість людям і чому потрібно дотримуватися правил

У будь-якому суспільстві цінується ввічливість. Навіть там, де люди звикли добиватися своєї сили, делікатність зачаровує, змушує прислухатися до людини. ТОП-20 причин, чому важливо бути чемною людиною.

Навіщо потрібна ввічливість людям і чому потрібно дотримуватися правил

 • Досягнення мети

Навіщо потрібна ввічливість людям і чому потрібно дотримуватися правил

Image by Robin Higgins від Pixabay

Незважаючи на те, що все більше людей вибирає грубу, агресивну поведінку, у бізнесі та й у суспільстві у тактичної людини більше шансів отримати бажане. Він зачаровує оточуючих манерами, приваблює їхньою делікатністю, зачаровує приємною мовою.

 • Можливість домовитися

Ввічливість – чудовий інструмент на переговорах у бізнесі та при вирішенні сімейних проблем. Партнери вислуховують один одного, не перериваючи, не збиваючи один одного думок. Вони відкриті протиріччям, готові вирішувати їх, не провокуючи скандали.

Новини ЗМІ2

 • Відповідність нормам

У будь-якій збірці правил поведінки на одному з перших місць буде ввічливість. Неважливо, чи вступаєш до університету чи на роботу, від тебе чекають, що своєю поведінкою, мовою ти підтримуватимеш високий статус установи та рівень її культури.

 • Встановлення контактів

Чемній людині легше встановити контакти у новому середовищі. Ти звертаєшся до всіх рівно, тактовно, тим самим заслуговуєш на повагу.

 • Підтримка комфортного спілкування

З чемною людиною легше спілкуватися. Його партнери не відчувають страху, очікуючи нападу або розгойдування на емоційних гойдалках. Вони впевнені в ньому і із задоволенням продовжують спілкуватися навіть через довгі роки після знайомства.

 • Вирішення проблем

Ввічливість допомагає вирішити більшість проблем. Ти звертаєшся за допомогою чи поясненнями без криків, агресії, агресії. І відповідь отримуєш так само спокійно та ввічливо.

Завдяки цьому з'являється можливість як вирішити проблеми, а й забезпечити більш гармонійне співробітництво у майбутньому.

 • Дотримання кордонів

Делікатність дозволяє дотримуватися особистих кордонів. Ти не вриваєшся у внутрішній світ іншої людини, не руйнуєш її важкими чоботами, а акуратно починаєш взаємодіяти з нею.

Навіщо потрібна ввічливість людям і чому потрібно дотримуватися правил

Чому важливо бути чемним?

В результаті формується взаємна довіра, з'являється можливість невимушеного спілкування.

 • Навчання

Згадай себе у школі, університеті. Напевно, найлегше вчитися було у того викладача, який демонстрував повагу до твоєї особистості, був готовий вислухати твою думку, делікатно дати пораду.

 • Зразок для наслідування

Чемні люди завжди є взірцем для наслідування. Пов'язано це з їх умінням почути, зрозуміти, виявити співчуття, розібратися у проблемі без криків та агресії, при цьому досягають успіху. З ними комфортно, затишно, добре.

Багато хто, випробувавши весь цей спектр позитивних почуттів, хотів би стати такими самими.

 • Можливість надати підтримку

У будь-якій проблемі легше підтримати людину, звертаючись до неї тактовно та шанобливо. Неважливо, з ким ти розмовляєш – з дитиною, своїм ровесником або буркотливим старим. Використовуючи ввічливе звернення, ти швидше знайдеш до них підхід, зможеш підтримати у скрутній ситуації.

 • Гарне самопочуття

Проведи експеримент. Протягом одного дня хами, скандал, грубі. А протягом іншого поводься ввічливо – дякуй оточуючих, дотримуйся перед ними двері, розмовляй тактовно.

Порівняй відчуття. Ймовірно, наприкінці першого дня ти будеш утомлений і злий. А наприкінці другого відчуватимеш внутрішню гармонію. Згодом почнеш вірити людям і навіть дивитися з оптимізмом у майбутнє.

 • Повага з боку інших людей

Чемна людина завжди користується великою повагою. У ньому прозирає гідність, інтелігентність, спокій, вихованість.

У когось ввічливість – уроджена риса. Інші її цілеспрямовано виховують і знають, яка це складна робота.

 • Можливість розвитку

Придивись до будь-якої сучасної бізнес-спільноти, групи вчених, і ти побачиш, що їхній саморозвиток у професійній, особистій сфері став можливим, у тому числі завдяки вмінню виявляти ввічливість, тактовно піднімати проблеми та їх вирішувати.

 • Підтримання статусу у суспільстві

Навіщо потрібна ввічливість людям і чому потрібно дотримуватися правил

Giphy

Цей пункт може здатися особливо спірним, адже підтримка репутації, статусу залежить від колективу, де ти перебуваєш. У деяких групах, наприклад в компаніях молоді, силою, що хизується, ввічливість навряд чи дозволить зайняти верховні позиції.

Але в звичайному суспільстві, націленому на розвиток та підтримку цінностей, ввічливість – чудовий помічник. У тобі бачать успішну людину, яка рік за роком займається собою, реалізує себе, поводиться стабільно.

 • Побудова кар'єри

Тактовне спілкування з колегами, керівництвом, підлеглими дає можливість знаходити з ними спільну мову, переконувати, показувати свою грамотність, незамінність, чудові комунікативні навички, зрілість.

Все це має величезну цінність у кар'єрному та професійному розвитку.

 • Розвиток дисципліни

Якщо спочатку ти – імпульсивна, вибухова людина, схильна до суперечок, пошуку істини, то розвиток ввічливості допомагає стати дисциплінованішою.

Ти шукаєш способи, як не вибухнути при спілкуванні з оточуючими, підбираєш слова, звернення, намагаєшся поводитися адекватно. Усе це потребує розвитку дисципліни та самоконтролю.

 • Розкриття особистості

Тактовна поведінка допомагає розкритися тобі як особистості. Тобі не потрібно витрачати час на агресію, захистити себе від провокацій, які сама і викликала. Натомість ти розвиваєшся, отримуєш свободу діяти, спілкуватися з оточуючими.

Втім, і вони стають вільнішими, можуть демонструвати свої таланти та потенціал.

 • Можливість висловити свою думку

Тільки у суспільстві, де цінується вміння вислуховувати одне одного, можна вільно говорити свою думку. Сарказм, глузування, грубість, навіювання страху за свої слова заважають говорити, що думаєш.

 • Зменшення образ

Чемність – не порятунок від образ, але вона значно зменшує їх кількість та інтенсивність. Справді, чого ображатися, якщо людина доносить свою позицію тактовно, шанобливо, без приниження і образ.

Делікатність деяких випадках може дати причину дозволити собі маніпулювати тобою. Але якщо ти встановиш внутрішні кордони, протистоятимеш їх порушенню, то маніпулятор швидко здасться.

 • Користь для здоров'я

Погодься, що коли ти ставишся до когось ввічливо, то почуваєшся спокійніше. Не потрібно кричати, грубити, вислуховувати сплески у відповідь агресії. Все це дозволяє уникнути проблем із серцем, тиском; веде до скорочення стресових ситуацій.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua