Температура при вітряній віспі у дітей: скільки днів тримається?

Температура при ветрянке у детей: сколько дней держится?

Вітряна віспа у дітей проявляється висипаннями на шкірі і слизових оболонках. Нерідко захворювання супроводжується підвищенням температури. Це викликає занепокоєння і безліч запитань у батьків. Яка температура при вітряній віспі вважається високим і як її збивати?

Перебіг хвороби

Вітрянка – це вірусне інфекційне захворювання, спровоковане вірус варіцелла-зостер. Діагностується переважно у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Вітряна віспа проходить 4 стадії розвитку.

  1. Перша стадія вітрянки – інкубаційний період, який починається з моменту зараження вірусом. Тривалість стадії в середньому становить 7-21 день. В цей період відсутні будь-які ознаки захворювання. Вірус адаптується до нових умов, починає активне розмноження, поширюючись по всьому організму.
  2. Друга стадія – продромальний період. На цьому етапі з’являються перші ознаки вітрянки – підвищення температури, слабкість, осиплість голосу. Симптоми схожі з проявами ГРВІ, тому складно правильно поставити діагноз.
  3. Третя стадія – період висипань, який характеризується появою невеликих пухирців, наповнених прозорою рідиною. Везикули поступово з’являються на різних ділянках шкіри і слизових. Висип викликає свербіж, дискомфорт, у дитини знижується апетит і порушується психоемоційний стан. Період активних висипань становить в середньому 5-12 днів, а потім пухирці лопаються і покриваються скоринкою.
  4. Четверта стадія – одужання. Характеризується припиненням появи нових везикул. Висип підсихає і поступово проходить. Покращується самопочуття дитини, підвищення температури тіла, як правило, не спостерігається.

Причини високої температури

Вітряна віспа не завжди супроводжується високою температурою. Її зростання залежить від імунітету дитини та тяжкості перебігу захворювання. Як правило, підвищення показників градусника до 39 ℃ вказує на ускладнену форму вітрянки.

Чому підвищується температура? Після активізації вірусу імунна система мобілізується для боротьби з патогенними мікроорганізмами. Це призводить до зростання температури. При показниках 38 ℃ починається активне вироблення інтерферону. Це білок, що синтезується імунною системою. Він спрямований на боротьбу з інфекцією. Крім того, варіцелла-зостер здатний розмножуватися при температурі вище 37 ° с, що також гальмує розвиток хвороби.

Іноді вітрянка у дитини протікає без підвищення температури.

Збиваючи невисоку температуру, ви позбавляєте організм здатності самостійно протистояти вірусу. Це може призвести до подальшого його розмноження, розвитку ускладнень.

При атипової вітряну віспу температура може залишатися нормальною. Таке легкий перебіг хвороби супроводжується мінімальною кількістю висипань. Виникає, як правило, після вакцинації або введення імуноглобуліну.

Скільки днів тримається температура

При вітряній віспі температура тримається протягом перших декількох днів активній стадії (2-5 діб). У продромальний період вона не перевищує показника 38 ℃. Це обумовлено низькою концентрацією вірусу в організмі.

Значне підвищення показників або їх тривале збереження на одному рівні вказує на ускладнену форму захворювання. У такому випадку потрібна консультація педіатра, який визначить тяжкість хвороби, призначить лікування.

Коли збивати

Лікарі не радять збивати температуру до 38 ° с, щоб дати організму можливість самостійно впоратися із захворюванням. Однак у разі появи ознобу, судом, нудоти, блювання, слабкість та інших тривожних ознак необхідно дати жарознижуючий засіб.

Застосовувати лікарські препарати слід і при значному зростанні температури, коли показники перевищують 38,5 ℃. Це полегшить стан дитини, допоможе уникнути ускладнень, пов’язаних з гіпертермією. Важливо постійно контролювати показники, не допускати їх зростання вище 39 ° с.

Жарознижуючі засоби

Для нормалізації температури у дитини при вітряній віспі застосовуються жарознижуючі препарати на основі парацетамолу або ібупрофену. В залежності від віку малюка можна використовувати супозиторії, таблетки або сиропи. Також забезпечте постійне рясне питво, яке позбавить від гіпертермії і прискорить виведення токсинів з організму.

Діти до року

Для дітей до року педіатри рекомендують використовувати ректальні свічки (Цефекон, Панадол, Нурофен, Еффералган). Супозиторії мають ряд переваг:

  • досить швидко всмоктуються з кишечника, діють тривалий час;
  • не створюють велике навантаження на печінку;
  • не викликають алергічну реакцію;
  • дитина їх не зригне і не виплюне.

Перед застосуванням ректальних свічок добре вимийте руки і подмойте малюка. Розведіть сідниці дитини, введіть супозиторій в анальний отвір гладкою стороною. Не прикладайте надмірних зусиль, щоб не пошкодити слизову і не викликати больові відчуття у дитини.

Діти старше 6 років

Жарознижуючі таблетки призначають дітям старше 6 років. Як правило, використовується Нурофен, Ибуфен та ін. Перед початком застосування ознайомтеся з інструкцією та протипоказаннями, а також проконсультуйтеся з лікарем. Не перевищуйте рекомендовану дозу – це підвищить навантаження на печінку і може призвести до порушення роботи внутрішніх органів.

Швидкодіючі засоби

Швидко збити високу температуру допоможуть жарознижуючі сиропи (Нурофен, Панадол, Калпол, Ібупрофен). Давати їх можна дітям старше 3 місяців. Переваги сиропів – швидке дію, приємний смак. З недоліків слід зазначити навантаження на печінку. Крім того, деякі препарати можуть викликати алергічну реакцію. В основному це пов’язано з вмістом в них ароматизаторів.

Дозування препарату можна визначити самостійно, ознайомившись з інструкцією на упаковці. Як правило, слід орієнтуватися на вік і вагу дитини. Давайте ліки не частіше 1 разу в 4 години, не більше 5 прийомів на добу. Щоб правильно підібрати дозу та уникнути негативної реакції, попередньо проконсультуйтеся з педіатром.

Невідповідні засоби

Не використовуйте для зниження температури у дітей Ацетилсаліцилову кислоту або Анальгін. Дані препарати протипоказані дітям до 12 років з-за високого ризику розвитку синдрому Рея.

Вітрянка у дитячому віці часто переноситься добре, без ускладнень і високої температури. У разі гіпертермії проконсультуйтеся з лікарем і постарайтеся полегшити стан дитини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: