Ім'я Божена: значення імені, характеристика, скорочена форма та походження

Ім'я, яким називають дитину, що з'явилася на світ, як правило, одне, проте в давнину могло бути і два (і більше). Імена були за всіх часів, абсолютно у всіх цивілізаціях. Кожен народ вони об'єднані з цивілізацією, побутом.

Будь-яке слово, яким називали людину, що оточують, приймалися як її індивідуальне ім'я, і, таким чином, кожне слово могло бути ім'ям.

Індивідуальне ім'я — термін, який призначається для позначення окремої людини і дане їй у персональному порядку для того, щоб мати можливість до неї звертатися. А також говорити про нього з рештою.

Що може нам дати наше ім'я?

Як свідчить дисципліна про імена антропоніміка (“атропос” у перекладі з грецької – “індивід”, а термін “оніма” – “ім'я”), кожне з них має свою таємницю, що втілилася в неповторний комплект звуків. І кожне – з власним чуттєвим забарвленням. Грамотно підібране ім'я позитивно впливає на характер людини. Тому важливо розуміти значимість або бути переконаним у сумісності імен, наприклад, батьків і дитини.

Скориставшись тлумачом, можна з'ясувати повну характеристику імені, передбачити характер і долю людини, що її носить. А також вибрати відповідне майбутньому малюкові, отримавши відповіді на питання, що турбують. Докладніше поговоримо про значення імені Божена для дівчинки. Яка вона? Які риси характеру їй притаманні?

Що означає?

Варто докладніше розібратися у значенні імені Божена та долі дівчини, яка його носить. Яка його історія? Ім'я Божена – яке походження має? Слов'янське: Божена у перекладі – «божа», «благословенна». Скорочені форми імені Божена – Божа, Женя, Жана, Божка, Данка. Ласкаво називають – Боженька, Женушка, Боженушка.

Це ім'я згадувалося у давній історії. Так звали другу дружину чеського князя Ольдржиха. У них було велике і романтичне кохання, яке описували в музиці та живописі.

Ім'я Божена: значення імені, характеристика, скорочена форма та походження

Ім'я часто-густо вживається у Польщі, Чехії, Сербії, Болгарії та інших країнах. Але не варто плутати ім'я Божена та ім'ям Бажена, адже Бажена – це зовсім інше значення.

Яка вона?

Маленька Божена – енергійна та талановита дівчинка. Батьки обожнюють її і пишаються нею. Таємниця імені в тому, що його представниця – дуже чуттєва особистість, яка ховає це під маскою холодності.

Ім'я Божена: значення імені, характеристика, скорочена форма та походження

Божена впевнена в собі, правдолюбна та цілеспрямована дівчина, яка ніколи не піддається емоціям. Божена – ідеалістка, постійно розвивається та вдосконалює себе. Це вперта і свавільна дівчина, яка завжди досягає своєї мети. Вона працьовита і амбітна, іноді буває навіть різка. Божена добра та щедра дівчина, вона дуже любить свою сім'ю, яка для неї завжди на першому місці. Вона дуже хороша та гостинна господиня.

Ім'я Божена: значення імені, характеристика, скорочена форма та походження

Характер

Характер у жінки з жіночим ім'ям Божена дуже сильний і вимогливий. Вона хоче бути лідером завжди та скрізь – незалежно від того, яка ситуація. Має сильну волю — випадкові поразки лише піднімають дух цієї дівчини чи жінки. Жінка з цим ім'ям – незалежна, рішуча та дуже розумна. У Божені емоційність поєднується з рідкісною інтуїцією. Вона рідко помиляється. Слабке її місце – це нервова система.

Божена та знаки зодіаку

Божена-Овен – відкрита, чуйна та сентиментальна дівчина, яка вміє порозумітися з будь-якою людиною. Божена-Овен слабо піддається сторонньому впливу, ні в якому разі не дозволить обмежити себе, прагне незалежності та самостійності. Найчастіше вона важко контролює власні бажання.

Божена-Телець – приємна у спілкуванні жінка, але потайлива і недовірлива. Її важко вибити з колії. Терплячість дівчини справді необмежена, проте якщо вона одного разу ухвалить рішення, то вже ніколи не передумає. Вона любить зручність та комфорт, мріє створити надійний фундамент.

Божена-Близнюки – легка у спілкуванні особистість, із прекрасним почуттям гумору. Вона формує своє життя відповідно до своїх захоплень, а сторонні проблеми її не турбують. У шлюбі вона не дуже вірна, здатна легко змінити партнера. Дівчина володіє мінливим настроєм, просто схоплює нову інформацію, оскільки цікава та допитлива.

Божена-Рак – сором'язлива, тиха дівчина, домосідка та показова дружина. Не любить виділятися та привертати до себе увагу.

Божена-Лев – активна та енергійна натура, лідер у житті, який прагне завоювати першість як удома, так і на роботі. Вона любить публічність, прагне успіху, кар'єрне зростання для неї дуже важливе. Вона буде щаслива у шлюбі з людиною заможною та впевненою в собі. Приказка «з милим рай у курені» — це не про неї. Вона любить розкіш та комфорт.

Божена-Дева – розумна, серйозна та відповідальна особистість, яка добре розуміється на людях. Вона не любить сюрпризи та несподіванки.

Божена-Терези – відкрита, щира і наївна жінка, яка не розуміється на людях. Для неї важливе почуття краси та гармонійності. Вона завжди намагається подавати себе так, щоб привернути увагу чоловіка, щоб сипалися компліменти.

Божена-Скорпіон – емоційна та відповідальна особистість, яка потребує любові та розуміння. Вона зарозуміла, через що в неї дуже мало подруг.

Божена-Стрілець – сентиментальна, чутлива та ранима жінка. Правила та обмеження – не для неї. Її основна риса характеру – прямолінійність.

Божена-Козеріг – сильна, самостійна жінка, яка у всіх ситуаціях покладається лише на себе. Вона вірна, віддана і завжди щира. Часто здається холодною і зневажливою, проте це лише запобіжна маска. Насправді вона добродушна та чуйна дівчина.

Божена-Водолій – незалежна душа, ангел і диявол в одному образі. Як би не любила свою сім'ю, вона завжди буде ревно захищати своє індивідуальне місце, в якому має потребу.

Божена-Риби – добра і чуйна дівчина, яка має гарну інтуїцію та тонку душу. Ця дівчина чесна та працьовита.

Божена – це незвичайне ім'я, яке добре поєднується з російськими прізвищами та по-батькові. Дуже часто дівчина з цим ім'ям милується собою і підносить себе вище за інших.

Ім'я Божена: значення імені, характеристика, скорочена форма та походження

Кар'єра

Щодо роботи, то Божена – це лідер та професіонал своєї справи. Найбільше їй підходять такі спеціальності, як організатор свят, менеджер та рекламник. Оскільки Божена – це поширене ім'я в Чехії, Польщі та інших країнах, то і іменини не один день, а в кожній країні по-різному. Наприклад, у Чехії – 11 лютого.

Ім'я Божена: значення імені, характеристика, скорочена форма та походження

Власниці цього імені дуже недовірливі, але коли потрібно ухвалити якесь рішення, то вони його швидко приймають. Зовні дівчата з таким ім'ям дуже привабливі та витончені і тому привертають чоловічу увагу. Божени наділені тонким смаком, друзів вони вибирають дуже ретельно, тому у більшості божених їх небагато. Допомогою вона ніколи не відмовить, але й сісти на шию не дозволить.

Як поводяться з другою половинкою?

Її чоловіком може бути лише лагідний, чесний, щирий та дуже уважний чоловік. І якщо вона зустріне такого чоловіка, то зробить усе, щоб бути разом із ним. Також вона дуже любить усіх тварин. Вона сексуальна, терпляча та витривала. Дуже любить експериментувати біля плити та радувати своїх рідних та близьких.

Ім'я Божена: значення імені, характеристика, скорочена форма та походження

Дівчина з таким ім'ям не каже, а робить справу. Вона не любить, коли на неї тиснуть. Іменини Божени святкують лише за католицьким календарем. Божена рішуча та запальна. Для щастя їй багато не треба – лише достаток та керівництво над кимось. Дівчина з таким ім'ям порозуміється з Олександром, Романом, Гордієм, Олегом, Валентином, Борисом та Віктором.

Ім'я Божена: значення імені, характеристика, скорочена форма та походження

Знамениті Боженки

Особи королівського палацу – Божена та Беатріс Богемії.

Письменниця – Божена Нємцова.

Актриси – Божена Дикель, Божена Стрийкувна, Божена Адамек, Божена Куровська, Божена Бегович та Божена Федорчик.

Жінка, котра бере інтерв'ю – Божена Ринська.

Жінка грає в шахи – Божена Питель.

Піаністка – Божена Грінер.

Щасливі числа цього імені –32, 21, 14, 8, 3, 5. Планети цього імені – Марс і Сатурн. Вдалий та улюблений день тижня – вівторок. Улюблена пора року – осінь.

Один з основних життєвих пріоритетів – виглядати стильно та модно.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua