Чек-лист хорошого таролога: 6 порад, як не потрапити до шарлатану

Перш ніж довіряти свої таємні запити та секрети езотерикам, не зайвим буде перевірити їх самих на адекватність та профпридатність. Зібрали поради, які допоможуть відрізнити хорошого таролога від шарлатана.

Чек-лист хорошого таролога: 6 порад, як не потрапити до шарлатану

Як «працюють» карти Таро

Стандартний запит, з яким люди приходять до таролога, — дізнатися про майбутнє. При цьому більшість хоче почути однозначну відповідь. Але Таро так не працюють — ні карти, ні сам фахівець не знають, коли і що станеться в житті людини.

Таролог робить розклад, надсилаючи запит до інформаційного поля. Карти дають відповідь у вигляді образів, символів, архетипів, кожен з яких має своє тлумачення. Спираючись на ці тлумачення, таролог розкриває коріння проблеми — прогнозує найімовірнішу ситуацію, позначає шляхи та дає поради. Чи слідувати його рекомендаціям чи діяти за особистими відчуттями — вирішувати тільки самому, хто звернувся.

Майбутнє не даність, яку слід прийняти, а набір ймовірностей. Таролог підсвічує одну або кілька ймовірностей, виходячи із ситуації. Однак остаточний варіант подій залежить лише від бажань та дій людини, яка прийшла за порадою.

Ознаки професійного таролога

Чек-лист хорошого таролога: 6 порад, як не потрапити до шарлатану Джерело: freepik.com

Зібрали шість орієнтирів, які допоможуть зрозуміти, що перед тобою не шарлатан, а професійний таролог.

1. Не намагається вважати настрій

Таролог, який робить свою роботу якісно, не зчитує психологічного стану людини. Він зчитує розклад правдиво – не дає порожніх надій та обіцянок. Професіонал ніколи не вивуджує інформацію про клієнта з його соціальних мереж, щоб після маніпулювати цими фактами. Також він робить висновків щодо зовнішності людина. Єдине, на що він спирається – це карти Таро.

Ознаки шахрая

Шарлатани часто говорять загальними однотипними фразами. Серед шахраїв чимало хороших психологів, які швидко, на вигляд, жестам, міміці, інтонації, уривкам фраз клієнта зчитують його проблему і потім починають тиснути на больові точки. Треба завжди аналізувати слова таролога — якщо його прогноз звучить універсально, тобто може підійти будь-якій людині, не варто довіряти такому фахівцю. Найімовірніше, він обманщик.

Також треба відразу ж йти, якщо таролог став залякувати, шантажувати чи маніпулювати, граючи на пристрастях та емоціях. Не треба слухати порад таролог, якщо він нав'язує конкретні дії — каже, що треба робити тільки й більше. Важливо не забувати, що вибір завжди залишається тим, кому роблять розклад.

Як поводитися на початку сеансу, щоб перевірити таролога

Потрібно сформувати запит, не розповідаючи тарологу про своє життя в деталях. Професіонал дізнається про «скелети у шафі» без сторонньої допомоги. На консультації потрібно поводитися спокійно та критично сприймати все, про що говорить фахівець чи його помічники.

2 Працює тет-а-тет

Справжній таролог завжди пропонує особисту консультацію або відеозв'язку, тому що для ворожіння завжди потрібен візуальний контакт. Такий підхід корисний і для самого клієнта — треба подивитися на експерта наживо, послухати його промову, подивитися на те, як він подає себе. Консультації по телефону можливі тільки як виняток – коли розклад потрібен терміново, а можливості побачитися немає. Найчастіше таке відбувається, коли спеціаліста та клієнт працюють уже не вперше.

За будь-яких інших обставин таролог, що поважає себе, переконає людину зустрітися тет-а-тет. Особливо, якщо йдеться про першу сесію.

Ознаки шахрая

Не треба довіряти тарологам, нумерологам, ворожкам, які роблять розклад онлайн без особистого контакту і всіляко уникають очної зустрічі.

3. Адекватно оцінює свою роботу

Це один із складних моментів у підборі експерта, саме тут люди найчастіше стикаються з ошуканцями. Одні думають, що дорожнеча є ознакою якості, проте висока вартість консультації — не гарант хорошого фахівця. Але й думати, що добрий таролог працюватиме за копійки або за «скільки не шкода» теж помилка.

Ціноутворюючими факторами в роботі експерта можуть бути: оренда приміщення, якщо прийом ведеться не вдома, атрибути (їх не повинно бути багато) та обслуговування сайту, якщо він є. Але основний критерій – це енергетичні витрати таролога. Кожен сеанс вимагає повної віддачі та може дуже вимотувати. І цей пункт усі фахівці оцінюють по-різному.

Як уникнути обману

Щоб хоч трохи розуміти цінову політику в цій сфері, краще заздалегідь подивитися доступні прайси у різних фахівців з гарною репутацією. Це допоможе сформувати допустиму “вилку” цін. Не варто орієнтуватися на дешевих ворожок та намагатися вирішити проблему безкоштовно. Неякісні послуги можуть призвести до нервозності та навіть депресії.

4. Не сумнівається у своїх діях

Чек-лист хорошого таролога: 6 порад, як не потрапити до шарлатану Джерело: freepik.com

Будь-яка карта Таро лягає на стіл не просто так. Вона щось символізує у ситуації клієнта. Якщо таролог — новачок чи шарлатан, він може залишати карту без коментарів, вводити в оману або змінювати її на іншу, якщо вона не відповідає його легенді. Робити так не можна.

Тому невпевнена поведінка таролога — привід не довіряти йому долю. Справжній експерт працює чітко, а за неясності значення символу звертається до додаткового розкладу.

Як уникнути обману

Бути уважним на консультації, стежити за рухами спеціаліста, фіксувати все, що насторожило, та робити висновки.

5. Не дає 100% гарантій

Таро не передбачає майбутнє, лише позначає найімовірніший перебіг подій. Тому таролог відштовхується від прогнозу — трактує можливі варіанти та дає рекомендації, як можна вчинити. Професіонал лише означає напрям.

Ознаки шахрая

Шарлатани ж маніпулюють та стверджують, що їхні прогнози 100% точні. Подібна поведінка – червоний прапор. Такого фахівця потрібно оминати. Його запевнення не лише вводять людину в оману, а й можуть позбавити мотивації та права вибору. Якщо клієнт повірить в один конкретний сценарій, йому важче буде взяти відповідальність за свою долю та вжити інших дій — тих, що не вписуються у передбачення.

6. Використовує мінімум атрибутики

Чек-лист хорошого таролога: 6 порад, як не потрапити до шарлатану Джерело: freepik.com

У багатьох уявлення про ворожіння пов'язане з особливою містичною обстановкою: безліччю запалених свічок, амулетів, черепів, пахощів, зображень символів. Але для розкладу Таро це не обов'язково. Професійному тарологу для роботи вистачить столу, колоди карт та пари стільців. У кімнаті можуть бути кілька атрибутів, але вони не повинні бути епатажними, щоб не відволікати від роботи ні фахівця, ні того, хто прийшов із запитом. Хороший експерт ставиться до своєї справи відповідально, а не влаштовує шоу.

Ознаки шахрая

Шахраї люблять оточувати себе безліччю окультних предметів, щоб відвернути увагу клієнта чи впливати з його психіку. Тому потрібно насторожено ставитися до магів і ворожок, які працюють в музеї магічних символів.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua