Пластика грудей: що важливо запитати у лікарів до операції

Мамопластика – одна з найбільш затребуваних операцій у пластичній хірургії. Але, перш ніж ухвалити рішення, слід дізнатися про важливі нюанси.

Пластика грудей: що важливо запитати у лікарів до операції

Однак для досягнення бажаного результату недостатньо правильно вибрати методику та підібрати імпланти. Від роботи хірурга залежить лише певна частина шляху до бажаного результату. Важливу роль відіграє дотримання рекомендацій післяопераційному періоді. Але про все по порядку.

До операції

Імпланти нового покоління відрізняються високою міцністю та добре приживаються. Важливо лише проводити процедуру в клініках із гарною репутацією. Перед маммопластикою грамотний лікар обов'язково з'ясує, чи є у пацієнтки якісь протипоказання, а також направить жінку на додаткове обстеження – зазвичай потрібно здати аналізи крові, зробити тест на вагітність, флюорографію та ЕКГ. У будь-якому разі вибір за тобою. Зваж все за і проти, підійди до рішення відповідально, уважно вислухай хірурга. Зверни увагу: у маммопластики, як і в будь-якій операції, є свої ризики.

Після процедури

Все-таки зважилася на операцію? Щоб звести можливість ускладнень до мінімуму, важливо регулярно відвідувати хірурга — кожні три місяці після встановлення імплантів, а при появі будь-яких неприємних відчуттів у грудях — не чекаючи цього терміну. Крім того, щорічно після хірургічного втручання рекомендується проводити УЗД молочних залоз (інші аналізи – за показаннями).

Важливі поради

Пластика грудей: що важливо запитати у лікарів до операції

До кожного виду операцій на молочній залозі є певні рекомендації.

Збільшуюча (аугментаційна) мамопластика

Доступ може бути по нижньому краю ареоли або в підгрудній складці, під час операції хірург підсікає велику грудну м'яз для формування субмускулярної кишені (для імпланту). По завершенні операції хірург надягає на пацієнтку компресійну білизну, носити яку потрібно 1 місяць. Білизна забезпечує фіксацію імпланту та великого грудного м'яза, а також обмежує зону поширення набряку. Сон суворо на спині протягом 1 місяця. Як і за будь-якої операції, необхідно обмежити фізичні навантаження, виключити підняття рук вище плечового пояса, носіння тяжкості та різкі рухи. Фітнес та спорт відновлюють через 3 місяці. Для кращого формування рубців рекомендується використання силіконових пластирів. Загалом період реабілітації після маммопластики займає 6 місяців.

Зменшуюча (редукційна) мамопластика

Рекомендації ідентичні описаним вище. Незважаючи на те, що дана операція більш широка та складна, ніж аугментаційна маммопластика, болючість у післяопераційному періоді незначна. Ціною цієї операції є якірний рубець, який залежно від індивідуальних особливостей пацієнтки формується практично непомітним.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua