Єлизавета: значення імені, характер та доля для дівчинки

Вибираючи ім'я для своєї дочки, батьки хочуть дізнатися, яким характером наділить вона їхню дитину. Це також впливає на подальшу долю дівчинки. Одним із популярних імен є Єлизавета. Воно має давньоєврейське коріння, але при цьому воно є і в Святцях. Вважається, що це ідеальний вибір для дівчаток, які народилися влітку. Значення імені Єлизавета буде розглянуто далі.

Загальне тлумачення

Що означає ім'я Єлизавета? З давньоєврейської мови вона перекладається як «заклинаюча Богом» або «Бог мій обіцяв». Це ім'я користується популярністю не лише в Україні, а й за кордоном. У рейтингах популярності воно посідає щороку 7-8 місце. На кожну тисячу дівчат це ім'я обирають для 34-38 новонароджених.

Іншими словоформами цього імені є Ліза, Лизонька, Лизунька, Лизочка, Лизочок. Англійськими аналогами є Елізабет, Єлисавета, Елісавета.

Єлизавета: значення імені, характер та доля для дівчинки

Особливе впливом геть долю дівчинки має ім'я Ліза. Значення імені та долю її носительки слід розглянути батькам перед тим, як вибрати його. Така дівчина поводитиметься дійсно «по-царськи». Головною її якістю є владність. Ця дівчина прагнутиме наказувати. Вона намагається обійняти посаду керівника. У дівчат із таким ім'ям гострий розум, раціональне мислення.

Якщо перший шлюб Єлизавети розпадеться, вона не переживатиме з цього приводу. Вона вийде заміж вдруге без жалю про минуле.

Розглядаючи, що означає ім'я Єлизавета, слід зазначити, що воно є у Святцях. Іменини вона відзначає двічі на рік. Вперше ця подія припадає на 1 травня (18 квітня за старим стилем). Це день присвячений преподобній Єлизаветі-чудотвориці. Вона вела чернече життя, була сестрою в монастирі і вчила остерігатися зломовства, брехні та лукавства. Преподобна Єлизавета виганяла бісів і зцілювала хворих на молитви.

Вдруге іменини святкуються 18 вересня (5 вересня). Покровителькою цього дня є свята праведна Єлизавета, мати благочестива, яка народила св. Іоанна Предтечу. Вона також була сестрою св. Анни, матері Пресвятої Діви. Свята Єлизавета померла у пустелі. Тут вона ховалася з Іваном від армії царя Ірода.

Цьому імені відповідає знак зодіаку Діва, а планета – Прозерпіна. Колір імені – бузковий, а дерево – бузок. Каменем-талісманом цього імені є аметист.

Характер

Особливим характером наділяє свою володарку ім'я Єлизавета. Значення імені дівчини неоднозначне. З одного боку, вона примхлива, її краще не виводити із себе. Але, з іншого боку, її завзятість дозволяє досягати поставленої мети. Ця дівчина категорична у своїх судженнях. Улюбленим словом Єлизавети є «ні».

Єлизавета: значення імені, характер та доля для дівчинки

Це владна натура, яка намагається створити навколо себе своє невелике королівство. Тому багато кому важко спілкуватися з такими дівчатами. Єлизавета може бути незадоволена відсутністю покірності з боку оточуючих. Через це вона може одночасно змінити своє життя. Це може стосуватися як професійного, так і особистого життя. Але в цьому рішенні Ліза зазвичай не помиляється.

Розглядаючи особливості імені Єлизавета, значення імені та долю його володарки, варто відзначити, що своє справжнє кохання вона знаходить не відразу. Перебравши безліч шанувальників, вона знаходить свого коханого у старшому віці. Чоловіка Ліза залишається вірною навіть після його смерті.

У дитинстві вона цікава, любить грати у рухливі ігри. Вона смішна і непосидюча. Але може і спокійно посидіти, слухаючи казку, розглядаючи книжці кольорові картинки. У школі цю дівчинку люблять за вміння дружити, а також веселий вдачу. Ліза добре вчитиметься, тільки якщо вчитель зможе зацікавити своїм предметом.

Разом із подружками вона записуватиметься у різні гуртки. Це може бути будь-що, наприклад, танці, рукоділля, спорт і т. д. Але по-справжньому дівчинка довго нічим не захоплюється. Вміє все, але потроху.

Стаючи старшим, дівчинка починає планувати своє майбутнє. Вона уявляє себе лікарем, мандрівницею, кінозіркою і т. д. Також вона уявляє собі чудове весілля з нареченим дивовижної краси, а також ідеальне сімейне життя. Ця дівчина вміє дотримуватися своїх інтересів, наполеглива. Але якщо зустріне серйозну відсіч, відступає.

Позитивні та негативні риси характеру

Як позитивними, і негативними рисами характеру наділяє свою володарку ім'я Ліза. Значення імені дозволяє передбачити, як дівчина поводитиметься у тій чи іншій ситуації. До позитивних рис її характеру відносяться допитливість та веселий характер. Це чарівна дівчина, яка подобається оточуючим. При цьому вона рухлива, енергійна.

Єлизавета: значення імені, характер та доля для дівчинки

Єлизавета завжди прагне досягти поставленої собі мети. Це людина з активною життєвою позицією. Це тямуща дівчинка в юному віці. У неї розвинене логічне мислення. Ця дитина схильна до точних наук.

Стаючи старшим, дівчина прагне розширювати коло свого спілкування. І для цього вона має особливий талант. Лізи добре знаходять спільну мову з новими людьми. У спілкуванні вони не позбавлені здорового почуття гумору, що має в своєму розпорядженні співрозмовника, роблячи його більш відкритим у спілкуванні.

Також варто зазначити ще кілька позитивних аспектів значення Єлизавети. Ім'я Єлизавета наділяє свою володарку щедрістю. Вона готова віддати останнє. Але за нечесної поділки ця дівчина свого не проґавить.

Негативними рисами характеру є надмірне, хворе самолюбство та егоїзм. Також це дуже уразлива натура. Ця дівчина може робити імпульсивні, необдумані вчинки. При цьому вона потребує уваги оточуючих. Вона всіма силами намагається бути у центрі подій. Єлизавета привертає увагу всіма силами, потребуючи схвалення і похвали.

Ця дівчина звикла бути першою, вона не любить програвати. Бажання оточуючих вона практично ніколи не бере до уваги. Ліза не любить підкорятися правилам. У школі через це можуть бути проблеми. У підлітковому віці у неї розвивається комплекс неповноцінності, оскільки вимоги себе у цієї дівчинки дуже великі. Вона хоче бути найкращою. У цьому Ліза який завжди враховує власні можливості.

Дитинство та підлітковий вік

Розглядаючи значення імені Єлизавета, характер і долю його власниці, варто відзначити, що в дитинстві вона має особливі риси. У ранньому дитинстві дівчинку переповнюють емоції, а також непередбачувані та не завжди позитивні ситуації. Причина тому – її специфічний, невгамовний характер.

Єлизавета: значення імені, характер та доля для дівчинки

У малюку поєднуватиметься безліч несумісних особливостей. Так, вона буде емоційна, доброзичлива, запальна та працьовита. При цьому дівчинка буде примхливою, але доброзичливою, впевненою у своїй чарівності. Дівчинка виявлятиме також планомірність, але й одночасно непередбачуваність.

Вгадати, якою буде наступна дія цієї дитини, неможливо. Вивчаючи таємниці, значення імені Єлизавета, характер цієї дівчинки варто відзначити її допитливість. Ця дитина відкрита для світу, любить спілкуватися як з однолітками, і старшими людьми. Вона підтримає будь-яку тему навіть у ранньому віці.

У батьків такої дівчинки багато приводів переживатиме. Вона не сидить на місці та любить пригоди. Але вони зазвичай закінчуються благополучно. Агресія і примхість цієї дівчинки не виникають так. Батьки можуть зрозуміти, що викликала така поведінка їхньої доньки, і знайти вихід із ситуації.

У підлітковому віці Ліза має непередбачуваний, але позитивний характер. Вона працелюбна, цілеспрямована та енергійна. Ліза планомірна, активна та доброзичлива. Її відрізняє життєрадісність та відмінні задатки організатора. Це лідер за своєю натурою. Недоліком її у підлітковому віці є запальність. Через це дівчинка може сваритися з друзями. Але вона завжди готова визнати свою провину, якщо справді виявилася неправою.

Часто Єлизавета поспішає у своїх судженнях та висновках. Це призводить до неправильних рішень, помилок. Але при цьому дівчина в підлітковому віці має сильний характер. Вона не зупиняється ні перед чим при досягненні своєї мети. Але при цьому моральних принципів вона не зневажає.

До навчання Ліза виявляє інтерес лише тому випадку, якщо предмет передбачає виявляти розумові здібності. Нудьгу вона не переносить. Ліза любить точні науки, предмети, в яких вона може проявити себе та свою унікальність. Найчастіше Єлизавета навчається добре. У цьому їй допомагають витримка, старанність та відповідальне ставлення.

Особисте життя

Особливості характеру дівчини, яку назвали Єлизаветою, значення цього імені слід докладно розглянути. У цієї дівчини складаються добрі стосунки:

  • з Андрієм;
  • Вадимом;
  • Олександром;
  • Григорієм;
  • Іваном;
  • Михайлом;
  • Любомиром;
  • Серафимом;
  • Ярославом.

Але складними будуть стосунки з Віктором, Леонідом, Валентином, Станіславом та Левом.

Ім'я Єлизавета наділяє свою володарку закоханістю. Але вона вміє підкоряти емоції розуму. У сімейному житті для неї на першому місці завжди знаходяться мир та добробут. Почуття для неї другорядні. Вона навіть може заплющити очі на невірність чоловіка, якщо сім'я нічого не втрачає в матеріальному плані.

Єлизавета: значення імені, характер та доля для дівчинки

Вміння спілкуватися з людьми призводить до заміжжя в ранньому віці. У цієї дівчини завжди багато шанувальників. Зазвичай перший шлюб у неї виявляється невдалим. Набравшись досвіду, Ліза ставитиметься до вибору партнера більш розважливо. Другий шлюб буде вдалим. Коханого чоловіка Єлизавета завжди зможе зрозуміти. Також вона зможе знайти необхідну форму спілкування з ним. Тільки зі своїм чоловіком, якому Ліза повністю довіряє, вона зможе насолоджуватися інтимною близькістю.

З господарськими турботами ця дівчина справляється весело та легко. Вона любить гостей і разом із чоловіком ходить до їхніх спільних друзів. Розваги для неї стоять на другому плані. Сім'я найважливіше. Це віддана, вірна дружина та любляча мати. Дітей вона дуже любить.

Часом її може відвідувати смуток, що, можливо, вона не досягла чогось хотіла. Дитячі мрії спливають у її пам'яті. Але насправді у цієї дівчини все гаразд. У неї прекрасний чоловік і діти, які її люблять. Вона має навіть більше, ніж мріяла у дитинстві.

Єлизавета як мати

Розглядаючи значення імені Єлизавета, слід зазначити, що вона буде гарною матір'ю. Можливо, вона не здатна присвятити себе повністю, без решти дітям. Але в будь-якому випадку вони не потребуватимуть її піклування та уваги. Єлизавета потребує особистої свободи. Але своїх малюків вона не залишить без турботи та уваги. Вона обдаровує їх материнською любов'ю, давши їм максимальну увагу, яку вона лише здатна.

Єлизавета: значення імені, характер та доля для дівчинки

Це добра та весела матуся, яка щедро обдаровує дітей своєю турботою. Вона рухлива та господарська. З такою мамою діти не нудьгують. Вони весело проводять час разом. При цьому жінка з ім'ям Ліза завжди знаходить баланс між розвагами та вихованням. Вона вирощує у дітях найважливіші якості особистості. Вона навчить їхню відповідальність, самостійність, обов'язковість. Її малюки обов'язково стануть працелюбними та цілеспрямованими людьми.

Але її чоловік також має брати активну участь у вихованні їхніх дітей. Якщо вона помітить, що чоловік не піклується про малюків, Ліза його покине. Вона не зможе жити із чоловіком, який не здатний приділити дітям належної уваги.

Таланти, робота

Значення імені Ліза варто розглянути для професійної сфери діяльності цієї дівчини. Вона мало серйозно ставиться до вибору своєї майбутньої професії. Дівчина ця живе сьогоденням. Її плани життя часто є просто ілюзією.

Єлизавета: значення імені, характер та доля для дівчинки

У цьому Ліза наділена від природи сильним характером. Тому вона може досягти успіху практично в будь-якій сфері діяльності. Але батьки повинні з дитинства привчити дівчинку добиватися своєю працею. Сфера діяльності батьків багато в чому визначає майбутнє покликання Лізи. Часто ця дівчинка обдарована музично. Вона може присвятити своє життя мистецтву, стати викладачем співу, регентом церковного хору тощо.

До грошей дівчинка ставиться суперечливо. Вона може витрачати їх бездумно, то надто їх збирати. Найчастіше значення імені Ліза наділяє свою володарку розважливістю та прагматичності. Але така характеристика характеру згладжується почуттям гумору цієї дівчини. Завдяки йому вона знаходить вихід із багатьох ситуацій.

Ці особи спостережливі та вміють проводити ретельний аналіз побаченого. Але уява зазвичай не настільки сильно, як їхній розум. Тому вигадати щось нове такій дівчині складно. Найчастіше вони користуються наявними напрацюваннями. Нерідко Єлизавети видають чуже ноу-хау за власну ідею.

Щоб діяльність цієї дівчини була плідною, їй потрібно знати, який результат принесе її робота, якою буде її винагорода. Вона не звикла займатися діяльністю, яка не може не принести у майбутньому прибутку.

Ліза добре проявляє себе у професіях, де потрібна комунікабельність. Також вона може реалізувати себе в електронній промисловості, бути педагогом.

Здоров'я

Які особливості має значення імені Єлизавета? У дитинстві ця дитина довго звикає до будинку. Ліза плаксива, але до року практично не хворіє. Тільки під час прорізування зубів може підхопити респіраторну інфекцію. До цих захворювань дитина з таким ім'ям має схильність.

На вітрянку Ліза хворіє в юному віці. Також вона схильна до вірусних захворювань. У ясла цю дівчинку не варто віддавати, оскільки імунітет у неї слабкий. У деяких дівчаток з цим ім'ям є схильність до ревматизму та хвороб серця. Навіть у юному віці у неї можуть бути шуми у серці.

Часто з'являється діатез від шоколаду, цитрусових. У віці до року маля може перехворіти на краснуху. Також можуть спостерігатися труднощі з відходженням газів, тому слід приймати відповідні препарати за призначенням лікаря. У Ліз переважно третя група крові. Ранки і садна у них гояться довго.

Так як у цих дівчаток слабке здоров'я, вони повинні дотримуватись певного режиму дня.

Розглядаючи значення імені Єлизавета, слід зазначити, що обмін речовин передається їй у спадок від матері. Важливо стежити за харчуванням дівчинки. Інакше може розвинутись гастрит. Нервова система нестійка. Може розвинутись невроз, бувають депресії. Часто бувають порушення вестибулярного апарату. Таку дівчинку (особливо у юному віці) заколисує у транспорті будь-якого типу.

У зрілому віці може страждати на захворювання підшлункової залози. Перші пологи можуть бути тяжкими. Вдруге все проходить легко. У старості у неї падає зір та розвивається варикозне розширення вен.

Вплив пори року

Характер дівчини з ім'ям Єлизавета залежить також від пори року, коли вона була народжена. Якщо дівчинка з'явилася на світ у літні місяці, вона буде душею компанії. З подругами вона буде серйозною, стриманою. Вона шукатиме собі супутника життя з неординарним характером. Це має бути творча людина, чуйна і добра.

Дівчина з ім'ям Ліза, народжена навесні, дуже добра, але при цьому вразлива. Вона буде щирою, але уразливою. Через таку особливість характеру у весняної Єлизавети мало друзів. Чоловік такої дівчини має бути терплячим і відданим.

Ліза, яка народилася взимку, має чудове почуття гумору. Це допомагає їй переносити всі тяготи та негаразди з легкістю. Зимові Лізи товариські та добродушні. Вони стримані та серйозні. У своєму чоловікові цінують чесність та терплячість, а також іронічність до самого себе.

Якщо Ліза народилася восени, вона стане надійною, практичною особистістю. У неї буде вольовий характер. Родичі, близькі люди на неї завжди зможуть покластися. До багатьох людей ці дівчата ставляться із недовірою. Це стосується і шанувальників. Чоловік повинен постаратися, щоб завоювати довіру та кохання цієї дівчини.

Висновок

Якщо батьки хочуть назвати свою дитину Єлизаветою, вони зроблять правильний вибір. Це гарне, витончене ім'я, яке наділене благозвучністю та благородством. Доля дівчинки з таким ім'ям буде щасливою, хоч і не позбавленою певних труднощів. Ліза їх зможе подолати із властивим їй почуттям гумору. Характер Лізи хоч і має деякі негативні риси, але має також і переваги.

Це відоме ім'я, яке подобається багатьом батькам. Але при цьому воно трапляється досить рідко. Тому можна не боятися, що в класі з вашою дочкою навчатиметься ще кілька Єлизавет. Це красиве ім'я поєднується з багатьма по-батькові. Воно приносить щастя своїй володарці, коли вона зможе набратися досвіду.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua