Ім'я Адольф: значення, походження, характер. Відомі люди з ім'ям Адольф

В імені Адольф непроста доля, воно користувалося популярністю в Німеччині та Швеції в XVII-XVIII століттях, рідше зустрічалося у наступний час. А потім відбулися події, після яких люди почали відмовлятися від нього. Друга світова війна та Адольф Гітлер стали причиною того, що одне звучання цього імені викликало у людей негативні емоції. На довгі роки після цих подій хлопчиків у різних країнах припинили так називати. Значення імені Адольф розглянемо у статті.

Походження

Це чоловіче ім'я німецькою мовою має написання Abolf (Адольф). Переклад імені звучить як «шляхетний вовк». Сталося воно від двох давньонімецьких слів: abal – що означає “шляхетний”, і wolb – “вовк”.

Ім'я Адольф: значення, походження, характер. Відомі люди з ім'ям Адольф

Існує кілька варіантів німецького імені Адольф – Адольфо, Адолф, Адольрус. Вони використовуються найчастіше. Крім того, можна почути варіанти: Адо, Аді, Дольф, Альф. Однозначно походження імені Адольфа – німецьке. Одна з найдавніших його форм звучить як Атаульф.

Вплив імені на характер

Чоловіки з такою назвою бувають яскравими особистостями зі складним владним характером. Адольф має здібності до організаторської діяльності, але найбільших висот досягає у разі, коли йому надано повну свободу дій. Яскраво виражені лідерські якості.

Адольф – німецьке ім'я, одна з головних рис якого – волелюбність. Ще в ранньому дитинстві дитина, названа цим ім'ям, не терпить примусу, не виносить найменшої критики, спрямованої на неї. На людей із цим ім'ям неможливо тиснути, змушувати щось робити. Дитина може уважно вислухати поради та пропозиції, але її думка найважливіша. Вже в дитинстві він не підпадає під вплив інших.

Чоловіки з таким ім'ям мають таємничість, унікальну здатність впливати на оточуючих, вести їх за собою. Не вміють програвати, не терплять критики, йдуть до мети найкоротшим шляхом, не помічаючи труднощів.

Ім'я Адольф: значення, походження, характер. Відомі люди з ім'ям Адольф

Допитливість, творчий початок, розвинена фантазія – важливі риси характеру чоловіка з цим ім'ям. У будь-якому віці він може пуститись у пригоди. Завдяки розвиненій фантазії, Адольф стає автором винаходів у різних галузях.

Акуратність, організованість – сильні сторони характеру. Будь-яку справу цей чоловік намагається виконати ідеально. Все у своєму житті планує заздалегідь, особливо ретельно. Захоплення та роботи Адольф відданий до фанатизму. Чудовий друг. З ким підтримувати близькі стосунки – обирає сам.

Адольф у дитинстві

Характер імені Адольф у дитини починає виявлятися у ранньому дитинстві. Батькам доводиться боротися із упертістю маленького хлопчика. Він вважає, що його думка є найправильнішою. Він негативно ставиться до будь-яких зауважень, бурхливо реагує на критику на свою адресу. Дитина більше прив'язана до матері, а риси характеру в неї більше від батька.

Активність, допитливість – основні якості. Хлопчик багато читає, добре вчиться. За сміливість, чесність його поважають однолітки. Ораторські здібності, вміння переконувати роблять його лідером у будь-якому колективі. Він має нестандартний погляд на світ. Його ідеї завжди оригінальні, він здатний вести у себе людей. Він із великим захопленням займається спортом.

Ім'я Адольф: значення, походження, характер. Відомі люди з ім'ям Адольф

При всіх цих рисах характеру дитина, що носить ім'я Адольф, прихована і вразлива. Він не вміє і не про щось проситиме. Батькам важко буде впоратися з характером хлопчика на ім'я Адольф. Прийде докласти чимало зусиль для його виховання.

Здоров'я

Чоловіки, які мають ім'я Адольф, найчастіше відрізняються відмінним здоров'ям. Вони активно та із захопленням займаються спортом. Їм бажано більше часу проводити на свіжому повітрі, особливо у сонячні дні. Рекомендується відпочинок на узбережжі моря. Обов'язково слід стежити за роботою ендокринної системи.

У Адольфа немає проблем із сексуальним потягом, але він не прихильник випадкових зв'язків. Ніколи не йде на поводі у чуттєвих поривів, контролює себе та свої бажання.

Захоплення, хобі

Адольфи допитливі, з великим захопленням читають книжки. З видів спорту найчастіше обирають футбол, шахи, настільний теніс. Із задоволенням роблять щось своїми руками. Велику радість приносить їм заняття нумізматикою.

Кар'єра та професії для Адольфа

У будь-якій діяльності вони дуже успішні. Знамениті Адольфи, які здобули славу в політиці, дипломатії, медицині, літературі, музиці, економіці, бізнесі. Успіх чекає на них у будь-якій науковій діяльності. Володарів цього імені неодноразово нагороджували Нобелівською премією. Працьовитість, сила характеру, потяг до нових знань дозволяють Адольфам легко підніматися кар'єрними сходами.

Ім'я Адольф: значення, походження, характер. Відомі люди з ім'ям Адольф

З них виходять чудові керівники, здатні вести за собою людей. У кар'єрі для Адольфа важливе визнання його успіхів та досягнень, фінансова стабільність.

Сім'я та супутниця життя

Чоловік з ім'ям Адольф багато сил і часу приділяє кар'єрі, роботі, де досягає успіху, часто стає керівником. На сім'ю у нього не залишається сил, вона йому необхідна як «тиха гавань», де можна відпочити від щоденної суєти. Тому шлюб буде вдалий, якщо він вибере за дружину тиху, домашню жінку.

Адольф не терпить конфліктів у сім'ї, у стосунках із коханою дівчиною. У будинку йому потрібна спокійна та затишна атмосфера. Якщо його дружина може це забезпечити, вона отримає вірного, вдячного супутника життя. Займатися будинком Адольф не буде, те саме стосується і виховання дітей. Він любитиме їх, але ростити доведеться дружині. Чоловік вважає, що турбота про дітей – виключно жіночий обов'язок. У шлюб чоловіка з ім'ям Адольф найчастіше одружуються. У сімейних відносинах найбільше цінують свій комфорт.

Розповсюдження імені

Ім'я було поширене XVII-XVIII століттях у Швеції. За архівними даними, відомо, що ім'я Адольф носили кілька ченців. Після Другої світової війни на ім'я було накладено негласну заборону. Сучасних німців називають Адольфами дуже рідко, але зустріти їх все ще можна. Для підтвердження цього факту наведемо статистичні дані: у 2006 році із 277 000 хлопчиків Адольфом став лише один. Сьогодні в Швеції таке ім'я дітям не дають.

Ім'я Адольф: значення, походження, характер. Відомі люди з ім'ям Адольф

В Україні до Другої світової війни ім'я зустрічалося не часто. У 40-ті роки XX століття, з початком війни, більшість чоловіків, названих цим ім'ям, змушені були змінити його.

Іменини Адольфа

Ім'я Адольф не дається дитині при хрещенні, її немає у списках православних та католицьких святців. При хрещенні хлопчику потрібно вибрати інше чоловіче ім'я.

Відомі люди

Великий слід в історії, науці, політиці та мистецтві залишили люди, які мали ім'я Адольф.

Політики та представники правлячих династій:

 • Адольф Нассаускій (1817-1905) – герцог Нассау, великий герцог Люксембурзький;
 • Адольф Берлі (1895–1971) – відомий американський політик, дипломат, юрист;
 • Адольф Барський (1868–1937) – відомий політичний діяч;
 • Адольф Шерф (1890–1965) – політичний діяч, президент Австрії з 1957 р;
 • Адольф Гітлер (1889–1945) – фюрер, імперський канцлер Німеччини.

Ім'я Адольф: значення, походження, характер. Відомі люди з ім'ям Адольф

Представники творчих професій:

 • Адольф Адан (1803-1856) – французький композитор, творець музичних творів: “Жизель”, “Корсар”, “Пірат”, балетів та опер;
 • Адольф Ваббе (1892-1961) – жив та працював в Естонії, відомий як живописець та графік;
 • Адольф Сакс (1814-1894) – бельгійський диригент, винахідник саксофона, саксгорна.

Відомі люди, які займаються наукою:

 • Адольф Бастіан (1826-1905) – німецький лікар, етнограф, відомий своєю ідеєю про єдність людської психіки, став фундатором Берлінського музею народознавства;
 • Адольф Байєр (1835-1917) – німецький вчений, який займається органічною хімією, 1905 року йому було вручено Нобелівську премію;
 • Адольф Вагнер (1835–1917) – німецький економіст;
 • Адольф Енглер (1844-1833) – ботанік, один з авторів фундаментальних довідників з цієї науки;
 • Адольф Ерман (1854-1937) – німецький історик, який займається історією, релігією, культурою Єгипту, автор давньоєгипетського словника;
 • Адольф фон Штрюмпель (1853–1925) – відомий у всьому світі німецький терапевт, невропатолог;
 • Адольф Бутенандт (1903-1995) – німецький хімік, біохімік, нагороджений Нобелівською премією у 1939 році, він перший виділив, синтезував статеві гормони.

Ім'я Адольф: значення, походження, характер. Відомі люди з ім'ям Адольф

Відомі люди, які проживають в Україні:

 • Адольф Берже – російський вчений, який займається археологією, історією; автор «Персько-французького словника»; більшість його досліджень присвячена Кавказу;
 • Адольф Бартоломей (1934) – російський вчений, відомий своїми розробками у галузі будівельної механіки;
 • Адольф Фрейберг (1930) – російський письменник, який працює під псевдонімом Аркадій Давидович, велику популярність набув завдяки афоризмам, яких видав понад 60 тисяч;
 • Адольф Шапіро (1939) – відомий артист, режисер, був постановником спектаклів у театрах Москви, Риги, Таллінна.

Унікальна доля цього імені. Політика та дії однієї людини Адольфа Гітлера призвели до того, що звучання цього імені викликає у людей негативну реакцію. Після війни багато хто відмовився від цього імені. Нині новонароджених так практично ніде не називають.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua