Олександр: значення імені, скорочена форма, характеристика, доля та сумісність імен

Яке значення має ім'я Олександр? Звідки воно прийшло до нас? Яку загадку таїть? Відповіді на ці питання становлять інтерес для чоловіків, яких так звати. Також стане в нагоді ця інформація мамам та татам, які обирають ім'я для новонародженого сина. Отже, що їм потрібно знати?

Яке походження та значення імені Олександр?

Спочатку варто розібратися в тому, звідки воно взялося і що означає? Яке походження та значення імені Олександр? Дослідникам вдалося встановити, що воно має давньогрецьке коріння. Утворилося ім'я двох слів. “Алекс” на нашу мову перекладається як “захисник”, а “андрос” означає “чоловік”. Очевидно, що дослівний переклад імені звучить як «мужній захисник».

Олександр: значення імені, скорочена форма, характеристика, доля та сумісність імен

У минулі часи ім'я Олександр було статусним. Його давали римським папам, королям, представникам вищого стану. Простолюдина спочатку так не називали, ім'я поширилося серед простих ремісників вже пізніше.

Скорочена форма

Скорочена форма імені Олександр – ім'я Сашко. Значення імені змінюється від того, яка форма використовується. Також друзі та родичі можуть віддавати перевагу іншим варіантам скорочення. Саня, Алекс, Шура, Сашка, Санька, Сашок, Шрік, Санек – лише деякі з них.

Астрологія

З погляду астрології імені допомагають:

 • Планета-покровитель – Венера.
 • Знак Зодіаку – Телець.
 • Камінь-талісман – олександрит.
 • Рослина-талісман – гладіолус.
 • Дерево-талісман – каштан.
 • Тотемна тварина – бик.

Сприятливий день для носія імені – п'ятниця, а сприятливий колір – блакитний.

В дитинстві

Як поводиться в дитинстві володар описуваного імені? Значення імені Саша для дитини є інтересом для батьків, які так назвали або хочуть назвати свого сина. Хлопчик відрізняється допитливістю, легко засвоює нові знання. З перших років життя він тягнеться до творчої діяльності. У нього може виявитися талант до живопису, співу тощо. У Сашка дуже розвинена фантазія, він може побачити просту річ і вигадати цілу історію, з нею пов'язану.

Олександр: значення імені, скорочена форма, характеристика, доля та сумісність імен

Ще в дитинстві Олександр встигає зарекомендувати себе як володар непоганих вольових якостей. У колі ровесників може взяти він роль лідера, маніпуляції піддається погано. Оригінальне мислення дозволяє Саші завжди перемагати у суперечці. Цей хлопчик навіть викладачів може поставити в глухий кут.

Підліток

Як поводиться цей хлопець у підлітковому віці? Значення імені Саша продовжує впливати на свого володаря. З кожним роком стає все більш цілеспрямованим, демонструє особливу завзятість у виконанні поставлених завдань. У колективі однолітків Сашко почувається затишно. Конфлікти він провокує рідко, проте піддаватися маніпуляції також не буде.

У підлітковому віці Олександр практично не суперечить батькам, чим вигідно відрізняється від своїх ровесників. Однак матері та батькові не варто тиснути на сина, краще надати можливість розвиватися самостійно.

Важливо, щоб Сашко-підліток не мав доступу до алкоголю. Раннє знайомство зі спиртними напоями може створити власнику імені багато проблем у майбутньому. Батьки обов'язково повинні підштовхнути сина до занять спортом, це позитивно позначиться на його здоров'ї.

Дорослий

Що ще у значенні чоловічого імені Олександр? Впевнений у собі, владний, наполегливий, хоробрий – так можна коротко описати дорослого Сашка. Цьому чоловікові подобається ставити перед собою непрості цілі, а потім досягати їх. Чесність, справедливість – якості, які він має.

Олександр: значення імені, скорочена форма, характеристика, доля та сумісність імен

Олександр – людина, яка не любить розмінюватися на дрібниці. Він береться за важливі справи та впевнено їх виконує. За натурою Сашко є лідером, тому для нього важливо досягати поставленої мети. Йому неприємна думка про те, що хтось дізнається, що він зазнав невдачі. Це ж змушує Олександра позбавлятися недоліків, працювати над своїми слабкими сторонами. Цей хлопець ніколи не перестає займатися самовдосконаленням.

Значення імені Олександр свідчить про хоробрість, наполегливість свого володаря. Цьому чоловікові легко вдається надихати подвиги інших людей, захоплювати їх у себе. Не можна не відзначити і те, що з ним легко і зручно спілкуватися. Комусь Сашко може здатися легковажним, що пов'язане з живою уявою, яку наділила його природа.

Позитивні риси

Значення імені Олександра допомагає дізнатися позитивні якості, властиві його власнику:

 • Рішучість. Якщо Сашко ставить собі за мету, то не зволікатиме з її здійсненням. Він звик відкладати на потім важливі справи.
 • Незалежна вдача, волелюбність. Власник імені практично не піддається маніпуляції. Натомість сам він легко впливає на оточуючих, надихає їх на подвиги та звершення.
 • Великодушність. Розповідаючи все про ім'я Олександра, не можна не відзначити здатність його власника прощати людей. Сашу не можна назвати мстивим, він не роками мріятиме розрахуватися зі своїми кривдниками. Однак навряд чи ця людина забуде зраду. Дружба відіграє дуже важливу роль у його житті, цього ж він чекає і від інших.
 • Гострий розум. Олександр від природи наділений живим та гнучким розумом, легко засвоює нові знання. Завдяки своїй навчальності цей чоловік здатний досягти успіху практично в будь-якій сфері.

Негативні риси

Розповідаючи все про ім'я Олександр, не можна залишити без уваги і негативні риси його власника. Сашко, звичайно ж, не складається з одних достоїнств, є й певні недоліки.

Запальність – негативна риса, з якою Олександр нічого не може вдіяти. Чоловіка, якого так звати, досить легко вивести із себе. Дратівливість може стати перешкодою на шляху до успіху, Сашко постійно змушений боротися із цим.

Схильність до пафосу – ще одна якість, яка може не подобатися людям цього чоловіка. Олександр знає за собою таку слабкість і намагається з нею впоратися. Проте вдається йому це далеко не завжди. Також не можна не згадати і скупість цієї людини. Олександр знає ціну грошам, вміє заощаджувати їх. Однак іноді його спроби скоротити витрати виходять за межі розумного.

Доля

Що чекає на володаря імені Олександр? Значення імені та доля його власника пов'язані. З найбільшою ймовірністю цього чоловіка має стати дбайливим батьком сімейства і досягти небувалих кар'єрних вершин. Можливо, що він почне свою справу і досягне успіху в цьому.

Олександр: значення імені, скорочена форма, характеристика, доля та сумісність імен

Олександр – людина, яка ніколи не буде нехтувати сім'єю заради роботи. Цей відповідальний хлопець завжди готовий допомогти близьким людям, прагне дбати про них. Він живе у своєму світі, проте ніколи не відривається від реальності. У Олександра завжди є мета, до якої він прямує. Якщо він чогось потребує, то знайде спосіб отримати це.

Що ще можна розповісти про значення імені та долю Олександра? Ім'я наділяє свого власника прагненням до постійних пошуків себе. Сашко намагається розвинути свої переваги, позбутися недоліків. Поліпшити цей хлопець прагне не лише себе, а й оточуючих.

Вибір професії

Яка професія підходить Олександру, значення імені, характер та доля якого розглядаються у цій статті? Складно назвати сферу, в якій не зможе досягти успіху цей чоловік. Він легко засвоює нові знання, не боїться братися за справи, в яких мало що тямить, оскільки швидко знається на всьому процесі роботи.

Олександр: значення імені, скорочена форма, характеристика, доля та сумісність імен

З дитинства Сашко виявляє інтерес до складних та заплутаних речей, різноманітних механізмів. Цей хлопець може обрати шлях ученого, стати програмістом або розробником відеоігор. Йому подобається допомагати людям, наставляти їх на правильний шлях. Тому він має всі шанси стати добрим педагогом, політиком, соціальним працівником, психологом.

Значення чоловічого імені Олександр свідчить і тому, що його власник тягнеться до творчої діяльності. За наявності таланту Саша може пов'язати своє життя з музикою, живописом, дизайном. Ідеально йому підходить галузь драматичного мистецтва.

Бізнес

Олександр – людина, яка має всі шанси досягти успіху як підприємця. Він має лідерські якості, вміє надихати людей, захоплювати їх за собою. Відповідальність, працьовитість, цілеспрямованість – риси, які допоможуть йому у роботі.

Також Олександр може обіймати керівну посаду. Для своїх підлеглих він буде хай і суворим, але справедливим начальником. Цей чоловік завжди добивається свого, йому не важко буде захопити за собою колектив.

Секс

Значення чоловічого імені Олександр дозволяє дізнатися і про те, як ставиться його власник до сексу та любові. Чоловік, якого так звати, вміє розділяти ці два поняття. Кохання для нього є чимось вічним і глибоким. Секс же залишається всього лише швидкоплинним задоволенням, яке не заслуговує на особливу увагу. Нерідко він порівнює його зі спортом.

Домагатися жінки, що сподобалася, Олександру доводиться рідко. Він подобається протилежній статі, тож дівчата самі бігають за ним. У ліжку Сашко намагається доставити своїй партнерці максимум задоволення, з нього виходить одночасно ніжний та пристрасний коханець. Думок у тому, що може виявитися не так на висоті, власник імені навіть допускає.

Любов

Яку дівчину може закохатися хлопець на ім'я Олександр? Значення імені впливає і те, яких жінок воліє його власник. Йому подобаються енергійні, рухливі та волелюбні жінки. Важливо, щоб дівчина була розумна, мала почуття гумору.

Олександр: значення імені, скорочена форма, характеристика, доля та сумісність імен

Як правило, Сашко чекає на перший крок від жінки. Він переконаний у тому, що досить добрий, щоб сподобатися будь-якій представниці прекрасної статі. Якщо черговій кандидатці вдається привернути його увагу, він перетворюється на привітного і чарівного кавалера. Олександр готовий освідчуватися в коханні, обсипати компліментами та носити на руках. У такі моменти він щиро вірить у те, що ця жінка у житті назавжди.

Дівчина Олександра повинна не забувати про те, що свою незалежність ця людина ставить понад усе. Спроби вторгнення в особистий простір викликатимуть у нього подразнення. Якщо Сашко остигає до своєї жінки, то не витрачає часу на розмови. Він вважає за краще просто зникнути з її життя.

Шлюб, сім'я

Що означає ім'я Олександр, якщо говорити про його вплив на сімейне життя? Сашко – хлопець, якому протипоказано ранній шлюб. З найбільшою ймовірністю кохання всього свого життя він зустріне у віці 35-40 років. Звичайно, це може статися трохи раніше.

У своїй оселі Олександр щиро вважає себе головним. Він знайде щастя у шлюбі з жінкою, яка дозволить йому перебувати у цьому переконанні, підкорятиметься. Характер у цього чоловіка не простий, тому його дружині доведеться постійно згладжувати гострі кути. Дружині Олександра не варто побоюватися того, що він зраджуватиме їй. Якщо цей чоловік зустрічає власний ідеал, то зберігає йому вірність. Потрібно також пам'ятати про те, що зраду ця людина не пробачить. Він переконаний у тому, що відносини мають будуватися на взаємній довірі.

Олександр – чоловік, який встигає все. Він робить кар'єру, дбає про дружину, багато уваги приділяє вихованню дітей, встигає відвідувати батьків. Сім'я важлива для нього, проте родичі не повинні заважати йому почуватися головним.

Сумісність імен

На Олександра чекає щастя у шлюбі з Єлизаветою, Анастасією, Анною, Варварою, Марією, Надією, Людмилою, Наталією, Поліною, Оксаною, Любов'ю, Інною, Вірою, Тамарою. Звісно ж, є й жінки, котрі йому категорично не підходять. Катерина, Олена, Зінаїда, Лідія, Світлана – такі їхні імена.

Захоплення, хобі

Що ще можна розповісти цікавого про значення імені Олександра? Ім'я Олександра впливає і те, чим він захоплюється. З перших років життя Сашко тягнеться до творчості. У нього може виявитися талант до співу чи малювання. Якщо його розвивати, то захоплення може перетворитися на професію.

Олександр: значення імені, скорочена форма, характеристика, доля та сумісність імен

Олександр – хлопець, якого часто можна побачити із книгою в руках. Найбільшу перевагу він віддає фантастичній та історичній літературі, хоча може цікавитися й іншими жанрами. Також власнику імені подобається проводити час на природі, він може захоплюватись риболовлею. Важливу роль у житті цього чоловіка грає і автомобіль, він може багато уваги приділяти метушні з машиною.

Здоров'я

Що можна розповісти про значення чоловічого імені Саша, якщо говорити про здоров'я його власника? Цього чоловіка можуть переслідувати бронхіт, запалення легень. Йому категорично не рекомендується курити. Також Сашкові варто утриматися від вживання алкоголю, який може завдати колосальної шкоди його здоров'ю. Вразливим місцем цієї людини є шлунково-кишковий тракт. Батьки повинні приділяти максимум уваги харчуванню дитини, привчати її до корисної їжі.

Олександр схильний до травм. Йому можуть загрожувати вивихи, переломи, забиті місця. Дуже важливо, щоб він з дитинства займався спортом, також йому показано загартування.

Таємниця

Що ще корисно дізнатиметься про значення чоловічого імені Саша? Більшість людей знає Олександра як чарівну, дотепну та доброзичливу людину. Однак цей чоловік здатний і розлютитися, втратити контроль над собою. У такі моменти краще не намагатись вплинути на нього з позиції сили, це призведе до вкрай неприємних наслідків. Олександру категорично протипоказаний алкоголь, оскільки саме він найчастіше позбавляє його здатності до самоконтролю.

Гороскоп

Тлумачення імені Олександр залежить від того, під яким знаком Зодіаку народився його власник.

 • Овен. Цей чоловік – натура вкрай суперечлива. З одного боку, він прагне повної незалежності. З іншого – мріє про стабільність у житті. Кохання відіграє важливу роль для нього, проте вжитися з ним непросто. Нетерпимість до чужої думки, егоїзм, грубість – головні проблеми Олександра-Овна.
 • Тілець. Ця людина наділена внутрішньою силою, врівноважена, спокійна. Закохується він раз і назавжди, зберігає вірність своїй партнерці. З Олександра-Тельця виходить чудовий чоловік та батько. Проте є в нього і недолік – неймовірна впертість.
 • Близнюки. Чарівний, галантний – так можна коротко описати цього чоловіка. Він має великий успіх у протилежної статі, вміє доглядати, щедрий на компліменти. Постійність не входить до його переваг, домігшись об'єкта своєї пристрасті, він легко переключається на іншу жінку.
 • Рак. Цей чоловік дуже емоційний і слабкий, легко піддається чужому впливу. Найбільше йому бракує впевненості у собі. Також Олександру-Раку необхідно боротися з надмірною недовірливістю.
 • Олександр-Лев. Цей чоловік сильний фізично та духовно, зводить з розуму протилежну стать. Він категорично не сприймає критики, буває різким у висловлюваннях. Вірність входить до списку його переваг.
 • Діва. Порядність – головна риса цієї людини. Також варто згадати про те, що він не терпить суєти, уникає поспішних рішень, схильний до роздумів. Свої дії він завжди обмірковує.
 • Терези. Ця людина – невиправний романтик. Він прагне гармонії у всьому, з ним приємно спілкуватися. Навряд чи він підкорить кар'єрні висоти, але йому це й не потрібно.
 • Скорпіон. Цей чоловік входить до аматорів пригод. Непостійність – характерна його характеристика.
 • Стрілець. Замкненість, надмірна довірливість, уразливість – риси, які має ця людина. Усе життя може витратити на пошуки свого ідеалу жінки.
 • Козеріг. Цей чоловік понад усе ставить сімейні цінності. Відданість, надійність, обґрунтованість – такі його основні риси.
 • Водолій. Свобода відіграє важливу роль для цієї людини. Дружба для нього важливіша за кохання, сім'єю він обзаводиться вже в зрілому віці.
 • Риби. Вразливий, легко піддається чужому впливу, вразливий, схильний до депресій – такий чоловік.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua