Солодкість з родзинкою: що потрібно знати про користь гіркого шоколаду

Життя ласунів навряд чи можна назвати безхмарним. Але все може змінитися, якщо додати в раціон гіркий шоколад. Так чим корисний гіркий шоколад – розбираємося з Zmorshki.in.ua.

Солодкість з родзинкою: що потрібно знати про користь гіркого шоколаду

Фото: pixabay.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Горький шоколад – це продукт з високим вмістом какао. До його складу входять какао-боби, какао-масло і цукор. Зміст какао в гіркому шоколаді повинно бути не менше 70%. Різновид цього продукту відрізняється насиченим ароматом і специфічними смаком.

Саме в гіркому шоколаді міститься найбільша кількість поживних речовин. Гіркий шоколад багатий мінералами, такими як залізо, магній, цинк, мідь, марганець, містить вітаміни Е, деякі вітаміни групи В, а також антиоксиданти.

Користь гіркого шоколаду

Гіркий шоколад корисно вживати при захворюваннях серцево-судинної системи, так як знижується ризик розвитку інфаркту, інсульту. Флавоноїди, які містяться в какао, стимулюють вироблення оксид азоту – з'єднання, яке розширює кровоносні судини, що покращує кровотік і знижує артеріальний тиск.

Ласощі також допомагає знижувати рівень «поганого» холестерину в організмі. Крім того, флавоноїди і поліфеноли, присутні в гіркому шоколаді, можуть боротися з пошкодженням організму вільними радикалами. Саме ці речовини руйнують клітинні мембрани і викликають окислювальний стрес. Цей процес сприяє розвитку хронічних захворювань: онкології, діабету, хвороб очей.

Регулярне вживання гіркого шоколаду покращує функцію головного мозку і запобігає розвитку нейродегенеративних станів, таких як хвороби Альцгеймера і Паркінсона. Рекомендується є різновид цього продукту для поліпшення когнітивних функцій, наприклад, при зниженні пам'яті і концентрації уваги.

Ще гіркий шоколад корисний тим, що цінні речовини, що містяться в ньому, мають протизапальні властивості. Запалення – це частина природного імунної відповіді організму на дію патогенних мікроорганізмів. При хронічному запаленні уражаються життєво важливі органи в тілі людини.

Солодкість з родзинкою: що потрібно знати про користь гіркого шоколаду

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Як є гіркий шоколад

Незважаючи на корисні властивості гіркого шоколаду, необхідно знати міру при його вживанні. Безумовно, молочний та білий шоколад, містять більшу кількість цукру і жиру в порівнянні гірким. Але не варто забувати, що різновид будь-якого шоколаду залишається ласощами.

В середньому в 30 грамах гіркого шоколаду з масовою часткою какао 70-85% містяться:

калорійність – 170 ккал;

  • білки – 2 г;
  • жири – 12 г;
  • вуглеводи – 13 г;
  • клітковина – 3 г;
  • цукор – 7 м

Експерти рекомендують вживати гіркий шоколад з масовою часткою какао не менше 80%, щоб отримати максимальну користь для здоров'я. Добова норма шоколаду для здорових дорослих становить 20-40 грам.

Безумовно, якщо ви одного разу перевищили встановлену норму, то це ніяк не позначиться на здоров'ї. Але систематичне «переїдання» гіркого шоколаду може привести до несприятливих наслідків. Серед них: ожиріння, головні болі, збільшення рівня холестерину, скачки артеріального тиску.

Солодкість з родзинкою: що потрібно знати про користь гіркого шоколаду

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Кому корисний гіркий шоколад

Чоловікам і жінкам без проблем зі здоров'ям можна вживати гіркий шоколад кожен при дотриманні норми. Це допоможе боротися з важкими розумовими навантаженнями, стресовими ситуаціями, перепадами настрою. При підвищених фізичних навантаженнях цей показник можна злегка перевищити.

Літнім людям рекомендується включити в раціон харчування шоколад для підтримки когнітивних характеристик. Вагітним жінкам також корисно регулярно вживати ласощі. А от жінкам в період лактації та дітям до трьох років краще не вживати гіркий шоколад через ризик алергічних реакцій.

Протипоказання до вживання гіркого шоколаду

Гіркий шоколад є калорійним продуктом, тому людям з порушеннями обмінних процесів або ожирінням, варто вживати його з великою обережністю. Крім того, гірке ласощі протипоказано до вживання при підвищеному рівні цукру в крові.

При підвищеному артеріальному тиску, а також мігрені також не варто захоплюватися гіркого шоколаду. Справа в тому, що там містяться танін і кофеїн, які можуть привести до звуження судин, збудливості, порушити сон. Зокрема, не варто балувати себе цими ласощами ввечері.

Людям із захворюваннями травної системи не рекомендується налягати на гіркий шоколад. У складі продукту міститься кофеїн, який може стимулювати вироблення шлункового соку, розшити жовчні протоки.

Солодкість з родзинкою: що потрібно знати про користь гіркого шоколаду

Фото: pexels.com. Фотографія носить ілюстративний характер.

Корисні варіанти використання гіркого шоколаду

Щоб включити в свій раціон невеликі порції гіркого шоколаду, скористайтеся простими рекомендаціями:

  • До нарізаним фруктам додайте невеликі шматочки гіркого шоколаду. Ви отримаєте не тільки смачний, але і корисний десерт.
  • «Нудне» вівсянку можна «оживити», додавши в блюдо шоколадну стружку з гіркого шоколаду.
  • Очищені банани вмочити в розтоплений гіркий шоколад, відправити в холодильник. Через 20 хвилин ви отримаєте поживний і смачний десерт.

Сподіваємося, інформація, чим корисний гіркий шоколад, виявиться корисною для вас. Щоб отримати користь для здоров'я в довгостроковій перспективі, необхідно підходити з розумом до вживання гіркого шоколаду.

Лисовец Наталия
zmorshki.in.ua