Брайан – ім'я лідера

Що рухає нами під час вибору імені для своєї дитини? Деякі з нас ухвалили рішення ще давно. Інші люди проходять через спекотні суперечки з близькими доти, доки не закінчуються терміни подання документів. У темі сьогоднішньої публікації ми розповімо про значення імені Брайана. Можливо, і ви належите до тієї групи батьків, які дотримуються сучасної тенденції у виборі імені свого малюка на європейський манер. Крім того, ми розповімо вам, що означає ім'я Брайан. Можливо, саме таким незвичайним ім'ям батьки прагнуть забезпечити дитині таку саму незвичайну долю?

Брайан – ім'я лідера

Історія походження

Ім'я Браян має ірландське та англійське коріння. У перекладі з давньоірландської мови означає «пагорб», а в перекладі з давньобретонської – «гідність, повага». На сьогоднішній день ім'я набуло поширення на території таких країн, як Англія, США, Шотландія, Ірландія, Данія, Швеція, Франція. Ім'я досить старовинне, існує протягом однієї сотні років. За другою версією, означає «високий та шляхетний». У зменшувальній формі Браян звучить як Брай. З одного боку, походження імені овіяне таємницями та легендами, а з іншого — походження пов'язують із історичними традиціями.

Брайан – ім'я лідера

Характеристика та значення імені

Одна з найголовніших рис характеру володаря імені Брайан – це бажання (точніше, прагнення) завжди і домінувати в усьому. Бути першим, бути найкращим. Брайана не зупинять переваги суперника, його не збентежить ні фізична перевага, ні статус у суспільстві. Скоріше, це його розбурхає. Дасть йому стимул здобути перемогу.

Може здатися, що він схильний до необґрунтованого ризику, але насправді це не так. Домінування йому природно. Він схильний виявляти чільне становище стосовно людей. Не варто забувати, що кожен із нас певною мірою керує світом, головне — не робити це погано! Дитина ще не говорить, але вже керує батьками, собака – своїм господарем, камінь, що лежить на дорозі, керує автомобілем, що летить назустріч. Ім'я Брайан наділяє хлопчика, чоловіка і фізичною, і моральною стійкістю. З віком пріоритети не змінюються, змінюється лише «вагова категорія». Вони успішні, рішучі, енергійні. У їхній свідомості перемога є єдиною метою, природною для них, заслуженою та закономірною.

Швидше, краще, сильніше! — саме такий девіз характеризує якнайточніше носія красивого і яскравого носія імені Брайан. Користується заслуженим коханням у протилежної статі.

Брайан – ім'я лідера

І ім'я, і прізвище, і … топонім

Коли ми вивчаємо іноземну мову, нам, природно, хочеться більше дізнатися і про культурні традиції цього народу. Звична для нас схема – ім'я, прізвище, батьківщина – нетрадиційна для англійців та американців. У цих країнах ви можете зустріти носія імені Брайан, яке буде його першим ім'ям. Це означає, що звертаючись до нього, люди вимовляють це ім'я.

Можливо, у процесі спілкування ви можете дізнатися, що у нового знайомого друге ім'я — Браян, але всі звертаються до нього — Тоні. Не варто дивуватися, адже це друге ім'я, яке при спілкуванні не використовується. Але це ще не все. Браян може бути і прізвищем! Спочатку це і було прізвище, а ось використання її як ім'я прийшло до Англії традиційним шляхом від дворянських сімей. У процесі змішування англів, кельтських племен та франко-норманів сформувалася особлива система англійських імен. Ім'я Брайан англійською вимовляється однаково, тільки є два помітних між собою варіанти в написанні: Brian, Bryan. Як бачите, різниця лише у написанні однієї літери.

Зазначимо, що ім'я Брайан на території США можна зустріти як назву міста в Техасі та в Огайо, а в Джорджії та Оклахомі є округ Брайан.

Брайан – ім'я лідера

Висновок

На закінчення, підбиваючи підсумки сказаного, слід зазначити, що слід враховувати те середовище, де житиме дитина. Сьогодні в московських школах, тобто – у великих містах, не дивно зустріти російської з іноземним ім'ям. Але варто замислитися над тим, якщо Браян Олексійович Іванов проживає, скажімо, у Вологді, Самарі чи інших районах країни. Важливо, щоб вами рухало не тільки власне бажання назвати вашу дитину незвичайним і звучним ім'ям, але варто подумати, чи буде вона доречною і як поєднується з по батькові та прізвищем. Ім'я Браян гарне, володарі наділені воістину чоловічими якостями, та й наше суспільство на сьогоднішній день досить ліберально ставиться до іноземних імен. Чи ні?

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua