Походження прізвища Васильєв та її значення

Вивчивши походження прізвища Васильєв, можна з упевненістю сказати, що воно слов'янського походження. Докази цього твердження можна знайти щодо стародавніх документальних джерел. Люди з таким прізвищем відомі в історії. Стаття присвячується всім Васильовим.

Як утворено прізвище

Походження прізвища Васильєв – російське. В її основі – православне церковне ім'я Василь. Після того як на Русі встановилося християнство, немовля, що з'явилося на світ у сім'ї православних християн, мало обов'язково проходити обряд хрещення. При цьому священик надавав йому ім'я відповідно до даних православного календаря. Інформація про імена була розписана для кожного дня на рік. Найчастіше існує вибір із кількох імен, переважно чоловічих.

Походження прізвища Васильєв та її значення

Популярність

Вивчаючи походження прізвища Васильєв, слід сказати, що вона стоїть на другому місці за поширеністю, якщо говорити про прізвища з російським корінням. У період з XV по XIX століття найпопулярніше було називати дітей Іванами. Василі ж впевнено посідали друге місце. Звідси й пішли Іванові та Васильєві. Ці прізвища поширені і сьогодні.

Походження прізвища Васильєв та її значення

Значення імені

Говорячи про походження прізвища Васильєв, не можна не торкнутися питання про значення імені, від якого воно походить. У перекладі з грецької мови Василеві відводиться роль царського або при владі. Цьому стародавньому імені судилося виникнути ще тоді, коли тривали перські війни. У первісному варіанті воно використовувалося, щоб вказувати на титул царя, князя чи правителя.

Покровителем імені, на честь якого виникло прізвище Васильєв (значення якого зараз розглядаємо), був Василь Великий. Він жив у четвертому столітті. Цього церковного письменника та богослова також називали Василем Кесарійським.

Походження прізвища Васильєв та її значення

Це один із святих, кого вважають отцем церкви. Богослов відомий тим, що винайшов іконостас і склав літургію. Вивчаючи відгуки сучасників Василя Кесарійського, можна прочитати:

Почесні предки

Царське значення прізвища Васильєв примітне тим, що серед її представників є люди з дворянського роду. Вважається, що її родоначальником міг бути дворянин, названий Сафоном Дорофєєвим – Васильєвим. Він жив у XVII столітті. У період царювання Петра Великого Сафон отримав титул барона. Олександр I подарував йому графський титул.

Для представників прізвищ, утворених за допомогою повної форми чоловічого імені, властива приналежність до соціальної верхівки. Васильєві були знатними, авторитетними, забезпеченими людьми свого часу. Їх з повагою називали, використовуючи повну форму імені, тоді як вихідці з бідних станів задовольнялися зменшувальною, похідною формою цього імені.

Серед відомих гербів дворянського роду відомий рід, заснований Гурієм Васильовичем Васильєвим. Інформація про нього вказана у старовинній родоводі книги, де згадані Тульська і Воронезька губернії.

Сучасні знаменитості

Прізвище Васильєв відоме завдяки іменам акторів та художників. Загадковою та епатажною особистістю вважається представник цього прізвища на ім'я Олександр.

Походження прізвища Васильєв та її значення

Цей російський діяч займається вивченням історії моди. Вважаючи за краще слідувати золотій середині при виборі одягу та аксесуарів, Олександр Васильєв знає, як одягатися модно та стильно. І може дати пораду краще, ніж будь-яка модниця.

Походження прізвища Васильєв та її значення

Історик моди успішно працює у кількох країнах світу, вважається авторитетною людиною у світі моди. Він прославляє своє давнє прізвище.

Жіноча форма прізвища

Говорячи про жіноче прізвище Васильєва, слід зазначити, що її володарка завищена самооцінка. Вона надто концентрується на власній персони, зациклюється на зовнішності, забуваючи подбати про внутрішній зміст. Васильєва не прагне здобути матеріальну незалежність. Їй це не цікаво. Для багатьох представниць роду Васильєвих властиво мати таланти. Головне – своєчасно їх розкрити.

При вимові розглядається у статті прізвища слід враховувати, що наголос треба поставити на складі, в якому є літера “і”.

Походження прізвища Васильєв та її значення

Підведемо підсумки

Прізвище Васильєв походить від імені Василя, що означає “царський”. Вона характеризує своїх носіїв як людей з почесного дворянського роду. У минулому саме забезпеченому та титулованому роду могли дати прізвище, що походить від імені. Тоді вони звучали як: “Іване, Васильєв син”.

Серед перших відомих людей із цим прізвищем слід відзначити Василя Кесарійського, який жив у четвертому столітті. Яскравим представником сучасності є Олександр Васильєв, який вивчає історію моди. Жіноче прізвище Васильєва походить від її чоловічої форми і характеризує свою власницю як даму, на яку форма представляє набагато більшу цінність, ніж зміст.

Популярність цього споконвічно російського прізвища не зменшується і сьогодні.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua