Значення, доля та характеристика імені Вадим. Відомі люди з ім'ям Вадим

Що поєднує таких відомих людей, як Вадим Галигін, Вадим Чорнобров, Вадим Казаченко? Насамперед ім'я. Дехто вважає, що він прийшов до нас зі Сходу, інші кажуть, що із Заходу, але насправді це російське слово, що має слов'янське походження. У статті наведено характеристику імені Вадим, історію виникнення, значення, вплив та безліч інших цікавих фактів.

Походження та значення

Чиє ім'я Вадим? Версія походження імені не є певною. Існує кілька теорій виникнення слова, одна з яких говорить про давньоарійське коріння. Ця думка підкріплюється утворюючим співзвучним словосполученням: “сів смуту”. Прихильники другої версії стверджують, що ім'я Вадима має давньослов'янське походження. Кажуть, воно утворилося від двох коренів стародавньої мови, перша серед яких – “вадити”, що означає “залучати”, “кликати”, “манити”, а другий – “іматі”, у перекладі “володіти, мати”. Через війну російське ім'я Вадим можна трактувати, як ” має привабливість, кличе ” . Крім цих варіантів, існує ще один, який тлумачить слов'янське слово “вадити”, як “сперечатися”. Через подібне трактування його багато хто перекладає, як “сперечальник, баламут”. Також деякі вважають, що чоловіче ім'я Вадим утворилося від слова “волод”, яке можна розуміти у значенні “правитель”. Цілком імовірна і версія, що вона є короткою формою Вадиміра. Доповнює всі теорії виникнення думка про перське походження. Значення імені Вадим для хлопчика, з історії походження, обіцяє різноманітні риси характеру, які можуть зіграти як позитивну, і негативну роль життя людини.

Форми імені

Настав час відповісти на питання, що стосується цього імені. Отже: Вадим і Вадик – одне й те саме ім'я. Так вже склалося, що другий варіант є зменшувально-пестливою формою. До подібних варіацій також належать такі трактування, як Вадимка, Вадька, Вадя, Діма. Синонімічним словом є Вадзім. Ще має ім'я Вадим ласкаві короткі форми: Вадимчик, Вадюша, Вадимко, Вадимонько, Вадимочко, Вадко, Вадюня, Вадюшка, Вадюха. Отже, продовжимо.

Покровителі та іменини Вадима

Покровителем чоловіків із таким ім'ям є священномученик Вадим Перський. Він захищає від зради та обману, тому юнаки з дитинства намагаються уникати брехні та намагаються говорити винятково правду. Заступництво святого допомагає розвивати чоловікам душевну стійкість та віру у себе.

Значення, доля та характеристика імені Вадим. Відомі люди з ім'ям Вадим

Успіх і фортуну Вадима оберігає камінь-талісмана чоловіка з таким ім'ям – лазурит. Східні науки вважають, що матеріал уособлює владу та добробут. Цей камінь символізує щирість і відкритість – риси, які притаманні характеру Вадика. У чоловіків з таким ім'ям рідко трапляються безсоння завдяки лікувальним властивостям лазуриту. Погані думки та меланхолія не загрожують Вадиму, поки з ним цей камінь.

Допитливість та розважливість у характері чоловіка з таким ім'ям забезпечила планета-покровитель Меркурій. Відповідно до міфології саме Меркурій був посередником між народами людей і богами. Тому стає зрозуміло, чому Вадим легко може знаходити спільну мову з ким завгодно.

Запобіжною стихією людини з таким ім'ям є вогонь. Тварина-покровитель – віл. Щасливий для володаря імені Вадим день – п'ятниця, а цифра – шість. Рослинним символом є кульбаба, а ідеальним сезоном – весна.

Іменини Вадима – 22 квітня.

Пори року

Велике значення для хлопчика з ім'ям Вадим грає місяць народження, а точніше, пора року.

Зимовий носій імені, завдяки значенню холодної і чистої пори року, з раннього віку зростатиме щирим, доброзичливим хлопчиком, що прагне до навколишньої гармонії, проте доросле життя здатне все змінити. Все залежить від кола спілкування та виховання. Відданість, моральність та порядність – важливі риси характеру для Вадима, який народився взимку.

Носій імені, що з'явився на світ влітку, зростатиме затятим любителем пригод та активного способу життя. Дія випереджатиме думки Вадика. У пошуках духовної гармонії юнак буде готовий неабияк попрацювати. Однак є і величезний мінус у характері людини – ліньки. Протилежна стать буде без розуму від такого Вадима, але пов'язати з ним своє життя мало хто погодиться.

Значення, доля та характеристика імені Вадим. Відомі люди з ім'ям Вадим

Весняний представник імені практичний та спокійний. Він відрізняється розважливістю та логічною потребою. Цей хлопець прагне досконалості у всьому. У нього можуть навіть виникнути проблеми з вибором професії, адже робота теж має бути ідеальною. Весняний Вадим – галантний кавалер, ідеальний чоловік і просто порядна людина.

Осінь народжуються справжнісінькі авантюристи. Вадим, який народився у вересні, жовтні або листопаді, має неспокійну душу і запальний характер. Він любить ризикувати і робити вчинки на межі здорового глузду. Стабільно й урівноваженість – це не про цього чоловіка. Практичність і прагматичність допоможуть досягти успіху осінньому Вадику.

Характер та доля

Характер імені Вадим зазнає регулярних змін з періодом дорослішання та різними змінами навколишніх факторів. Чоловіка з таким ім'ям складно обмежити, свобода у ранньому віці є для нього найважливішою життєвою умовою. Однак з часом Вадик набуває стійкості та схильності до сталості.

За своєю суттю, він вельми таємничий і прихований чоловік. Іноді складно зрозуміти, що він думає і яку позицію займає у тому чи іншому питанні. Однак його завжди можна запитати, а він прямолінійно і чесно відповість, не боячись говорити правду. Вадик вважає, що краще бути чесним, ніж постійно викручуватися і змінювати свою точку зору. Така позиція може призвести до того, що молода людина з таким ім'ям образить не одну людину на своєму життєвому шляху.

У дитинстві Вадим справжній непосида. Дитина запальна і емоційна, через що багато непотрібне приймає близько до серця, що може поранити на ранній стадії дорослішання. Він не просто все сприймає в яскравих деталях, але й не соромиться показувати весь особистий запас почуттів та переживань. Активність та допитливість малюка часом можуть бути зайвими. Його зацікавленість може призвести до потрапляння у різні неприємні ситуації. Жага знань та відкриттів стає причиною мільйонів питань, які Вадик не втомлюється ставити батькам. У такому віці енергія хлопчика потребує правильного напрямку. Дитину слід записати в якусь спортивну секцію або на творчий гурток, де Вадим зможе пізнати терплячість та посидючість. Поки він не навчиться зібраності та концентрації уваги, позначки у школі не радуватимуть. Хороша пам'ять та кмітливість допоможуть Вадику швидко засвоювати нові теми та закріплювати пройдений матеріал.

Значення, доля та характеристика імені Вадим. Відомі люди з ім'ям Вадим

У ранньому віці хлопчик дуже прив'язаний до батьків. Він боїться їх засмучувати і переживає, що не зможе залишатися найулюбленішою дитиною. Характер у Вадика гнучкий, тому правильний метод виховання допоможе перетворити непосидю на успішного та самодостатнього представника суспільства. Важлива умова успіху хлопчика – він має навчитися сам приймати серйозні рішення.

У юному віці Вадим спокійний та розважливий. Впевненості в собі та врівноваженості йому не позичати. Уява хлопчика видасть йому власне уявлення про навколишній світ, яке змінити або яке внести поправки не зможе ніхто. За рахунок цього характер юнака ускладнюється та стає багатогранним. Незважаючи на це, із внутрішнім світом хлопець перебуває в гармонії. Через це Вадим найчастіше виявляє безпосередність, надмірну дружелюбність та недоречну емоційність. Зовнішньо складається враження, що підліток поступливий і м'який, проте всередині ховається надійний стійкий стрижень і сильна непохитна особистість. Завдяки гостроті розуму та кмітливості Вадик легко здатний здобути авторитет і стати постояльцем будь-якої компанії. Самовираження – це не про Вадима. Хлопчик вважає за краще залишатися в тіні.

Природна чарівність сприяє своїй персони представниць протилежної статі. Щирість і прямолінійність завадять досягти успіху у дівчат у підлітковому віці. Друзі цінують Вадика за відданість та вміння підтримати. Будь-яку критику юнак сприймає спокійно, проте вона має бути обґрунтована та конструктивна.

Подорослішавши, Вадим починає дивувати життєрадісністю та позитивним настроєм. Його впевненість стає фундаментом для стабільного та консервативного існування. Усі мрії, які не справдилися, перетворюють чоловіка на задумливу і потайливу людину. Незважаючи на це, він не перестає бути імпульсивним і вкрай емоційним, що заважає приймати йому правильні рішення і обмірковувати свої дії. Над самоконтролем Вадим не перестає працювати ніколи.

Своє життя чоловік сприймає легко, ставиться до неї як до захоплюючої гри. Веселощі йому не чуже, так само як і схильність до різних авантюр. Щодня Вадим намагається наповнити яскравими враженнями та емоціями.

Власник такого імені з правильним вихованням у житті наполегливий та цілеспрямований. На нього чекає успіх у професійній кар'єрі за рахунок вміння доводити починання до логічного завершення. Вадим буде цінним співробітником та шановним колегою. Своїх цілей він звик домагатися повільно, але впевнено, не намагаючись стрибнути вище за голову. Моменти спокою та розважливості допомагають Вадику визначити вірні життєві рішення та встановити ступінь важливості поставлених завдань. Чоловік вміє розумітися на людях, що дає можливість йому уникати розчарувань у оточуючих. Коло спілкування Вадим вибудовує із відданих та вірних друзів.

Кохання та шлюб

У характеристиці імені Вадим кохання перебуває не на першому місці. Чоловік вимогливий настільки, що часом його запити можна назвати нереалістичними. Вадик чекає, щоб його обраниця відрізнялася одночасно всіма привабливими для нього якостями: була освіченою і начитаною, мала струнку фігуру і мала багатий сексуальний досвід. Незважаючи на ці пункти, чоловік завжди готовий дати можливість партнерці розкритися.

Значення, доля та характеристика імені Вадим. Відомі люди з ім'ям Вадим

Серйозні стосунки для Вадима – відповідальний крок, робити який молода людина вирішується дуже довго. Людині з таким ім'ям важко порозумітися з протилежною статтю у питанні тривалого союзу. Зустрічаючись тривалий час з дівчиною, Вадик замислиться про одруження і подальше спільне життя, проте є великий ризик, що цього не станеться через те, що чоловік захопиться іншою жінкою. І все-таки справжня закоханість – це всерйоз та надовго.

У власника імені Вадим сумісність позитивного плану може бути з Вірою, Олександрою, Анастасією, Вікторією, Світланою, Надією, Любов'ю, Діаною, Людмилою, Катериною. Домогтися гармонії чоловікові буде важче з Аллою, Оленою, Марією, Ганною, Майєю, Ольгою, Галиною, Поліною та Тамарою.

Кар'єра

Опис імені Вадим у плані професійного вибору та успішності кар'єри є досить цікавим. Чоловіки з таким ім'ям можуть легко займати керівні посади, до них прислухаються колеги і поважають конкуренти.

Вадим любить піклуватися про потребуючих людей, а також завжди виконує свої обіцянки. Якщо чоловік із таким ім'ям береться за якусь справу, то обов'язково доробить його до кінця, до того ж намагатиметься зробити це особисто, оскільки вважає, що найкраще зроблено власноруч. Вадик розважливий і має особливу хитрість, що є його головними “козирями” в русі кар'єрними сходами. Будь-який його крок продуманий, а кожне слово виважене і кілька разів проаналізоване. Вадим легко може встановлювати контакти та ділові відносини з різними людьми. За допомогою підсвідомого вміння маніпулювання чоловік може досягти необхідного.

Кожна ділова розмова – своєрідне змагання, в якому Вадик має бути на висоті. Він намагається перемогти в будь-якій суперечці, в кожній дискусії, що часом обертатися для нього боком, адже чоловік не має особливих інтелектуальних здібностей.

Вибір спеціальності – серйозний та відповідальний крок для Вадима. Він цілеспрямований і стриманий, що дає можливість абстрагуватися від непотрібних пропозицій. Серед відповідних професій, у яких Вадик може мати успіх, можна виділити такі як програміст, інженер, архітектор.

Значення, доля та характеристика імені Вадим. Відомі люди з ім'ям Вадим

Власний бізнес може обернутися для чоловіка невдало. Його головною негативною рисою є повільність, яка неприпустима у боротьбі з конкуренцією.

Фінансова забезпеченість не цікавить юного Вадика, до шлюбу потреба в грошах не виникає. Однак якщо він не справлятиметься із забезпеченням сім'ї, то спробує зробити все, щоб налагодити домашній бюджет.

Характеристика імені Вадима вказує на слабкість чоловіка до азартних карткових ігор. Це може стати головною його проблемою у досягненні кар'єрних висот та фінансового благополуччя.

Відомі люди з ім'ям Вадим

Ніхто і ніщо так не прикрашає ім'я як досягнення його носіїв. В історію розвитку різних галузей та сфер країни зробили свій внесок тисячі представників. Відомі люди з ім'ям Вадим далі.

 • Вадим Синявський (1906 – 1972) – журналіст та радіокоментатор, засновник школи радянського спортивного радіорепортажу.
 • Роже Вадим (1928 – 2000) – французький кінематографічний діяч російського походження (ім'я при народженні – Вадим Ігорович Племянников).
 • Вадим Захарченко (1929 – 2007) – актор, заслужений артист РФ.
 • Вадим Тонков (1932 – 2001) – актора театру та кіно.
 • Вадим Левін (1933) – дитячий поет, педагог, співавтор сучасного “Букваря” та автор підручників з російської мови.
 • Вадим Дербенєв (1934) – режисер, оператор та сценарист.
 • Вадим Гамалія (1935 – 1995) – композитор, автор естрадних пісень та музики до художніх фільмів та мультфільмів.
 • Вадим Козовий (1937 – 1999) – поет, есеїст, перекладач.
 • Вадим Абдрашитов (1945) – російський кінорежисер.
 • Вадим Делоне (1947 – 1983) – радянський поет та прозаїк.
 • Вадим Шипунов (1953) – художник-геральдист. Заслужений працівник культури Чуваської Республіки.
 • Вадим Пальмов (1962) – російський піаніст.
 • Вадим Казаченко (1963) – естрадний артист, співак.
 • Вадим Перельман (1963) – режисер українського походження.
 • Вадим Демчог (1963) – актор театру та кіно, сценарист, творець проектів на радіо та телебаченні. Відомий як ведучий “Френкі-шоу” та роллю доктора у серіалі “Інтерни”.

Значення, доля та характеристика імені Вадим. Відомі люди з ім'ям Вадим

 • Вадим Набоков (1964) – клоун, учасник “Магазин Фу” та “Маски-шоу”. Відомий роллю моряка та шоу “Село дурнів”.
 • Вадим Самойлов (1964) – музикант, поет, звукорежисер, засновник (спільно з братом Глібом) рок-гурту “Агата Крісті”.
 • Вадим Вірний (1965) – радянський шашист. Міжнародний гросмейстер.
 • Вадим Чорнобров (1965 – 2017) – інженер-конструктор, дослідник аномальних явищ, засновник та ідейний натхненник об'єднання “Космопошук”.
 • Вадим Карлинський (1966) – учасник телегри “Що? Де? Коли?”.
 • Вадим Рубль (1966) – український вчений, фахівець з історії країн Далекого Сходу та Доколумбової Америки.
 • Вадим Сергєєв (1968) – музикант і звукорежисер, що спеціалізується в галузі неакадемічної музики.
 • Вадим Саютін (1970) – російський спортсмен, призер різних змагань із класичного багатоборства, у тому числі Олімпійських ігор.
 • Вадим Васильєв (1972) – азербайджанський футболіст, колишній нападник національної збірної.
 • Вадим Пчолкін (1972) – хоровий диригент, педагог. Діяч Державної академічної капели Санкт-Петербурга.
 • Вадим Євсєєв (1976) – російський футболіст, який грав на позиції захисника за національну збірну. Виступав на чемпіонаті Європи 2004 року.
 • Вадим Галигін (1976) – актор, гуморист, ведучий. Відомий виступами в КВК та Comedy Club.
 • Вадим Єпанчинцев (1976) – російський хокеїст, нападник, головний тренер команди “Атланти”.

Ім'я у культурі

Історію імені Вадим культурно збагачують та не перестають популяризувати митці. Воно використовується у таких творах:

 • Одного із центральних персонажів у фільмі Ігоря Масленнікова “Зимова вишня” звуть Вадим Дашков.
 • Михайло Юрійович Лермонтов має незавершений роман “Вадим”, головного героя якого охоплено жагою помсти. Дії подій розгортаються під час пугачівського повстання.
 • Трагедія Княжніна “Вадим Новгородський” оповідає історію легендарного Вадима Хороброго, який очолив заколот новгородців проти покликаного Рюрика.
 • Одного з головних персонажів мелодраматичного телесеріалу “І все-таки я люблю…” звуть Вадим Миколайович Лягушов.
 • У кінофільмі “Фартовий”, знятий Володимиром Яканіним за мотивами твору Володимира Висоцького, головного героя, якого зіграв Володимир Єпіфанцев, звуть Вадим Упоров.
 • Головного героя твору “Роман із кокаїном” звуть Вадим Масленников. Авторство приписують російському письменнику Марку Леві.
 • Вадим Олексійович Фуфачов – центральний герой комедійного фільму “Не будіть сплячого собаку”.
 • Актор Дмитро Мар'янов виконав роль Вадима у фільмі Валерія Тодоровського “Кохання”.
 • У військовій драмі “Врятувати Ленінград” є персонаж Вадим Петручик.
 • Вадим Петрович – один із головних героїв радянського фільму “Просто жах!”.
 • Навколо центрального героя Вадима Сорокіна, роль якого виконав Олексій Кравченко, триває у фільмі 2000 року “Фортуна”.
 • У драмі Станіслава Говорухіна “Ворошиловський стрілець” одного з негативних персонажів звуть Вадим Пашутін.

Гармонійні по батькові

Значення, доля та характеристика імені Вадим. Відомі люди з ім'ям Вадим

Характеристику імені Вадим доповнюють по-батькові, що гармонійно поєднуються. Хлопчику найкраще вибрати таке ім'я, якщо його по-батькові стане:

 • Андрійович.
 • Вадимович.
 • Вікторович.
 • Гаврилович.
 • Євгенович.
 • Єгорович.
 • Костянтиновичу.
 • Леонідович.
 • Олегович.
 • Станіславович.
 • Тимурович.
 • Федорович.
 • Пилипович.
 • Едуардович.

Найменш вдалими поєднаннями для Вадима можна назвати наступні по батькові:

 • Артурович.
 • Артемович.
 • Богданович.
 • Валентинович.
 • В'ячеславович.
 • Германович.
 • Денисович.
 • Кузьмич.
 • Львів.
 • Макарович.
 • Павлович.
 • Юрійович.

Нейтральний характер для імені Вадим мають по батькові:

 • Альбертович.
 • Олександрович.
 • Васильович.
 • Віталійович.
 • Георгійович.
 • Данилович.
 • Ігорович.
 • Михайлович.
 • Миколайович.
 • Петрович.
 • Русланович.
 • Степанович.
Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua