ТОП-10 причин, чому потрібно пити воду

ТОП-10 причин, чому потрібно пити воду

Оксиду водню – вода. За простим хімічним позначенням – H2O криється так багато! Вода – це найпоширеніша хімічна сполука у світі. Але хоч води так багато, цей елемент досі не вивчений хіміками.

У всі часи люди вірили у магічну силу води. Вважалося, що вода – магічна субстанція і переносить в собі особливу енергію. На Русі говорили про «живу» і «мертву» воду. І справді, вода – і життя, і смерть.

Вода на планеті та її користь

 

Ось уже мільйони років як кількість води відносно стабільна. І налічує воно майже 1500 мільйонів кубічних кілометрів води. Як ти знаєш, наша планета на 71% складається із води.

Більшість води міститься в океанах лежить на поверхні планети. Наш будинок із космосу виглядає блакитним – через воду. 97% запасів води на нашій планеті – солона вода, насичена різними мінералами та хімічними сполуками. Ця вода, на жаль, не придатна для пиття.

Але вчені розробляють апарати, здатні виготовляти з океанської води питну. Але поки що цей процес дуже дорогий і довгий.

Тому ти досі п’єш питну воду, яка становить лише кілька відсотків.

Приблизно 2% всіх запасів води – прісна рідина, що зберігається на Південному та Північному полюсі. Деякі фірми питної води використовують ці запаси, але коштує така вода дуже дорого – тому що транспортування та виготовлення такої рідини є витратними.

1,5% від усіх запасів води – підземні запаси води. А насправді людству доступне лише 1% води. І цієї кількості вистачає на майже 8 мільярдів людей. Важко навіть зрозуміти скільки ж насправді води на нашій планеті.

Ти найчастіше п’єш воду із підземних джерел. Таку воду використовували та використовують для побутових цілей. Але через те, що верхні шари землі пухкі, така вода рідко може похвалитися чистотою. Але ще до нашої ери люди могли очищати воду.

Ще давні єгиптяни очищали воду. Вони найчастіше кип’ятили воду, нагрівали на сонці або додавали в посудину з водою розпечений шматок заліза. А для того, щоб зробити воду прозорою, єгиптяни пропускали воду через шар піску та гравію.

0,001% вологи міститься у хмарах. 0,007 % – посідає солоні джерела води на материках. Адже всі перелічені типи води – це ще не все! Людина складається із 60-70% води. Понад 6 тисяч кубометрів води містять у собі всі живі істоти на планеті.

Скільки води тобі потрібно

Незважаючи на те, що дослідження людського організму ведуться вже не одне тисячоліття, вчені досі сперечаються про те, скільки ж рідини потрібній людині на добу. Звичайно, вік, вага, фізична активність та багато інших параметрів впливають на кількість рідини, але назвати точну формулу розрахунку не можна.

ТОП-10 причин, чому потрібно пити воду

Скільки води потрібно випивати щодня?

У середньому нормою вважається 2 літри рідини на добу для чоловіків і 1,6 літра вода для жінок, без урахування фізичної активності та інших параметрів. Ще один варіант розрахунку кількості рідини – на кожен кілограм твоєї ваги має припадати 30 мілілітрів води.

Пам’ятай, що нестача рідини веде до неприємних симптомів. Але й надлишок рідини ні до чого хорошого не приводить.

В об’єм рідини входить лише чиста питна вода (не газована, не солодка та не солона). Вода може бути джерельна, артезіанська або водопровідна (але обов’язково прокип’ячена і бажано фільтрована).

Найочевидніша користь води: зниження в’язкості крові, полегшення роботи серця та перешкода тромбоутворенню, нормалізація роботи травлення, прискорення обмінних процесів, покращення терморегуляції, збереження рухової активності.

ТОП-10 причин, чому потрібно пити воду

Жага організму, яка довго не задовольняється, призводить до зневоднення. Цей стан є небезпечним для організму. Воно характеризується певними симптомами. Якщо ви помічаєте їх, перше, що ви повинні зробити – випити склянку води. А потім варто звернеться до лікаря.

Симптоми:

 • Сухість в роті;
 • млявість і слабкість;
 • Запаморочення і непритомність;
 • Спазми у м’язах;
 • підвищення температури тіла;
 • Болі у суглобах;
 • Галюцинації;
 • Погіршення зору та слуху;
 • Сплутаність свідомості.

Один із найнебезпечніших станів, до чого призводить зневоднення – згущення крові. Тканини та органи не отримують через це достатньо кисню та поживних речовин. Також густа кров значно збільшує ризик виникнення атеросклерозу.

ТОП-10 причин, чому потрібно пити воду

Зовнішні ознаки дегідратації – суха шкіра, лущення та акне на ній, ламке волосся, наліт на язиці, запах з рота, темний колір сечі. Першими ознаками є біль голови, спрага, зниження концентрації, погіршення настрою.

Важливо пам’ятати, що харчові розлади, пов’язані з діареєю, блювотою, хвороби, що характеризуються жаром і рясним потовиділенням, фізичні навантаження, хворіючи на органи сечовивідної системи, вимагає збільшення об’єму води.

Можлива шкода від надмірного споживання води

Якщо ти один раз переборщиш із кількістю води, то, при здорових нирках, ти швидко позбавишся зайвої рідини. Але якщо надлишок рідини – стан для твого організму постійний, то ризикуєш порушити баланс мінералів в організмі.

Бігуни-марафонці дуже часто і дуже п’ють і майже всі ці спортсмени мають нестачу натрію в організмі. А ось для тих, хто має проблеми з нирками, надлишок рідини може стати серйозною проблемою.

Набряки ніг і стоп, кісточок, обличчя, надлишок зайвої ваги, рясне потовиділення, підвищений тиск – все це може свідчити про надлишок рідини та проблеми з нирками або серцево-судинною системою.

Щоб уникнути надлишку або нестачі рідини, важливо вміти відчувати свій організм. Пий воду тоді, коли відчуваєш спрагу, цей механізм дано твоєму організму не так просто.

Як правильно пити воду

Існує ряд правил, дотримуючись яких ти зробиш вживання води кориснішим:

 • Пий воду натще. За ніч твій організм починає відчувати дефіцит води. Випий склянку води, щоб твій організм почав роботу правильно;
 • Пий до їди. Особливо ця порада стосується тих, хто хоче схуднути. Є таке поняття як фантомний голод. Задовольнити його допоможе склянка води. Більше того, таким чином ти з’їси менше;
 • Пий трохи теплу воду. Не варто пити холодну воду чи, тим більше, гарячу. Кращий варіант – вода, трохи тепліше за кімнатну температуру;
 • Не запивай їжу. Вода разом із твердою їжею механічно робить кислоту у твоєму шлунку слабшою, що погано впливає на травлення.

Ідеально, якщо ти питимеш воду за півгодини до їжі, наступного разу поп’єш через 2,5 години після їжі. Перед сном потрібно попити за 1-1,5 години. Тиждень звикання і вода діятиме на твій організм ще краще.

Лисовец Наталия
zmorshki.in.ua